Як починаються перейми перед пологами – передпологовій страх – Підтікання навколоплідної рідини – Слизова пробка | Сайт про здоров’я

Як починаються перейми перед пологами – передпологовій страх – Підтікання навколоплідної рідини – Слизова пробка | Сайт про здоров’я Сутички перед пологами

Чим ближче стає дата передбачуваного народження дитини, тим більше жінка прислухається до змін в організмі. Які відчуття перед пологами властиві більшості жінок

в цей період? Багато відчувають занепокоєння і навіть страх, боячись пропустити початок пологів. Багато старанно вивчають з літератури і розповідям вже народжували подруг, які симптоми перед пологами характерні і на що слід звернути увагу. Деякі намагаються дізнатися, як схуднути перед пологами, посилаючись на поширену думку, що якщо жінці не вдалося трохи скинути вагу до народження, то згодом це зробити буде набагато важче.

Спробуємо з’ясувати, які ознаки перед пологами характерні для багатьох жінок, і на що потрібно звернути увагу, щоб поява дитини на світ пройшло без ускладнень.

Багатьом, навіть родили жінкам або первородку, відомо про те, як болить живіт перед пологами. Таке хворобливе скорочення матки, що супроводжується болями, що тягнуть в попереку і внизу живота, називається сутичками. Сам момент, як починаються перейми перед пологами, пропустити складно через дуже болісного процесу. Біль при переймах навряд чи можна з чимось порівняти. Інформацію про те, як відбуваються сутички перед пологами, вагітна жінка отримує заздалегідь від подруг і родичок, тому попередньо психологічно налаштовує себе на ці муки, що викликає природний страх людини перед болем.

Передпологові сутички

Сам механізм того, як проходять сутички перед пологами, залежить від збільшення вмісту естрогенів та зменшення прогестерону в крові вагітної. Накопичуються біологічно активні речовини гормонів окситоцину, серотоніну, простагландинового ряду і ацетилхоліну стимулюють родову діяльність. Простагландини діють на гіпофіз, вивільняючи окситоцин, який викликає скорочення мускулатури матки. Серотонін активізує в клітинних мембранах кальцій-залежні канали, а кальцій впливає на клітинний потенціал, призводячи до скорочення кожен елемент маткової мускулатури.

Ознаки того, що пологи вже скоро, виникають за період від трьох днів до двох тижнів. З’являється зменшення живота, яке пов’язане опусканням плода під впливом сутичок в порожнину малого тазу, маса тіла знижується за рахунок спадання набряків, які супроводжують практично кожну вагітну жінку. Прогестерон, який затримує рідину, зменшується перед пологами і майбутні мами виглядають стрункішими. Цьому сприяє і відсутність апетиту, яке характерно напередодні пологів.

Слизова пробка

Одним з явних ознак, які говорять про початок пологів незабаром, є відходження слизової пробки. Багатьох цікавить, як виглядає пробка перед пологами і що вона собою представляє.

Сама по собі пробка є природною перешкодою, що захищає вхід в матку від проникнення інфекції. Виникає вона в результаті виділення секрету і являє собою як желеподібний згусток. Про те, якого кольору пробка перед пологами, акушери-гінекологи визначають біло-жовтим, іноді з прожилками крові. Механізм того, як виходить пробка перед пологами полягає в наступному: шийка матки злегка відкривається і слизова пробка відходить іноді відразу, іноді по частинах протягом доби. Бувають випадки, коли пробка відходить разом з навколоплідними водами і її можна не помітити взагалі. У цей час небажано приймати ванну, купатися в басейні або відкритому водоймищі. Вхід в матку з відходженням слизової пробки стає відкритим для будь-якої інфекції, яка може загрожувати як самій жінці, так і плоду. Тому в цей час рекомендований лише прийом гігієнічного душу.

Гігієнічна обробка перед пологами

Також до гігієнічних процедур можна віднести і те, як поголитися перед пологами. Ще недавно голити зону бікіні входило в обов’язкові правила кожного пологового будинку. Зараз у деяких пологових будинках до цього пред’являти не такі суворі вимоги, надаючи жінці самій вирішувати це питання.

Звичайно, акушерці, приймаючої пологи, буде легше тримати під контролем зміна кольору на виголеній шкірі, розсікти при необхідності напружені тканини або ж навпаки запобігти розриви.

Існує кілька способів, як голитися перед пологами. Можна вдатися до допомоги депіляторів, видалити волосся за допомогою воску або ж використовувати звичайний верстат. Все це краще зробити вдома ще до відправки в пологовий будинок. Обов’язковою умовою є ретельна гігієна. Промежину потрібно обробити м’якими антисептичними засоби – октінесептом або мірамістіном.

Будучи вагітною, таку процедуру робити самій незручно через живота, який приховує інтимну область. Тому можна попросити надати вам допомогу дружина, маму, сестру або подругу. Також у цьому випадку може допомогти дзеркало, акуратно покладений на дно ванни. Трохи натягнувши шкіру і дуже дбайливо, щоб не поранитися, збрити волосся проти їхнього росту.

Після процедури шкіру необхідно ще раз обробити антисептичним препаратом і промокнути стерильною серветкою, щоб прибрати зайву вологу. Можна використовувати крем після гоління, до складу якого входять антисептичні препарати та протизапальні препарати, заспокійливі шкіру.

