Як рахувати калорії, щоб схуднути | Для схуднення і здоров’я

Як рахувати калорії, щоб схуднути | Для схуднення і здоров’я Як рахувати калорії

Вважати калорії, щоб схуднути придумали ще в 20-ті роки минулого століття. І більшість дієтологів впевнені, що це – найефективніший спосіб зменшити енергетичну цінність

власного харчування, і схуднути природним шляхом без повної відмови від смачних продуктів, порушень здоров’я та харчової поведінки. Учені не раз проводили експерименти з підрахунком калорій і обмежувальними дієтами, що виключають, наприклад, вуглеводи. Так от низькокалорійні дієти переносилися краще, і схуднення на них було більш рівномірним і стабільним, ніж зниження ваги за рахунок виключення певних продуктів. Але, можливо, ви все ще сумніваєтеся в користі всієї цієї «математики» … Давайте зважимо «за і проти».

Як рахувати калорії, щоб схуднути: плюси

Насамперед, ви дійсно зможете є все, що захочете. Розрахуйте свої добові енерговитрати на основний обмін – тобто, скільки кілокалорій ваш організм витрачає на добу в спокої. Більшість дієтологів рекомендують починати програму схуднення з цифр, які визначають ваш основний обмін. Таким чином, калорійність харчування для більшості жінок перебуває в коридорі 1200-1900 ккал. При грамотному складанні раціону, ви ні за що не залишитеся голодною.

Вважати калорії, зовсім не означає відмовлятися від походів у кафе і спільних вечерь з сім’єю. Ви худнете, коли їсте менше, ніж витрачаєте. Це просте правило лежить в основі дієти з підрахунком калорій, а вибирати страви ви можете самостійно. Біл8ість сучасних ресторанних мереж публікують інгредієнти страв на власних сайтах, так що калорійність вмісту вашої тарілки зовсім не буде таємницею. Ну а якщо ви готуєте самостійно, підрахувати калорії в готовій страві не складе труднощів.

Вважати калорії, щоб схуднути, можна навчитися всього за пару тижнів. Зате цей навик допоможе вам контролювати порції і не поправлятися після дієти все життя. Живлення більшості людей складається з більш-менш стабільного набору продуктів, так що з часом, підрахунки будуть відбуватися в «автоматичному» режимі. Ну а якщо ви спробували щось новеньке, завжди можна знайти калорійність продукту в інтернеті або спеціальних довідниках з таблицями.

І найважливіший плюс калорійної математики – вона дійсно допоможе вам контролювати свою вагу самостійно, є улюблені продукти, в той же час, оздоровлюючи раціон. Підрахунок калорій змусить вас відмовитися від помилкових переконань щодо власного тіла, і ви зможете дізнатися справжню причину набору ваги, і реальне «ліки» від неї. Це набагато краще, ніж перескакувати з одного модного дієти на іншу. Та й самопочуття під час дієти з індивідуально розрахованої калорійністю і набором страв буде кращим, ніж під час чергової вимушеної голодовки на 600-1000 ккал.

Підрахунок калорій для схуднення: проти

Багато професіоналів від медицини та фітнесу, між тим, вважають підрахунок калорій неефективним інструментом для схуднення. Прихильники схуднення на низьковуглеводних дієтах звинувачують в ожирінні НЕ переїдання саме по собі, а неправильний баланс білків і вуглеводів. На їх думку, порушений вуглеводний обмін провокує збільшення ваги, а для його зменшення простіше і зручніше прибрати вуглеводи. ніж зменшити порції звичайної їжі.

Дуже модно сьогодні орієнтуватися в схудненні на голод і апетит, а не на калорійність страв. Прихильники цієї теорії думають, що рахувати калорії – означає «не слухати» власний організм, а схуднути можна просто навчившись розрізняти голод і апетит і вгамовувати перший, контролюючи апетит.

Поширені і дієти «за кількістю» продуктів. Вони теж спрямовані на зниження калорійності і «балансування» харчування, але замість таблиць калорійності ви будете користуватися природними орієнтирами. Розміром власного кулака, наприклад.

Звичайно ж, схуднути можна і, крім калорій. Ось тільки при цьому успіх заходу буде залежати все одно тільки від калорійності харчування, а точніше, від її пропорційного зменшення. Більшість сучасних дієт, які ігнорують калорії, проте, пропонують раціон, енергетична цінність якого знаходитиметься в межах 1500-1600 ккал, тобто буде нижче, ніж витрати середньостатистичної людини. Виходить, що простіше розібратися, з підрахунком калорій, ніж «скакати» з однієї дієти на іншу. Як подружитися з «математикою» найбільш простим шляхом?

Вважаємо калорії і худнемо: теорія

Вам буде потрібно таблиця калорійності продуктів. кухонні ваги і блокнот і ручка. Якщо ваг у вас поки немає, рахувати калорії все одно вийде. Купуючи продукти, відразу запишіть загальна вага, а прийшовши додому, розділіть, наприклад, шматок сиру вагою 500 г на 5 рівних шматочків. Це і будуть шукані 100 г – основа будь-яких підрахунків. Знайдіть вигляд продукту в таблиці і запишіть калорійність. Виконайте це один раз з усіма вашими покупками і зберігайте записи.

Припустимо, ви вирішили з’їсти бутерброд з сиром, і випити чашку кави з молоком і цукром. Відріжте від 100 грамового шматочка сир і зважте або «прикиньте» вагу. Тепер візьміть калорійність 100г за 100%, а, наприклад, 30 г за «ікс». Складіть пропорцію, і знайдіть «ікс». Вважаючи, не забудьте про хліб, молоко і цукор, і ви отримаєте точну калорійність вашого сніданку.

Підводячи підсумки, можна сформулювати кілька правил підрахунку калорій :

1. Калорійність чаю, кави, води приймається за нульову. Вважайте тільки калорії в доданому цукрі або молоці;

2. У складних стравах зважується і обраховується кожен компонент, калорії при варінні не «тікають»;

3. Калорійність порції залежить від ваги всього блюда і ваги однієї порції;

4. Якщо ви смажите страву, приплюсуйте до його калорійності енергетичну цінність 20% олії для смаження.

Лічилка калорій

Якщо під рукою завжди є ноутбук, відповідь на питання «Як рахувати калорії?» простий. Допоможе лічилка калорій.

  • люди які походили і не поправляються
  • як навчитись рахувати калорії

Comments are closed!

_0.31MB/0.00949 sec