Як правильно схуднути за допомогою ходьби

Як правильно схуднути за допомогою ходьби Як правильно схуднути за допомогою ходьби

Для зниження маси тіла, велику помилку роблять ті, хто, жорстко обмежуючи себе в їжі, домагається різкого і швидкого зниження маси тіла. Форсоване схуднення не тільки

посилює порушення обмінних процесів в організмі, а й призводить до ряду інших несприятливих наслідків: опущення внутрішніх органів, в’ялості шкіри, загальної слабкості, швидкої стомлюваності, зниження працездатності. Такого не буває, якщо людина худне поступово, розумно знижуючи калорійність їжі і нарощуючи фізичні навантаження.

В цьому відношенні незамінний засіб-ходьба. Тільки ходити треба щодня, не менше 60-90 хвилин в такому темпі, щоб частота пульсу (для здорових людей) через 6-10 хвилин після початку ходьби і в кінці тренування не перевищувала значень, які можна розрахувати за формулою: 140-150 мінус вік. Наприклад, для чоловіків 50 років частота пульсу під час ходьби повинна бути в наступному діапазоні: 140-50 = 90; 150-50 = 100, тобто 90-100 ударів на хвилину. У жінок частота пульсу може бути на 5-7 ударів більше. Швидкість ходьби в залежності від функціональних можливостей і фізичної підготовленості може бути в межах 2,5-4 кілометрів на годину.

Через 1-2 місяці регулярних тренувань, коли частота пульсу при ходьбі на одну і ту ж дистанцію і в одному і тому ж темпі знизиться на 8-10 ударів в хвилину в порівнянні з початковою, навантаження можна збільшити, тобто прискорити темп ходьби, але так, щоб частота пульсу не перевищувала допустимих для вас величин. Час ходьби при цьому можна зменшити до 30-40 хвилин. Частоту пульсу розраховують за формулами: для чоловіків: 150-160 мінус вік; для жінок: 155-165 мінус вік.

Потім тривалість тренування при такій частоті пульсу щодня збільшуйте на 4-5 хвилин і доведіть знову до 60-90 хвилин. Тепер поступово збільшуйте швидкість-до 6 кілометрів на годину. Знову-таки стежачи, щоб пульс відповідав величинам, розрахованим за вищенаведеною формулою. У міру тренованості можна почати ходити з обважнювачами.

Але врахуйте: така ходьба рекомендується тільки тим, у кого маса тіла не перевищує 25-30 відсотків норми. Якщо зайвих кілограмів більше, перш ніж почати тренуватися, слід порадитися з лікарем.

Щоб рівномірно підвищити тонус всіх м’язів, зміцнити зв’язки, збільшити рухливість суглобів і еластичність шкіри, особливо в місцях надлишкового відкладення жиру (найчастіше-в області підборіддя, потилиці, рук, стегон, живота), необхідно поєднувати ходьбу зі спеціальними гімнастичними вправами і обов’язково щодня робити ранкову гімнастику.

Е. А. Пирогова, кандидат медичних наук

Л. Я. Іващенко, кандидат біологічних наук

Стаття “Як правильно схуднути за допомогою ходьби” з розділу Статті

Також читайте у цьому розділі:

  • gjlfhjr yf 5 hjrsd lsdxbyws
  • як схуднути дывчинцы 10 рокыв

Comments are closed!

_0.31MB/0.03158 sec