Як прискорити обмін речовин – обмін речовин дієта схуднути метаболізм

Як прискорити обмін речовин – обмін речовин дієта схуднути метаболізм Як прискорити обмін речовин

Обмін речовин, або метаболізм – це біохімічні реакції, які пов’язані з накопиченням і спалюванням поживних речовин. Простіше кажучи, це процес перетворення корисних речовин, що надходять в наш організм з їжі, в енергію, необхідну для його життєдіяльності.

Учені розрізняють три види метаболізму: прискорений, нормальний і економний. Люди з прискореним метаболізмом часто викликають заздрість оточуючих, оскільки можуть собі дозволити є все і в необмеженій кількості, не додаючи при цьому навіть зайвий сантиметр в талії. Відбувається це тому, що швидкість обміну речовин у них настільки висока, що спалювання жирів відбувається швидше, ніж їх накопичення. Зовні гіперметаболікі – люди стрункі, рухливі, з активним темпераментом і жестикуляцією.

Нормальний рівень метаболізму найчастіше спостерігається у людей нормостеніческоготипу, тобто середньої статури. Нормальна швидкість реакції дозволяє їм підтримувати чудову форму при відсутності явного переїдання.

Найважче підтримувати гарну фігуру людям з уповільненим обміном речовин. Гіпометаболікі розплачуються зайвими кілограмами за найменше переїдання. Процеси розщеплення продуктів і синтезу поживних речовин у них проходять дуже повільно.

Вчені вважають дуже важливим показником для визначення рівня метаболізму кількість енергії, яке витрачається організмом у стані спокою. Адже саме цей показник становить до 75% загального енергетичного фонду і має на увазі кількість енергії, необхідне в стані спокою для підтримки таких життєвих процесів як серцебиття, дихання, постійна температура тіла, травлення. І, хоча дані показники закладаються ще на самому початку нашого життя, прискорити обмінні процеси в організмі цілком можливо!

В ідеалі, перед складанням програми прискорення метаболізму, найкраще пройти консультацію у фахівця, який визначить початковий рівень обміну речовин і розрахує необхідний каллоража раціону. Це не має на увазі, що тепер ви повинні будете дотримуватися строгої дієти. Навпаки, першорядне завдання для прискорення метаболізму – уникати жорстких обмежень, які тягнуть за собою зниження обмінних процесів в організмі і накопичення їм будь-якого надлишку калорій на випадок, якщо в майбутньому йому знову доведеться пережити «голодування». Саме продумана, збалансована дієта плюс фізичні вправи допоможуть привести метаболізм в порядок. Додатково до цього можна використовувати деякі методи для збільшення швидкості обміну речовин.

• 4-разової харчування

Дуже важливим моментом для прискорення метаболізму є коригування схеми живлення. Більшість дієтологів сходиться на думці, що харчування має бути частим і дробовим. За рахунок збільшення кількості прийомів їжі людина зменшує обсяги з’їдається за раз їжі, що дозволяє виробити звичку не переїдати. Обсяг шлунка при цьому зменшується, і схуднення йде природним чином, без застосування будь-яких медикаментів.

• Заняття спортом

При регулярних заняттях спортом, ви зміцнюєте і нарощуєте м’язову масу. А чим більше м’язи – тим вище енергетичні витрати, оскільки в м’язовій тканині знаходяться основні каталізатори спалювання жиру в організмі.

• Контрастні обливання

Чергуючи холодну і гарячу воду, ми піддаємо організм своєрідному термічному масажу, який дуже благотворно впливає на обмінні процеси. Крім того, він стимулює кровообіг і допомагає зберегти шкіру гладкою.

• Здоровий сон

Для нормалізації обміну речовин необхідно спати не менше 8 годин на добу. Тривалий і глибокий сон сприяє виробленню в організмі гормону росту, який, у свою чергу, впливає на рівень метаболізму.

• Сольові розтирання

З метою підвищення метаболізму можна регулярно після миття розтирати все тіло жорсткої рукавичкою або рушником, змоченим в сольовому розчині, приготованим з розрахунку 1 ст. ложка солі і 1 ст. ложка оцту на 2 літри води. Після таких розтирань шкіра повинна трохи почервоніти. Вони діють досить глибоко, роблячи вплив не тільки на метаболізм, але й на стан шкіри, допомагаючи позбутися від розтяжок і целюліту.

• Масаж стоп

Як відомо, точки активних областей на стопах пов’язані з усіма органами нашого організму. Регулярний масаж цих точок допоможе активізувати метаболізм і підвищити імунітет.

• Йод

Для прискорення обміну речовин дуже важливо налагодити роботу щитовидної залози. Дуже часто її уповільнена робота – результат нестачі йоду в організмі. Для заповнення життєво важливого елементу, рекомендується вживати в їжу морську капусту, або йодовмісні препарати.

Використовуючи ці нехитрі прийоми, ви зможете помітно прискорити обмін речовин, підвищивши, таким чином, здатність організму до спалювання зайвих калорій.

Автор: Наталія Біатова

  • як можна швидше схуднути ы прискорити обмын речовин

Comments are closed!