Як організовується дієта після пересадки нирки, основні правила харчування

Як організовується дієта після пересадки нирки, основні правила харчування Яку дієту потрібно дотримуватися після пересадки нирки? Зміст

Трансплантація нирки являє собою хірургічний спосіб лікування патологій, які неможливо усунути без пересадки донорського органу. Дієта після пересадки нирки допомагає прискорити реабілітацію

організму.

Сама по собі операція включається в себе два основних етапи:

Донорський етап. При цьому проводиться підбір відповідного донора, їм можуть стати родичі зі здоровими нирками, не страждаючі від ВІЛ або гепатиту, або недавно померлий чоловік, родичі якого не заперечуватимуть проти проведення операції. Якщо донор з успіхом пройшов тест сумісності, то у нього забирається нирка. Орган промивають спеціальними розчинами і на якийсь час консервують, починаючи готувати пацієнта до операції. реципієнтную етап. Проводиться трансплантація донорської нирки. при цьому лікар здійснює певний доступ до органу, потім нирку переміщують у клубову ямку, об’єднуючи з судинами і сечоводом. Рана зашивається пошарово і зверху накладається косметичний шов. Показання до операції

Головне показання для проведення пересадки нирки – це хронічна форма недостатності нирок на останній стадії розвитку. Така патологія формується при ураженні організму такими захворюваннями:

    Хронічна форма гломерулонефриту. Хронічна форма пієлонефриту. Поликистоз нирок. Діабетична нефропатія. Травмування нирок. Патології розвитку нирок. Онкології нирок.

Наслідки проведення операції

Нирка починає нормально працювати лише через кілька днів після операції. Недостатність нирок повністю відступає через деякий час. Для того щоб організм людини не отторгнул орган хворому потрібно приймати цитостатики, тобто лікарські засоби, що пригнічують роботу імунітету.

Це дуже важливо, тому що імунні клітини можуть порахувати донорську нирку чужорідної. Але і відсутність нормально роботи імунітету можуть викликати негативні наслідки – відбувається ураження організму інфекційними патологіями. У зв’язку з цим, в перший тиждень після пересадки до пацієнтів не допускаються ніякі відвідувачі.

Харчування після пересадки нирки полягає у відмові від вживання солодкого, мучного, солоного, гострого, жирного. Але це тільки в перший час реабілітації.

Лікарі не можуть з точністю встановити тривалість життя пацієнта після операції, так як вона співвідноситься з великою кількістю чинників, наприклад, додаткові патології організму і т. д. Іноді люди з пересадженою ниркою живуть двадцять і більше років.

Особливості харчування після операції

Розробляючи дієтичне харчування для пацієнта після пересадки нирки, лікар повинен враховувати роботу трансплантата, адже його продуктивність може змінюватися від 15 до 100%.

Протягом тривалого часу після проведення пересадки нирки в організмі людини зберігаються деякі порушення обмінних процесів, наприклад, гіперфункція паращитовидних залоз, висока концентрація ліпідів в крові. Придушення імунітету допомогою лікарських препаратів викликає затримку рідини в організмі, відкладення жирів і збільшення ваги, а також підвищення показників артеріального тиску.

Харчування після трансплантації нирки полягає в дотриманні головного принципу – профілактика зайвої ваги, підтримання надходження кальцію в організм, постачання організму фосфатами.

Дієта після операції

Дієтичне харчування є невід’ємною ланкою лікувального процесу після проведення операції з трансплантації нирки. Дієта після трансплантації нирки сприяє прискоренню реабілітації людини. На перших етапах реабілітації основні завдання правильного харчування – це поліпшення і прискорення процесу загоєння рани, зниження ризиків розвитку ускладнень після операції, профілактика порушення водно-електролітного балансу при погіршенні роботи пересадженою нирки.

Згодом дієта передбачає організацію відновлення і підтримки порушеного обміну речовин, зменшення негативних впливів від препаратів, що пригнічують імунітет, вплив яких на організм підвищують ризики формування ускладнень у функціонуванні серцево-судинної системи, стероїдного діабету тощо

При призначенні лікувального харчування пацієнтам після проведення пересадки нирки лікар звертає увагу на функціонування трансплантата. Раціон харчування повинен залишатися максимально збалансованим по співвідношенню жирів, білків і вуглеводів, вітамінів, мікро-і макроелементів і рідини.

У процесі розробки дієтичного харчування необхідно враховувати масу тіла, стать, вікову групу пацієнта, прояв порушень метаболізму і рівень його фізичної активності. Великий ризик формування серцево-судинних ускладнень з’являється при збільшенні маси тіла, у зв’язку з чим, потрібно стежити за кількістю споживаної жирної їжі. Добова частка жиру в організмі не повинна перевищувати 30% від всієї добової калорійності раціону харчування.

Занадто багато вуглеводів в дієті і їх неправильне співвідношення посилює відхилення в ліпідному обміні, а також сприяє активному формуванню судинних відхилень в пізні терміни реабілітації після пересадки нирки. Кількість вступників в організм вуглеводів після трансплантації нирки повинна дорівнювати 45 – 50% від загальної калорійності раціону харчування. При цьому потрібно обмежити споживання швидко всмоктуваних рафінованих цукрів і одночасно підвищити споживання харчових волокон. Віддавати перевагу краще продуктом рослинного походження, таким як овочі, фрукти і крупи.

Важливим складовим правильного харчування після операції вважається забезпечення споживання білків, які є джерелом кислот для організму людини. для цього краще вживати нежирне м’ясо, молочні продукти, бобові й т. п. одночасно важливо враховувати показник азотистого обміну. ??

Тривала терапія, переважна функціонування імунітету, провокує розвиток дисбалансу мікронутрієнтів, тому з метою попередження яскраво виражених порушень метаболічних процесів потрібен віддавати перевагу продуктам харчування з високою концентрацією в них мікроелементів і вітамінів.

  • дієта після пересадки нирки
  • пересадка нирки форум
  • потрібен донор нирки
  • рецепти дієти після операції на нирку
  • якой диэти треба дотримуватись писля пересадки нирки

Comments are closed!

_0.32MB/0.00705 sec