Як прискорити обмін речовин в організмі і схуднути: дієта і вправи

Як прискорити обмін речовин в організмі і схуднути: дієта і вправи Як прискорити обмін речовин в організмі

Мало їсте, багато тренуєтеся і не можете скинути ні грама? Скептики відразу засумнівалися щодо адекватності вашої самооцінки. Ну а спортивні медики не знаходять в такій ситуації нічого дивного. Уповільнений метаболізм – дуже поширена проблема. Про те, як прискорити обмін речовин в організмі . написано мільйон статей, і навіть парочка серйозних наукових праць. На них ми і будемо грунтуватися.

Який у вас обмін речовин: розрахунки

Підрахувати швидкість метаболізму можуть тільки лікарі в умовах діагностичного стаціонару. Проте все це не для нас. У домашніх умовах можна легко з’ясувати, чи є уповільнений обмін речовин причиною всіх ваших проблем з вагою. Тест вкрай простий, і навіть може розцінюватися деякими як дієта:

    Увечері утримайтеся від прийому їжі за 4 години до сну; Вранці на голодний шлунок проведіть півгодинну кардиотренировки; Протягом дня послідовно з’їжте: на сніданок 200 г сиру, на другий сніданок банан, на обід – тарілку овочевого супу, на полудень – грушу, а на вечерю – порцію відвареної риби. На наступний ранок зважте. Якщо ви втратили 100-200 грамів, у вас нормальний метаболізм. якщо ж ні – варто вживати заходів.

Строго кажучи, цей тест показує не базовою швидкість метаболізму, а так званий метаболічний відгук – швидкість, з якою організм витрачає енергію після тренування і на тлі дієтичних заходів. Саме від цієї реакції і залежатиме, схуднете ви чи ні.

Чим прискорити обмін речовин: продукти

Існують два варіанти неправильного харчування, на тлі якого обмін речовин сповільнюється:

    Переїдання. систематичне вживання на 20% і більше калорій, ніж спалюється протягом дня; Недоїдання, ігнорування білкових продуктів і корисних жирів.

У першому випадку, організму не треба особливо метушитися, адже його «відгодовують». Він, відповідно, відкладає жирові запаси. Винятком є??суміщення такої стратегії з високоинтенсивним силовим тренінгом. Тоді тіло нарощує мускулатуру, і обмін прискорюється за рахунок метаболічного ефекту м’язової тканини.

У другому сильний стрес волає уповільнення обмінних процесів в організмі, так як тіло бореться за виживання в екстремальних умовах.

Перший варіант «виліковний» тільки строгим обліком і контролем. Прискорити обмін речовин допоможе планування всього, що ви з’їсте на наступний день напередодні ввечері. Не варто занадто «хвацько» обмежувати калорійність. Їжте в межах добових енерговитрат. якщо підтримуєте вагу, і в межах цифри основного обміну. якщо худнете. Намагайтеся вживати білкове блюдо в кожен основний прийом їжі, і позбудьтеся від баласту – солодощів, консервів, напівфабрикатів.

У другому випадку слід чітко усвідомити – чим менше ви їсте, тим повільніше худнете, особливо, якщо займаєтеся спортом. Ніхто не говорить, що потрібно переходити на дієту сумоїста, просто слід знати які продукти прискорюють обмін речовин і дотримуватися основних правил дієти для прискорення обміну речовин:

    2 порції нежирних молочних продуктів в день, кальцій важливий для обмінних процесів; 1-2 порції м’яса або риби без жиру; 2-3 порції свіжих овочів, зеленого салату; 1-2 порції зернових продуктів; 1-2 порції фруктів; 5-6 прийомів їжі в день, інтервал – не більше, ніж 3,5 години; додатковий прийом препаратів цинку, магнію і йоду.

Режим і вправи для прискорення обміну речовин

Прискорює обмін речовин силовий тренінг. Будуть це класичні вправи з гантелями, штангами і в тренажерах, або калланетика або пілатес. вирішувати тільки вам. Але правило просте – в тиждень кожна група м’язів повинна двічі піддатися силовий тренуванні. «Просунуті» можуть проробляти кожну групу м’язів тричі. Виключення з цієї схеми – «Роздільний» силовий тренінг.

Кардіо теж важливо для обмінних процесів. Але ви не повинні зловживати ним. Горезвісні 200 хвилин кардіо – це ваш мінімум, він же максимум. Якщо ви хочете отримати більше навантаження, збільште інтенсивність тренування, але не час роботи. Потрібні додаткові тренування – займіться йогою або стрейчингу, але не зловживайте аеробікою (саме така стратегія і веде до уповільнення обмінних процесів в організмі).

Крім того відразу за днем??інтенсивної силової або аеробного тренування повинен слідувати день відпочинку, так що розподіляйте навантаження правильно. Крім правильного тренувального режиму вкрай важливо налагодити власне життя. Просто з вечірніми серіалами, дивіться їх вранці на біговій доріжці. Ви повинні спати як мінімум 8 годин на добу. На швидкості обмінних процесів позначається стрес і перевтома. Якщо ви звикли працювати без вихідних, чекайте атаки «стресового» гормону кортизолу, переїдання і уповільнення обміну речовин. Кращий друг швидкого обміну – почуття міри і режим.

Фітнес-тренер Олена Селіванова – спеціально для http://www. AzbukaDiet. ru/.

Цікава стаття? Поділіться з друзями:

Comments are closed!