Як швидко схуднути, скинути вагу (для спортсменів) – портал Фітнес 96

Як швидко схуднути, скинути вагу (для спортсменів) – портал Фітнес 96 Як швидко схуднути, скинути вагу (для спортсменів)

Як екстрено схуднути перед змаганнями?

Показові змагання для пауерліфтерів, по суті, тотожні конкурсу краси для прекрасної половини людства. І готуються атлети до виступу на спортивному подіумі так само ретельно, як красуні – сидять на дієті. переходять в щадний тренувальний режим. виключають всілякі сторонні навантаження на організм.

Відомо, що бодібілдери, так само як і представники інших видів спорту, виступають у певних вагових категоріях. І яке ж хвилювання настає в душі тих атлетів, які за тиждень до показового виступу побачили на вагах стрілку, зашкалює за звичайну позначку. Вихід один – терміново худнути!

Тут буде доречно нагадати нашим читачам, що спортсмени повинні харчуватися, дотримуючись особливого раціону, а в разі перевищення жирової маси тіла над м’язової, відразу ж сідати на дієту. Видів дієт для схуднення – і тривалого, і експресивного – безліч, потрібно лише підібрати ту, що найбільш підходить окремо взятій людині.

Але в цій статті мова йде не про обумовлений раціон харчування спортсмена протягом довгого часу, і не про дієту, яка сприяє плавного зниження ваги за тривалий період. А про те, як швидко зігнати зайві кілограми перед показовими змаганнями з найменш негативним ефектом для організму. Також стаття адресована тим спортсменам, які могли б потрапити в іншу вагову категорію, трохи схуднувши – нормативи в більш легкій вазі попроще, і шансів взяти призове місце. відповідно, більше.

Насамперед, слід зазначити, що зайвих кілограмів для успішної акції швидкого згону ваги повинно бути не більше 3-5, і часу до виступу не менше 6-8 днів. Далі, практична частина схуднення містить два види екстреного скидання ваги: ?? розосереджений і форсований . Кожен з цих способів включає в себе чотири складових: обмеження споживання рідини, урізаний раціон харчування, спеціальна фізична навантаження + особлива екіпірування, в деяких випадках і баня.

Детальніше. Форсований метод можна застосувати, коли потрібно схуднути всього на 1-2 кілограми за 2-3 дні. Сгонка ваги відбувається за рахунок швидкої втрати рідини в організмі. Якщо турнір триває не більше 2-х днів, то витримати форсоване схуднення можна відносно безболісно. Але якщо змагання тривають довше, то є ризик зірватися, так як форсований спосіб схуднення змушує атлета практично голодувати і, що ще гірше, відчувати спрагу. У ці 1-2 дні обмежено споживання їжі і води, але показано застосування парної лазні, що стомлює не так фізично, скільки морально. Добре пропарившись, дуже важко встояти проти почуття спраги, до того ж посилене потовиділення вимиває з організму солі і мікроелементи, які потрібні для нормальної діяльності мозкової і нервової системи. Не дивно, що атлет, якому довелося пройти через форсоване схуднення, млявий і апатичний, буває дратівливим і навіть плаксивою.

Увага! Форсований метод виключений, якщо схуднути потрібно більш, ніж на 2-3 кілограми. В іншому випадку, великий не тільки ризик програти турнір, а й просто не потрапити на змагання з причини слабкості, адже запаси енергії у такого спортсмена практично відсутні. Належить мати на увазі, що після форсованої сгонки організм повністю відновлюється тільки через півроку! Оскільки схуднення здійснюється за допомогою скорочення надходження в організм рідини і її стрімкої втрати в процесі інтенсивного потовиділення, то формула крові зазнає трансформації. Кров гусне, стає в’язкою і «важкої» за рахунок збільшення її питомої ваги, внаслідок чого множиться навантаження на серце. Що, в свою чергу, ускладнює подачу кисню до органів і м’язових тканин і ендокринною залоз, які перебувають у стані гіпоксії. У обезвоженном організмі процеси, що забезпечують нормальну життєдіяльність, протікати не можуть. Чи варто того призове місце в турнірі, чи все-таки потрібно звернути увагу на свою вагу набагато раніше, ніж за пару днів до змагання?

