Як лікувати печінку

Як лікувати печінку Як лікувати печінку

Печінка – один з найважливіших і невибагливих органів людського організму. Вона здатна витримувати досить серйозні навантаження і швидко відновлюватися. Але настає момент, коли виникають проблеми в органі і доводиться замислюватися, як вилікувати печінку від захворювань.

Цей орган у багато визначає загальне самопочуття людини, його хвороби можуть вплинути і на зовнішність людини, і на його психіку, тому вилікувати захворювання печінки – завдання кожного, хто націлений на довгі і здорові роки життя.

Дієта. Вилікувати хвороби печінки без спеціальної дієти неможливо – важка їжа надає велике навантаження на цей травний орган і може бути згубна. На час лікування необхідно виключити зі свого раціону смажені і сильно солоні страви, алкоголь і каву. Як найбільш ефективної дієти при захворюваннях печінки рекомендується стіл № 5.

Гепатопротектори

За рекомендацією лікаря для лікування печінки найчастіше призначають гепатопротектори. Гепатопротектори прийнято розділяти на п’ять типів:

    Урсодезоксихолева кислота; Гепатопротектори на основі розторопші; Гепатопротектори тваринного походження; Гепатопротектори, містять есенціальні фосфоліпіди; Гепатопротектори різних груп.

Урсодезоксихолева кислота (УДХК)

Основні функції УДХК:

    Захист печінки . за допомогою УДХК в організмі виробляються спеціальні частинки з токсичними жовчними кислотами (змішані міцели), нейтралізуючі їх шкідливий вплив на клітинні мембрани. Вбудовування УДХК в мембрани клітин печінки охороняє їх від подальшого шкідливого впливу інших токсичних мицелл. Таким чином, за допомогою УДХК запалення і загибель клітин печінки значно зменшується. Відновлення желчеоттока . УДХК зменшує кількість токсичних жовчних кислот не тільки в печінці, але і в самому кишечнику. Тому зникає необхідність стримувати утворення жовчі за допомогою штучних заходів. Завдяки УДХК жовч без перешкод виходить з печінки в жовчний міхур і звідти потрапляє в кишечник. Правильно працюючий желчеоттока зменшує розмір печінки і сприяє нормальному травленню. Антиоксидантний ефект . Завдяки УДХК клітини печінки не гинуть через окислення. Зниження рівня холестерину . кількість холестерину в жовчі зменшується, так як він менше синтезується. Це запобігає сприяє зменшенню існуючих жовчних каменів і перешкоджає їх подальшому появи. Поліпшення имунітету . при гепатиті УХДК нормалізує імунні реакції, через що знижується ймовірність того, що імунна система почне діяти проти своїх власних клітин.

Урсосан (на основі УДХК)

Гепатопротектор Урсосан (на основі УДХК) захищає печінку від токсичних впливів, в т. ч. алкоголю, несприятливих дій лікарських препаратів та інших факторів навколишнього середовища.

Урсосан застосовується при лікуванні:

    Алкогольної хвороби печінки хронічних вірусних гепатитів Неускладненій жовчнокам’яної хвороби (ЖКХ). біліарний сладж; розчинення холестеринових жовчних каменів при функціонуючому жовчному міхурі; профілактика рецидивів каменеутворення після холецистектомії Хронічні гепатити різного генезу (токсичні, лікарські та ін) Холестатичні захворювання печінки різного генезу, у тому числі первинний біліарний цироз. первинний склерозуючий холангіт, кістозний фіброз (муковісцидоз) Неалкогольна жирова хвороба печінки, у тому числі неалкогольний стеатогепатит Дискінезії жовчовивідних шляхів Біліарний рефлюкс-гастрит і рефлюкс-езофагіт

Якщо печінка в занедбаному стані, то вилікувати її буде досить складно. Найчастіше доводиться говорити тільки про призупинення захворювання. Набагато простіше не доводити себе до такого стану: правильно харчуватися, не зловживати алкоголем і періодично відвідувати лікаря. У випадку серйозного ураження печінки необхідно терміново звернутися до лікаря.

  • гепатопротектори ціна

Comments are closed!