Як годувати цуценя шарпея по дієті BARF

Як годувати цуценя шарпея по дієті BARF Як годувати цуценя шарпея по дієті BARF Додаткові фото до статті

Поступове зростання відповідно до потреб організму і генетичними його особливостями – запорука здоров’я суглобів і судин цуценя будь-якої породи, включаючи і шарпеев. Проте, в сухих кормах різних марок найчастіше процентний вміст білків зайво високе, вони більш калорійні, ніж це потрібно. Такого роду харчування стає причиною занадто швидкого зростання цуценят шарпея. А адже шарпей і так належить до числа гіганторастущіх порід! Цуценя кістки і суглоби не витримують їх вгодованості. Для малюків наступають неприємні наслідки – такі, як дегенеративна дисплазія суглобів, що є набутою. Такий діагноз стає можливим у віці цуценя 9-10 місяців. А далі може стати гірше: лапи стають кривими, пальці на лапах загортаються набік, лапи просідають, хода стає розбовтаною. У дорослому віці такі шарпей можуть страждати дегенеративними змінами опорно-рухового апарату аж до артритів і далі.

Таких проблем у майбутньому можна уникнути, якщо раціон цуценяти шарпея буде збалансований з урахуванням особливостей цієї породи. Харчування для цуценяти, яке складається з натуральних продуктів, – ось те, що може допомогти виростити здорового домашнього звіра. Так, це займе трохи більше часу, ніж годування її сухими кормами. Але тут вже господарі точно будуть впевнені у відсутності сторонніх добавок, які можуть стати причиною алергії. Дієта BARF сьогодні відома як здорове харчування, відповідне для годування цуценят 6 тижнів від народження і старше всіх порід, а зокрема – таких алергіків, як шарпей.

Який склад раціону BARF?

Базується цей раціон на сирих м’ясних кісточках, перемелених овочах, субпродуктах, мясокостном фарші і деяких добавках.

Курячі шийки і крила прекрасно підходять для харчування цуценя – вони м’які і маленькі. Щелепи його цілком здатні перемолоти в кашку тонкі кісточки. Цуценя в зовсім ранньому віці можна годувати крильцями, розрізаними по суглобах. Шейки ділити не потрібно – він їх чудово розжує і так.

Не тільки тонкі кісточки підходять для харчування цуценя: великі кістки малюк не проковтне, розкришивши, проте гризти він їх стане з превеликим задоволенням – і це стане прекрасним тренуванням для його щелеп і зубів. До того ж тапочки, меблі, книги та інші речі залишаться цілими завдяки тому, що ви відволічете шарпейчіка солідної кісткою (але не свинячий!). Тут гарні будуть великі кістки з хрящами – і цуценяті розвага, і тренування, і колаген в складі хрящів дуже корисний для правильного формування суглобів та хребта вашого улюбленця.

перемолоти на м’ясорубці суміш з фруктів і овочів дають цуценятам лише в сирому вигляді. Крім того, овочі і фрукти потрібно змішати з м’ясо-кістковим фаршем або іншими продуктами за планом годування: сиром, яйцями, м’ясним або рибним фаршем. У одне годування – одна з добавок до фруктово-овочевої суміші, частка якої повинна становити половину разової порції. Для шарпеев, як і цуценят інших швидкорослих порід, дотримання цієї пропорції дуже важливо: завдяки овочам зменшується частка тваринного білка в щенячьем харчуванні – завдяки цьому не відбувається надмірно швидкого його зростання.

Які фрукти і овочі можна додати в раціон шарпея?

Оскільки шарпей – алергіки, то варто враховувати, які продукти не викличуть проявів алергії. Отже, дозволені: шпинат і селеру, білокачанна капуста та інші її родичі, коренеплоди – моркву і цукровий буряк, з листових овочів – петрушка, з представників сімейства гарбузових – гарбуз, кабачок і огірок. Також можна і помідори. З фруктів – яблука, банани і манго. Крім того, можна урізноманітнити харчування шарпея ягодами: журавлиною, чорницею, малиною, полуницею та іншими.

Враховуйте, що в одне годування цуценя має одержати не більше, ніж 4 найменування фруктів або овочів. Частка овочів у цій суміші повинна бути більшою, ніж фруктів. Ще один момент не можна випускати з уваги – введення в щенячий раціон будь-якого продукту має бути поступовим. Краще почати з додавання морквини, яблук, петрушки та капусти.

Категорична заборона лежить лише на одному овоче – цибулі. Його собакам давати не можна в будь-якому вигляді – ні в смаженому, ні в сирому, ні у вареному.

М’ясо-кістковий фарш – наступний необхідний компонент здорової натуральної дієти BARF, відповідною для шарпеев. Перемелене на м’ясорубці м’ясо разом з кісточками змішується з овочевим пюре. Це може бути будь-яке пісне м’ясо – від курятини і телятини до свинини і кролятини. Один момент не можна випускати з увазі: цей компонент дається собаці лише в сирому вигляді.