Не можна забувати і про такий аспект, як післяпологові виділення з піхви – лохії. Разом з волоссям на лобку вони створюють сприятливі умови для розмноження бактерій та інфекцій.

На користь того, щоб не голити волосся перед пологами наводять такий аргумент, як те, що при голінні можуть виникнути мікроскопічні тріщинки, які в свою чергу також можуть стати причиною занесеної інфекції.

Їли породілля не бажає або не в змозі сама обробити всю область промежини, то можна видалити волосся з лінії бікіні, подивившись, як голять перед пологами відео. У будь-якому випадку взяти з собою в пологовий будинок персональний верстат з новим лезом не завадить.

Перед тим як перевести вагітну в пологове відділення, їй роблять клізму, спорожняючи вміст кишечника. Як роблять клізму перед пологами і чи потрібна вона? Ця нескладна медична процедура неприємна багатьом жінкам. У деяких країнах це вважається необов’язковим. Однак якщо розглянути процес сутичок і період потуг, то стане зрозумілим, що породілля відчуває сильний тиск, тужась. Навіть при регулярному стільці може статися неприємність у вигляді дефекації. Щоб цього уникнути, а також керуючись міркуваннями гігієни, психологічним аспектом стану жінки, краще перед пологами пройти цю процедуру. Крім того, очищення кишечника обов’язково при показаннях до операції кесаревого розтину: перші дні не можна тужитися ні в якому разі, інакше розійдуться шви.

Як перед пологами зробити клізму правильно? У процедурній медсестра, готуючи пацієнтку до пологів, проводить очисну клізму і видаляє волосся з області лобка, зовнішніх статевих губ і промежини. Після цього майбутня мама приймає душ. Але можна ці процедури зробити і самостійно в домашніх умовах. Особливо це стосується молодих дівчат, які вперше готуються стати мамами.

Для того щоб зробити клізму потрібна гуртка Есмарха, яку слід прокип’ятити перед використанням. Її наповнюють кип’яченою водою кімнатної температури. Наконечник змащують вазеліном або дитячим кремом, щоб уникнути неприємних відчуттів або не травмувати задній прохід. Стоячи рачки або лежачи на лівому боці, вводять наконечник у задній прохід, підвісивши кружку Есмарха вище і відкривши доступ води. Після чого, спорожнюють вміст кишечника, яке виходить разом з водою.

Використання замість очисної клізми проносних препаратів або свічок малоефективно, оскільки не забезпечують повне спорожнення кишечника. Сама по собі процедура абсолютно безболісна.

Подтекание навколоплідної рідини

На будь-якому етапі вагітності можна зіткнутися з тим, як підтікають води перед пологами. Навколоплідні води являють собою середовище проживання майбутньої дитини протягом усіх дев’яти місяців і знаходяться в плодовому міхурі. Їх кількість постійно змінюється, зменшуючись в об’ємі перед самими пологами. Ця рідина забезпечує нормальний розвиток плода, захищаючи його від фізичних впливів ззовні і здавлювання стінками матки. Також навколоплідної рідини служить бар’єром для проникнення мікроорганізмів.

При нормальному перебігу вагітності підтікання відбувається на 38 тижні. В один момент виходить близько півлітра води специфічного запаху з організму, після чого йдуть сутички.

При передчасному розриві навколоплідної рідини, яка виділяється по краплях тривалий час і залишається непоміченою вагітною жінкою, береться мазок під час відвідин жіночої консультації, після чого проводяться лабораторні дослідження.

Самостійно можна виявити підтікання навколоплідних вод за допомогою експрес-тесту. Максимально спорожнити сечовий міхур і підмивають необхідно ретельно витерти статеві губи. Постеливши чисту суху простирадло, слід прилягти на 15 хвилин і полежати спокійно, розслабившись. Якщо виявиться волога пляма, то негайно слід звернутися до лікаря або ж викликати швидку допомогу, щоб визначити характер виділень.

Питання підтікання навколоплідних вод дуже серйозний. На ранніх етапах вагітності це загрожує абортом, так як збереження вагітності, як правило, закінчується серйозними септичними ускладненнями.

передпологовій страх

Багато майбутніх мам боятися майбутніх пологів і всього що з ними пов’язано. Як подолати страх перед пологами? Тут немає однозначної ради, але перш за все, не варто приміряти на себе те, що колись пережили і випробували інші. Народження дитини – процес унікальний, зумовлений природою і в кожному випадку протікає індивідуально. Сама по собі жінка не боїться пологів, а питання як побороти страх перед пологами буває спровокований якимись причинами. Під впливом гормональних змін такий страх може посилюватися, перебільшуючи і роздуваючись до величезного розміру.

Порада одна: не слухати «страшилок» з вуст інших, налаштувати себе на позитив, знайти цікаве спокійне заняття, більше бувати на свіжому повітрі, оточити себе спокійними розсудливими людьми, що можуть в будь-який момент прийти на допомогу і підтримати.

  • передпологові симптоми
  • Передпологовий стан
  • вагітність і пологи як розпізнати передпологове відчуття
  • желеподібні виділення перед пологами
  • коли відходить пробка матка відкривається?
  • п ідтіканя вод перед родами
  • підтікають води
  • передпологові ознаки
  • Передпологові перейми
  • передпологовий стан тіло ломить

Comments are closed!

_0.32MB/0.01273 sec