Як правильно голодувати, щоб схуднути – голодування на 1, 3 і 7 днів

Як правильно голодувати, щоб схуднути – голодування на 1, 3 і 7 днів Як правильно голодувати, щоб схуднути

Голодування – різка міра, це великий стрес для організму. Технічно не тільки більш безпечна, але й більш ефективна будь низькокалорійна дієта: організм не зможе самостійно вийти зі стресу

без наслідків при хоч скільки-небудь тривалому голодуванні. Якщо ви самі по собі здорові, він почне запасати калорії вдвічі швидше, ніж раніше, в розрахунку на те, що подібна екстремальна ситуація може ніколи повторитися. Це елемент виживання, закладений природою, – в сите час всі тварини, в тому числі примати, до яких відноситься людина, від’їдалася, щоб в голодне, якщо не вдається знайти їжу, існувати на внутрішніх запасах.

Крім того, організм коригує ряд хімічних процесів, переходить на “режим економії”, скорочуючи вироблення гормонів, знижуючи обмін речовин і поставляючи в мозок погано оброблені речовини. Якщо ситуація дійсно екстремальна-наприклад, війна або виживання в лісі, куди ви потрапили випадково, – це стане шляхом до подовження життя і порятунком. Але в повсякденних умовах все це принесе більше шкоди, ніж користі.

“Скасувати” цей механізм не можна, це так само природно для живих істот, як дихання. Можна тільки не запустити його, – для чого достатньо не вибирати голодування на час більше доби замість справжньої дієти, якщо ви хочете схуднути.

Сьогодні голодування практикується іноді не тільки як спосіб схуднення, але і як “лікувальний засіб”. Існують спеціальні центри, де пацієнти голодують під контролем лікаря, з постійним індивідуальним спостереженням. Зазвичай показання до такої процедури – захворювання судин, органів травлення, суглобів та ряд інших хвороб. Але спосіб цей все ж сумнівний, багато лікарів дотримуються думки, що голодування нашкодить в будь-якому випадку. Голодувати ж в домашніх умовах більше доби не радять навіть представники цих центрів.

Після деякого часу, проведеного без їжі (близько 2-3 днів), людина може почати відчувати незвичайну бадьорість та енергійність. Це, швидше за все, не пов’язане з користю або очищенням, а є побічним наслідком того ж природного механізму захисту – організм, визнавши ситуацію навколо критичної, починає виробляти адреналін і інші гормони, які додадуть сил на короткий час, – колишнє б необхідним тварині для порятунку від ворогів, виходу з небезпечної області і, врешті-решт, пошуку їжі.

Якщо ви все ж хочете голодувати в домашніх умовах, вам потрібно знати кілька правил.

Як правильно голодувати

Обов’язково “входите” в голодування протягом такої ж кількості днів, на яке ви хочете відмовитися від їжі – тобто 1, 3, 7 і так далі. У цей час знижуйте кількість їжі, зменшуйте порції, їжте тільки овочі і фрукти.

Відповідно, “виходити” треба за тим же принципом, поступово збільшуючи калорійність їжі. Швидкий перехід до звичайної їжі після голодування дуже небезпечний для здоров’я!

1 день:

Максимально дозволене в домашніх умовах голодування триває 36 годин, трохи більше доби. Обходитися без їжі можна і довше, ви зможете це зробити фізично, але позитивного ефекту це не матиме.

У ці 36 годин обов’язково пийте воду замість звичайних прийомів їжі.

3 дня:

Обов’язково пийте воду і намагайтеся більше перебувати на свіжому повітрі. Фізичні навантаження не обов’язкові, але свіже повітря бажаний.

7 днів:

Краще не проводити таке тривале голодування будинку. Якщо ви переконані, що вам це необхідно, зверніться до лікаря і голодуйте під його наглядом.

  • 7 днів голодування
  • голодування 7 днів

Comments are closed!

_0.31MB/0.00802 sec