Як перехворіти ентеритом і … вижити | Мій лабрадор Beauty

Як перехворіти ентеритом і… вижити | Мій лабрадор Beauty Як перехворіти ентеритом і… вижити

Напишу пару рядків, раптом комусь знадобиться наш досвід.

Ми одужали повністю, аналізи і інша нісенітниця в нормі.

Можна розслабитися і видихнути, але чесно кажучи, мене ще довго буде не відпускати

той жах, що ми пережили.

Наша собака – це повноправний член сім’ї, це наш компаньйон, це наша «молодшенька», як каже чоловік))).

У ніч з суботи на неділю собаку вирвало, ми не надали цьому значення – у неї таке буває якщо на прогулянці «пропилососити» що то недобре.

Всі неділю собака була бадьора і грайлива, єдине – їла не очень.

В понеділок її постійно рвало, у вівторок вранці почався пронос.

Ми поїхали до ветеринарної клініки, там зробили крапельницю і уколи внутрішньовенно, поки ми чекали результатів аналізів, собаку вивернуло з піною, лікар бачила це.

Результати аналізів за словами ветеринара показали «просте отруєння» .

У цій ветеринарній клініці нас лікували три дні, потім я наполягла зробити аналіз на ентерит.

«Так це їхати треба аж на Танкову, Ви що повезете?» – відповів лікар.

Наступного дня до обіду результат аналізу був готовий, хоча я і без нього знала що у нас ентерит.

ДОВІДКА

Ентерит – гостро протікає сверхзаразная хвороба . супроводжується запаленням шлунково-кишкового тракту і ураженням міокарда.

Особливо небезпечний для цуценят у віці від 2 до 8 місяців парвовірусний ентерит, який найчастіше і зустрічається. Крім нього може бути ентерит, викликаний коронавірусами. Це захворювання протікає не так важко, як перше, але найчастіше Коронавірусние ентерит ускладнюється вторинною інфекцією і в такому випадку за ступенем тяжкості захворювання її практично не відрізнити від парвовірусного ентериту.

Механізм і розвиток захворювання (патогенез).

В організм вірус зазвичай проникає через рот і ніс. Розмножується в епітеліальних клітинах кишечника, викликаючи їх руйнування. Потрапивши в кровоносну систему, викликає зміни в стінках кровоносних судин. Морфологічний склад крові, як відповідна реакція на впровадження і розмноження вірусу, змінюється раніше, ніж з’являються перші клінічні ознаки хвороби.

Гіперемія і набухання слизових оболонок, особливо травного тракту. Під дією вірусу слизові некротизируются, внаслідок чого утворюються дрібні ерозії. Надалі процесі руйнування слизових оболонок і в освіті ерозій і виразок бере участь різна мікрофлора травного тракту (бактерії, гриби). Ці вторинні процеси на слизових ведуть до інтоксикації організму і його виснаження.

Клінічні ознаки. Хвороба проявляється в 3-х формах: кишкової, серцевої і змішаної, які

Найбільш характерна ознака початку захворювання ентеритом – поява білої пінистої блювоти. Не завжди перед цим буває відмова від корму.

Іноді апетит стає примхливим, або корм поїдається в набагато меншій кількості, ніж завжди.

Але обов’язково буває зміна в поведінці цуценя.

Зазвичай рухливий і допитливий, щеня стає млявим, малорухливим, більше лежить, не проявляючи ніякого інтересу до подій.

Правда, на прогулянці інтерес до життя може відновитися, щеня буде грати і бігати з іншими собаками.

Але вдома замість того, щоб після прогулянки кинутися для підкріплення сил до миски з їжею, щеня байдуже проходить повз неї й укладається в затишне містечко.

З цього моменту до наступної прогулянки час пройде для нього на суцільний дрімоті, що переривається зрідка блювотою.

Після появи блювоти ознаки захворювання йдуть по наростаючій. З’являється пронос жовтувато-сірого або сіро-зеленого кольору.

Колір калових мас поступово змінюється на коричневий і темно-коричневий з жахливо смердючим запахом.

А взагалі кал може бути всіх відтінків від отруйно-жовтого до темно-бурого, про який власники зазвичай говорять “кривавий пронос”.

Такий колір калових мас надають гемолізовані еритроцити, формені елементи крові, що вийшли з кровоносної русла через уражені стінки кровоносних судин. Звідси такий моторошний лякаючий колір калових мас.

Але це ще не найгірше. Самий вірна ознака безнадійності . який я бачила, це поява світлого кольору калових мас . по консистенції і кольором нагадують густі вершки.