Найбільш терпимим способом скидання ваги 3-х і більше кілограмів є розосереджений метод, який має декілька підвидів:

    рівномірний – коли атлет щодня втрачає певну кількість грамів; форсовано-розосереджений – коли в перші 1-3 дні бодібілдер зганяє половину зайвої ваги, а в наступні втрата грамів йде плавно; поступово наростаючий – протилежний попередньому: сгонка ваги наростає до останнього дня; інтервальний (або ступінчастий) – за 2-3 дня атлет екстрено худне на 1-3 кілограми за допомогою форсування, потім закріплює результат менш жорстким режимом, і знову повторює цей цикл; хвилеподібний – спосіб підходить тим атлетам, хто подбав про згоні ваги заздалегідь, так як триває досить довго і полягає в тому, що припустимо деякий періодичне підвищення ваги, але так, щоб кожне наступне підвищення було нижче попереднього.

Самими прийнятними способами екстреного зниження ваги в межах 3-5 кілограмів є рівномірний і поступово-наростаючий. Самим щадним для здоров’я атлета вважається ступінчастий, оскільки організму дається деякий час, щоб звикнути до нових обставин. Розосереджений спосіб вимагає плавного зниження вживання їжі, води і солі, і не дуже ратує за використання лазні, хоча парні процедури мають-таки місце бути. У будь-якому випадку, кожен з видів розосередженого методу швидкого згону ваги менш шкідливий, ніж форсований.

І на закінчення про те, як правильно підготувати себе до показового турніру. Починати худнути потрібно якомога раніше, щоб до моменту змагань бути вже у формі. Зважити і визначивши кількість зайвих кілограмів, слід переглянути свій раціон і скоротити харчування і в обсязі, і в калорійності. Для початку відмовитися від перших страв: особливого насичення супи не приносять все одно, а зайва рідина на даному етапі ні до чого. Якщо існує звичка вживати перші страви, то в добу дозволяється випити одну склянку м’ясного або курячого бульйону. Потім необхідно скоротити споживання гарнірів: вуглеводи повнять. Зменшити споживання масел до 15-20 грамів на добу, на третину скоротити кількість білків, але ні в якому разі не відмовлятися від них зовсім. За 2 тижні до змагань добове споживання рідини повинна становити не більше 5 склянок, за 2-3 дні – не більше 1-2.

Схуднення потрібно побудувати так, щоб першим ділом з організму віддалявся трудновиводімиє жир, і лише потім вода. Згорянню жирових відкладень сприяє тривалі тренування помірної потужності, рекомендований довгий легкий біг на свіжому повітрі. За 3-4 дні до змагань доцільно застосовувати спеціальні «похудательной» костюми. Протягом усього періоду, що передує показового виступу, розумно раціональне використання парних процедур, але без фанатизму. У лазні можливо втратити до 2 кілограмів на тиждень, таким чином за 2-4 тижні є ймовірність скинути до 8 кг.

І останнє. Значну вагу не можна зганяти більше 2-х разів на рік, і проміжок між сгонке повинен становити не менше 4-5 місяців, інакше можуть початися серйозні проблеми зі здоров’ям. Краще завжди тримати себе у формі, а бажаючи увійти в легшу вагову категорію, починати готуватися заздалегідь.

Зовсім недавно експерт нашого сайту виконав норматив Майстра Спорту Міжнародного Класу і посів перше місце на Чемпіонаті Росії 2009 з жиму лежачи. Цікаво те, що під час підготовки, експерт займався екстреним скиданням ваги. Про те, як це сталося, ви можете прочитати в соответствюущем інтерв’ю.

Рекомендуємо почитати:

Пропонуємо ознайомитися з нашим унікальним сервісом – енциклопедією вправ з бодібілдингу. там ви можете знайти докладний опис всіх вправ з бодібілдингу, забезпечених покрокової інструкцією і відеороликом.

Вправи розділені по групах м’язів, наприклад:

Comments are closed!