Як правильно харчуватися при гіпертонії?

Як правильно харчуватися при гіпертонії? Рекомендації фахівців, як правильно харчуватися при гіпертонії

Артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба) з супутнім їй підвищеним артеріальним тиском не тільки відчувається гострим фізичним нездужанням, але і руйнує органи і системи, приводячи до серйозним захворюванням,

таким як атеросклероз судин та ішемічна хвороба серця.

Особливу роль у лікуванні гіпертонії, особливо на ранніх стадіях захворювання, відіграє правильне харчування. Тільки коректуючи раціон і режим харчування, принаймні, у половини хворих можна привести в норму артеріальний тиск. Крім того, правильне харчування при гіпертонії обов’язково, як фон для успішного медикаментозного лікування. Отже, як правильно харчуватися при гіпертонії?

Корисне харчування при високому тиску – допоможи своєму організму

Необхідність правильного харчування при гіпертонії

Важливо строго підтримувати баланс «енергетична цінність раціону – витрати енергії організмом », тобто, просто кажучи, не переїдати, У переважної більшості гіпертоніків, які страждають ожирінням, просте зменшення маси тіла призводить до зниження артеріального тиску. Надмірна вага коригується за звичайними методиками харчування при ожирінні, але з єдиною особливістю: жорстким обмеженням кухонної солі.

Натрій, потрапляючи до нас з сіллю, підвищує артеріальний тиск, перешкоджаючи висновку рідини з організму і приводячи до звуження кровоносних судин. Після обмеження денного споживання солі до 4-5 г у половини гіпертоніків через 2-3 тижні тиск знижується або відновлюється. Відсутність солі в раціоні цілком заповнюється прянощами, томатним соком, лимонною кислотою, цибулею або часником. Дуже корисний санасол – дієтичний замінник повареної солі на основі кальцію і магнію, які виводять рідину, розширюють судини і заповнюють втрати солей при прийомі сечогінних препаратів.

Від солі слід відмовитися не тільки при приготуванні їжі, але і припинивши вживання солоних продуктів: консервації, м’ясних і рибних копченостей, сирів. Продукти, що викликають зростання рівня холестерину в крові, також слід виключити, відмовившись від жирної і солодкої їжі, солодких напоїв, алкоголю. Білий хліб і здоба, солодка випічка, міцний чай і кава також не принесуть користі при підвищеному тиску.

З заборонами, здається, все зрозуміло. Що ж слід їсти при гіпертонії?

Обов’язково слід забезпечити харчування, корисне для печінки. По-перше, харчування потрібно збалансувати. Щоденний раціон повинен містити 30% жирів, 15% білків і 55% вуглеводів, а приймати їжу слід 4-5 разів на день, не переїду і утримуючись від їжі на ночь. Сократів в раціоні тваринні жири, збільште споживання рослинного масла (до 30 г на день) і морепродуктів, що нормалізують жировий і холестериновий обмін. Солодощі слід замінити овочами, фруктами (включаючи сухофрукти), соками. Білий хліб краще виключити, замінивши його хлібом з борошна грубого помолу. Дуже корисна вівсянка, гречка, містять калій і магній. Белок повинен потрапляти до нас у вигляді нежирних молочних продуктів або риби, рідко – нежирного м’яса і яєць. Не забувайте про необхідність достатнього вмісту в їжі вітамінів А, С, Е, групи В, Р. В заповнення яких взимку і навесні можливо і за рахунок аптечних препаратов. Умеренно вживання рідини дуже важливо при гіпертонії. Не слід вживати більше 1,0 – 1,2 л вільної рідини в день, відмовившись від газованих напоїв і замінивши чай і кава ячмінними, житніми напоями або напоєм з цикорію.

Потрібно знати як правильно харчуватися при гіпертонії – це допоможе пити менше ліків

Неважко помітити, що правильне харчування при хворобі печінки і правильне харчування при високому тиску збігаються навіть у деталях. У цьому немає нічого дивного, оскільки організм являє собою єдину систему складних взаємозв’язків між окремими органами і те, що приносить користь одному, неминуче позитивно позначиться на іншому. Печінка, синтезуючи необхідні організму речовини з надходить їжі, не може не реагувати на даремні (або шкідливі) для цих цілей продукти, Жирна і смажена їжа, викликаючи хвороби печінки (жировий гепатит), неминуче позначиться на рівні холестерину в крові, який, відкладаючись на стінках судин, викликає гіпертонію, а пізніше ішемічну хворобу, інфаркт міокарда або інсульт.

Таким чином, правильне харчування при гіпертонічній хворобі, створює умови для нормалізації роботи печінки, сприяє відновленню обмінних процесів і, в результаті, правильній роботі всіх систем організму.

Правильне харчування при захворюванні печінки, супутньому гіпертонії, в основному, не вимагає особливої??дієти: досить дотримувати раціон, призначений при підвищеному артеріальному тиску.

Перерахуємо продукти харчування, корисні для печінки:

    рослинні олії холодного віджиму, риба, морепродукти овочі та фрукти, ягоди свіжі соки вівсяна і гречана крупи нежирний сир, кисломолочні продукти сухофрукти хліб грубого помолу

Підвищений артеріальний тиск є ознакою захворювання серцево-судинної система, а стійка гіпертонія неминуче призведе до важких захворювань серця і судин, включаючи летальні. Правильна система харчування, обрана для лікування або профілактики гіпертонії, обов’язково буде корисною і для серця.

Продукти харчування, корисні для серця, природно входять до групи продуктів, показаних при гіпертонії. оскільки, зниження артеріального тиску до нормального – обов’язкового умова для здорового серця.

Перерахуємо основну групу «сердечних» продуктів:

    фрукти (авокадо, яблука, грейпфрут, гранат та ін) рослинні олія першого (холодного) віджимання (лляне, волоського горіха, гарбузове та ін) риба і морепродукти крупи вівсяна, гречана овочі свіжі (цибуля, часник, кабачок, капуста, бобові та ін) горіхи (особливо, волоські) хліб грубого помолу з висівками, висівками і т. п.

Таким чином, не існує продуктів, корисних для окремих органів, а існує їжа, здорова і корисна для організму в цілому і даремна, а то й прямо завдає шкоди йому.

Строгість в установці обмежень залежать від ступеня гіпертонії, наявності супутніх захворювань, надмірної ваги і можливих ускладнень, таких, як ниркова або судинна недостатність.

Загалом, вирішувати, як завжди, Вам. Будьте здорові! І удачі Вам!

  • гіпертонічна хвороба вживання рідина за день
  • правильне харчування при гіпертонії
  • чим харчуватися та що пити при гіпотонії

Comments are closed!

_0.31MB/0.00406 sec