Субпродукти – для цуценя шарпея корисніше всього печінку і серце. Частка цього виду м’ясних продуктів в денному раціоні собаки не повинна перевищувати 10%. Але і зовсім без субпродуктів не обійтися.

Важлива однорідність міксу овоче-фруктової суміші і м’ясо-кісткового фаршу і решти, щоб щеня не почав вивуджувати з неї тільки те, що йому найбільше подобається, а їв усе, що необхідно.

Що ще потрібно додавати в раціон шарпея?

У раціон маленького шарпея необхідно щодня додавати вітамінно-мінеральний комплекс, а також деякі з продуктів, тут вони вказані з розрахунку на щенячий вага 5 кг. Це можуть бути добавки у вигляді 1 яйця, біойогурті або біокефіру – не більше 2 чайних ложок. Корисний риб’ячий жир – додають приблизно 1 чайну ложку або масла лляного насіння – також 1 чайну ложку. Лососевий жир, будучи джерелом Омега-3-жирних кислот, хороший для собак, але обов’язково при визначенні дозування слідувати вказівкам інструкції. Корисний буде часник в перемеленої вигляді і не більше третьої частини зубчики на зазначену масу тіла цуценя.

Вітамін С – не більше 0,5 г, підходить для додавання в їжу, якщо він в порошкової формі. Вітаміни групи В додаються в кількості, рекомендованому в інструкції до препарату. Вітамін Е в кількості 100 МЕ – дають собаці строго після прийому їжі, не змішуючи. Велика частина цих добавок може бути домішана до їжі шарпейчіка.

Приблизно 2 рази на тиждень раціон цуценяти можна урізноманітнити морської сирою рибою, перемеленої на м’ясорубці разом з кістками, замінюючи нею сирі м’ясні кісточки і курячі крильця з шийками.

Увага: перш, ніж пропускати рибу через м’ясорубку, необхідно видаляти кишки!

В сирій рибі міститься тіаміназа – фермент, який виробляється в шлунково-кишковому тракті. Тіаміназа – це так званий антивітамін B1 (інша назва вітаміну В1 – тіамін), фермент, що руйнує вітамін B1, який необхідний для підтримки нормальної діяльності ЦНС (центральної нервової системи). Тіаміновая недостатність може проявлятися по-різному. Головним її ознакою може стати порушений обмін речовин. У підсумку в крові та сечі собаки може в 5-6 разів зрости зміст піровиноградної кислоти, інших кетокислот – від щавлевої і янтарної до кетоглуторовой і інших. Нестача вітаміну B1 для тварин чреватий втратою апетиту, уповільненням зростання. Організм слабшає, можливо прояв нервових дисфункцій аж до розвитку поліневриту, а також найчастіше помічалися судоми, при цьому тварина закидати голову на спину. Ще одним порушенням, яке може проявитися в результаті браку тіаміну, може стати поступова втрата зору у собаки.

Кожні 3 або 4 дні можна замість м’ясо-кісткового фаршу, змішаного з перемеленими овочами, давати цуценяті сир. Чи не зашкодить цуценяті натуральний мед, однак не частіше, ніж 1 раз на 2-3 дні, – приблизно пів чайної ложки меду змішують з овочами. Корисною добавкою стане натуральний яблучний оцет, який дають 1 чайну ложку в 2 дня, – їм замінюють йогурт. Для підрослого цуценя яблучний оцет з часом і зовсім замінить йогурт.

Скільки за день має з’їдати щеня – це залежить від того, яка маса тіла цуценя конкретно в цей день. Адже оскільки шарпей – гіганторастущая собака, то щеня раннього віку та у вазі набирає щодня. Якщо узагальнити, то раціон цуценяти з масою тіла 5 кг за день не повинен бути менше 250г, однак маса денний порції не може перевищувати 500 м. Розрахунок ведеться в залежності від його віку і того, в якій стадії зростання на даний момент шарпейчік. У дорослому стані собака їсть набагато менше – приблизно 3% від маси свого тіла.

Так як же зрозуміти, скільки їжі давати за раз цуценяті шарпея? Найкраще зважити його і співвіднести з усередненою нормою по породі. Відповідно, щеня з масою тіла, що перевищує норму, повинен з’їдати трохи менше, а якщо маляті ваги бракує, то й корму йому повинно діставатися трохи більше.

  • харчування шарпея у двохмісячному віці
  • від якого віку можна шарпея годувати сухим кормом
  • какок можна имя для шарпея
  • курячі шийки для собаки
  • Можна давати кістки шарпею
  • чи можна фрукти шарпею
  • шарпей годування по домашньому
  • що можна їсти породі шарпею
  • що можна давати іісти для собаки породи шарпета місячного
  • що шарпеям можна давати з мяса і кісток

Comments are closed!