Як підготуватися до донації – спеціальний проект, Група крові

Як підготуватися до донації – спеціальний проект, Група крові

Напередодні та в день здачі крові донор не повинен вживати жирну, смажену, гостру і копчену їжу, а також молочні продукти, яйця і масло. Ці продукти погано впливають на якість крові. Проте не потрібно здавати кров натщесерце. Краще пити солодкий чай з варенням, соки, морси, компоти, мінеральну воду і їсти хліб, сушки, сухарі, відварні крупи, макарони на воді без масла, овочі і фрукти. Вранці перед процедурою здачі крові потрібно щільно поснідати, а безпосередньо перед кроводачи донору покладено солодкий чай.

Алкоголь і ліки.

Протягом 48 годин до процедури донації слід утриматися від вживання алкоголю, за 72 години здачі крові не можна употребять ліки, що містять аспірин і анальгетики.

Куріння.

За годину до здачі крові потрібно утриматися від куріння. Після процедури донації також коштує година почекати, перш ніж закурити.

Сон і відпочинок.

Медики встановили, що організм людини найкраще реагує на крововтрату в ранкові години. Чим раніше відбувається процедура здачі крові, тим легше людині її переносити. Перед донацією потрібно добре виспатися. Не варто здавати кров після безсонної ночі або нічного чергування. Не потрібно планувати здачу крові безпосередньо перед іспитом, спортивними змаганнями, здачею складного проекту, під час періоду інтенсивної роботи, авралу.

Як поводитися після здачі крові

Деякі люди під час процедури кроводачи відчувають легке запаморочення. Медики стверджують, що нездужання викликає зниження рівня гемоглобіну, яке в свою чергу знижує тиск. Організм здорової людини справляється з цим досить легко.

Безпосередньо після здачі крові рекомендується розслаблено посидіти протягом 10-15 хвилин. Найпростіший спосіб перемогти запаморочення: сісти і опустити голову між колін або лягти на спину і підняти ноги вище голови, щоб до неї прилила кров. Пов’язку не потрібно знімати протягом 3-4 годин і бажано не мочити її.

Крім того, потрібно утриматися від куріння протягом години і не пити алкогольні напої протягом доби. Обмежень у водінні автомобіля в день кроводачи немає, за кермо мотоцикла можна сідати через 2 години.

Протягом доби після здачі крові не потрібно піддавати себе значних фізичних навантажень: протягом дня не потрібно відвідувати спортивні тренування, фітнес, займатися бігом, танцями. Два дні після донації потрібно щільно харчуватися і випивати підвищену кількість рідини. Прискорено відновити втрати організму допомагають гематоген, шоколад і каву.

Щеплення можна робити тільки через 10 діб після здачі крові. Чоловіки можуть здавати кров не більше 5 разів на рік, жінки – не більше 4.

Comments are closed!