Слідом за цим цуценята завжди помирали. Такий кал характерний для блискавичної форми хвороби, яка триває після прояву перших ознак захворювання 1,5-2 доби. Це при тому, що була надана кваліфікована допомога із застосуванням найефективніших засобів.

Без лікування щеня гине протягом першої доби.

Собака дуже ослабла, вирішили викликати лікаря додому, не мучити Єву. Подзвонила, розповіла в чому справа, пояснила? що аналіз на ентерит позитивний, і лікар сказав, що приїде до 12.

У результаті до 15 годинах він був у нас. Пощупавши собаку видав новий діагноз “травма шлунка”, на моє заперечення, що все-таки аналіз «позитивний», він відповів: «Не може бути».

речі, він нам сам прищеплював собаку. Вколов внутрішньовенно (її тут же вирвало, з піною знову ж таки), сказав, що крапельницями він не лікує, і строго-покарав не годувати собаку до завтрашнього ранку.

На наступний ранок, бачачи, що собаці вже дуже погано . вирішили робити все самі, так, як підказували серце, розум з логікою, і небайдужі люди (спасибі велике Олені -makkona, vetrovosk і людям з labrador. ru ).

Ранок моє почалося з аптек і ліків, купівлі сироватки, антибіотиків, противорвотного, препаратів для підтримки серця, препаратів для печінки, знеболюючих, імуномодуляторів і вітамінів.

Далі ми поїхали ставити катетер у ветеринарну клініку – це вже третій ветлікарі за час нашої епопеї.

Час іде, на вагу золота кожні секунди, але в приймальній ми відсиділи годину, лікар брав довго, потім брали аналіз крові.

Додому приїхали втомлені і змучені. Перша моя спроба поставити Єві крапельницю (до того часу їй було настільки погано, що вона просто лежала, дивилася в одну точку, очі впали) завершилася моїм непритомністю, я прийшла в себе від того, що мама махала перед носом ваткою з нашатирем.

Я прочухалися і з другого разу поставила крапельницю . яка капала три дні (звичайно, з перервами в годину-два).

Ми з чоловіком спали в коридорі, по черзі чергуючи поруч з собакою. Єва не хотіла ні де лежати крім коридору.

Кололи внутрішньовенно, внутрішньом’язово і підшкірно уколи, робили клізми.

Поліпшення стало помітно на другий день крапельниць . собака трохи ожила.

Єву повезли в клініку поміняти катетер, лікар категорично відмовився це робити, сказавши що ми «шкуродери» і знущаємося над твариною, і що він на себе таке не візьме. Звелів давати таблетки і годувати, хоча при ентериті годувати можна не раніше третього дня після припинення блювоти.

Чоловік наполіг, катетер поставили, і ми поїхали додому – знову під крапельницю.

Нам пощастило: Єві вистачило сил, а нам наполегливості в «спілкуванні» з ветлікарями.

Коли (на 9 день хвороби!) собака виявила інтерес до своєї миски, до носків (її улюблене заняття – тягати шкарпетки) – ми зрозуміли, що найстрашніше ми пережили, залишилося поставити її на 4 лапи, що ми і зробили))).

Поки я пишу ці рядки, вона сидить поряд, і всім своїм єством натякає на позачергову миску – звідки тільки знає, про що я пишу?

Бережіть ваших собак! Не упускайте дорогоцінний час, як зробили це ми через недосвідченість і незнання, і «довіряйте, але перевіряйте», спілкуючись з ветлікарями – благо, Гугл та інтернет дозволяють сьогодні хоча б пошукати симптоми, а то і запитати на форумі-іншому, що і як робити якщо станеться з вашим чотириногим другом біда.

Окремо, ще раз, «здивуюся»: чомусь жоден з зустрінутих нами за цей час «лікарів» навіть не згадав вголос ентерит . і тільки після нашого прохання нас відправили на Танкову (ось, до речі, де все цілком професійно і чітко).

Дивно, що лікарі, практикуючі мало не по 20 років, не змогли (не подужали?) помітити абсолютно очевидні симптоми такої поширеної гидоти, як ентерит.

Найприкріше, що, станься нам повірити таким ось «профі», сьогодні миску просити було б просто нікому. І, впевнена, ніхто з них навіть би не вибачився за подібне коневальство!

Ось і наша Єва – лапи голені для катетерів:

Продовження:

ЩО РОБИТИ ПРИ ПІДОЗРІ НА ЕНТЕРИТ?

  • хвороба собак ентерид нарвовірусний від чого він береться?
  • чи виживають собаки після ентериту
  • чим годувати собаку після ентериту
  • як годувати собаку яка перехворіла на парвовірусний ентерит
  • як схуднути лабрадору
  • яка найбильша вага лабрадора

Comments are closed!

_0.32MB/0.00556 sec