Як прискорити обмін речовин в організмі, продукти :: JV. RU

Як прискорити обмін речовин в організмі, продукти :: JV. RU Як прискорити обмін речовин

Найсильніше на швидкість метаболізму впливає зміна гормонального фону людини . «Скажімо, підвищення рівня тестостерону може прискорити обмін речовин, а зменшення кількості жіночих статевих гормонів, наприклад, при клімаксі,

уповільнити його, – говорить Марина Аплетаева . лікар-дієтолог клініки “Алумед”. – Привести до гормональних змін можуть і вагітність, і захворювання, прийом деяких препаратів (ці проблеми потрібно обговорювати і вирішувати з лікарем) і, звичайно, вік ».

Медики підрахували: кожні 10 років швидкість метаболізму у більшості жінок знижується на 5-10%, і це дає прибавку у вазі на 2-3 кг за той же період. «Свою роль тут відіграє і те, що з роками у нас, як правило, зменшується м’язова маса, – пояснює Катерина Бєлова . головний лікар Центру персональної дієтології “Палітра харчування”, дієтолог програми D-Light. – А адже вона спалює більше калорій, ніж жирова, навіть у стані спокою, тобто коли ви спите або дивіться телевізор ».

А ось зимові холоди, навпаки, обмін речовин прискорюють. «Знижена температура повітря змушує організм витрачати більше енергії на обігрів тіла в середньому на 10-15%, – стверджує Марина Аплетаева. – Так що якщо ми і товстіємо взимку, то з іншої причини: лінуємося зайвий раз виходити з дому, рідше відвідуємо фітнес-клуб та й просто гуляємо. Зниження фізичної активності – ось що уповільнює обмін речовин ». Так що, самі розумієте, без занять фітнесом – нікуди!

Як прискорити обмін речовин: фітнес

І силові, і аеробні тренування прискорюють обмін речовин приблизно на 8-12%. «М’язи вимагають багато енергії і на відновлення, тому саме після силового тренінгу (особливо інтервального або крос-тренінгу) обмін речовин залишається прискореним ще 12 годин після занять. Тобто із залу ви давно пішли, а організм все так само швидко спалює калорії », – говорить Катерина Соболева . фітнес-директор спортивного клубу Zupre.

Найкраще прискорює обмін речовин метаболічний тренінг. Багато в чому він схожий з круговим: спочатку невелика аеробне розминка в середньому темпі, потім цикл вправ в режимі граничної інтенсивності.

«Це можуть бути функціональні вправи – присідання, нахили, підтягування – і силові з невеликою вагою (40-60% від робочого), – розповідає Катерина Соболева. – Ви виконуєте одне з них, наприклад присідання, в швидкому темпі 20 секунд, потім 10 секунд відпочиваєте і ще півхвилини знову ж швидко робите наступне, скажімо, віджимаєтеся. Повторюєте весь цикл чотири хвилини, відпочиваєте хвилину і переходьте до наступної зв’язці, продовжуючи викладатися по повній. Обов’язково варіюйте тривалість вправ (20, 30 секунд), щоб м’язи не звикли до навантаження і не почали працювати на автопілоті.

Такий фітнес-урок може тривати всього 12-15 хвилин . під час яких людина вагою 70 кг спалить близько 60 ккал. А ось протягом дня після нього – ще близько 300 ккал. Заняття прискорить обмін речовин на 15-20% ».

На жаль, у такого тренінгу є протипоказання – захворювання суглобів і серцево-судинної системи.

Як прискорити обмін речовин за допомогою харчування

Близько третини всієї енергії наш організм витрачає на травлення. Хочете прискорити обмін речовин? Їжте частіше. «Дробове харчування не дасть прокинутися почуттю голоду, яке переводить організм у режим енергозбереження і уповільнення метаболізму», – говорить Катерина Бєлова.

Прискорити обмін речовин допоможуть і продукти з так званої негативною калорійністю. «Вони дають організму менше енергії, ніж вимагає їх перетравлення», – пояснює Марина Аплетаева.

Це, наприклад, гречка, всі тверді фрукти і овочі. «Овочі ідеально вживати в сирому вигляді або злегка недовареними: важливо, щоб вони зберігали свою структуру і навіть приготованими залишалися з пріхрустом, – говорить Марина Аплетаева. – Рослинна їжа прискорить обмін речовин в гарнірах і у вигляді перекусів.

Як прискорити обмін речовин: дієта активної калорійності

Група медиків Центру спортивної медицини Університету Пітсбурга розробила дієту активної калорійності. Вона побудована на особливому поєднанні продуктів . яке прискорює обмін речовин.

Згідно цій дієті, основу раціону повинні складати так звані жувальні продукти (потребують посиленого пережовування і переварювання): пісне м’ясо, горіхи, тверді фрукти і овочі.

Трохи менше в нашій тарілці повинно бути «об’ємної» їжі (що викликає почуття ситості). Це цільнозернові хліб і каші, мюслі.

Раз на добу до них слід додати один продукт-енергетик: кава, темний шоколад, чорний і зелений чаї. На думку дослідників, вони прискорюють обмін речовин на 5-8%, спалюючи в день від 80 до 120 кілокалорій. Або використовувати одну з зігріваючих приправ: часник, гірчицю, пекучий перець, спеції, які теж розпалюють метаболізм.

Таке меню, на думку авторів дієти, може прискорити обмін речовин на 20%. Проте не всі фахівці з харчування з цим згодні. « Горіхи і шоколад – занадто калорійні, а їх здатність значно впливати на метаболізм для мене сумнівна », – говорить Катерина Бєлова.

Так що не варто балувати себе шоколадками і, ніжачись під теплим пледом, звинувачувати за надбавку у вазі «сповільнився взимку» метаболізм. Хочете прискорити обмін речовин – харчуйтеся правильно. І рухайтеся! Прямо сьогодні, зараз вирушайте покататися на ковзанах, на лижах або просто на прогулянку.

Хочете займатися фітнесом будинку онлайн?

Дивіться відеоуроки з різних напрямів фітнесу в нашій фітнес-відеотеки.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00924 sec