Як боротися зі стресом під час дієти | Психологія стресу

Як боротися зі стресом під час дієти | Психологія стресу Як боротися зі стресом під час дієти

Ті, хто пробував скинути зайву вагу за допомогою дієти, знають, що доводиться постійно себе стримувати, забороняючи собі є улюблені продукти. Такий стан психологічно тисне, викликаючи зневіру, поганий настрій

і мляво протікає тривалий стрес. Ціною неймовірних зусиль над собою схуднути вдається, але таке схуднення завдає організму більше шкоди, ніж користі. Причому найчастіше, всі подвиги виявляються марними, і варто перейти до звичайного раціону, як кілограми тут же повертаються на свої улюблені місця, прихопивши на підмогу ще парочку.

Не дарма дієтологи радять під час проведення дієт уникати стресів. Але як це зробити, якщо стрес є наслідком самої дієти?

П’ять помилок тих, що худнуть, які призводять до стресів

Головна помилка тих, що худнуть полягає в тому, що вони більше уваги приділяють продуктам, які їдять, найчастіше зовсім не звертаючи увагу на рекомендації пити більше води, які дає кожен грамотний дієтолог. Впевнена, що більшість з вас і зараз думають, що вживання достатньої кількості води – це примха докторів. «Ну не хочу я пити! Мені і так від дієти білий світ не милий, навіщо ще над собою комизитися, хіба це не додасть стресу? »

Не тільки не додасть, але і значно знизить стресовий стан! Згадайте хоча б, ви не раз в житті, напевно помічали, що коли людині повідомляють травматичну новина, йому пропонують випити склянку води, тому що вода сприяє зниженню стресу! Ми вже говорили, що під час стресу організм виробляє специфічні речовини, і якщо вони не будуть витрачені на фізичне навантаження, то почнуть руйнувати організм зсередини. А ми знаємо, що вода – відмінний розчинник, вона сприяє їх виведенню..

Але на цьому благотворну дію води на психологічний стан під час дієти не закінчується. Справа в тому, що дуже часто ми хочемо пити, думаючи при цьому, що хочемо їсти, це науково обгрунтований факт. Коли людина мало п’є, організм змушений пригнічувати відчуття спраги, так як спрага завдає організму більшої шкоди, ніж голод. Більше того, вчені з’ясували, що коли хочеться «чогось з’їсти» в той час, як ви не голодні, це сто відсотків приховане почуття спраги. Тому, вживаючи під час дієти достатню кількість чистої питної води без всяких домішок, ви і є будете менше, і знизите рівень стресу.

Друга помилка худнуть – гонитва за модою. Коли ви пробуєте дієти, які вам хтось порадив, абсолютно не прислухаючись до свого організму. Коли ви себе насилуєте, прирікаючи себе на позбавлення, в ваша підсвідомість закладається нелюбов до себе. Наслідком цього можуть з’явитися депресії. Почуття невдоволення власним тілом при цьому посилюється. Ось чому люди часто зриваються з дієт і починають тріскати все підряд в немислимих кількостях. Після таких набігів на супермаркети з’являється почуття провини, що посилює обстановку. Не варто себе за це звинувачувати, зриви – це захисна реакція організму, який з усіх сил чинить опір знущанням над собою.

Що ж робити? Не починайте дієти бездумно. Дізнайтеся все про користь продуктів, які вам пропонується вживати і про шкоду того, що ви звикли їсти. З’ясуйте, які процеси відбуваються у вашому організмі в той час, коли ви поїдаєте те або інше блюдо. Коли ви підійдете до цього питання усвідомлено, половина з того, що ви вживали в їжу щодня, стане вам огидна. Адже сьогодні не секрет, що наші прилавки ломляться від продуктів, які нас вбивають.

Третя помилка що худнуть. Коли людина сідає на дієту, він думає, що чогось себе позбавляє. Але якщо вам шалено хочеться з’їсти це тістечко, зупиніть біг думок і задумайтеся: «А чи стану я щасливіше, якщо піду зараз на поводу у своєї слабкості? Що станеться зі мною через хвилину після того, як я проковтну останній шматочок цієї смакоти? »Ні щасливіше, ані здоровішим ви точно не станете, але от почуття провини і досада від того, що ви не стрималися, вам гарантовані.

Дивлячись на їжу, від якої ви поправляєтеся, ви звикли думати про задоволення, яке нібито випробуєте, ви уявляєте на мові смак цього продукту. А тепер уявіть, що ви його вже з’їли. Минуло лише кілька секунд, і його вже немає, воно перетворилося на некрасиву масу і початок просочуватися кислотою, скоро воно пройде в кишечник, а назавтра потрапить в унітаз. Хіба в цьому полягає ваше щастя? Зате, коли ви зайдете в кондитерську, фастфул або магазин, з’їсте ОЧИМА те, що вам хотілося б з’їсти, і вийдете, купивши тільки овочі або іншу низькокалорійну їжу, ви випробуєте надзвичайне почуття гордості собою!

Четверта помилка що худнуть. Чомусь всі повні люди думають, що здорова їжа позбавлена??смаку. Запевняю вас, після того, як ви почнете вживати достатньо води, ваші смаки зміняться. Мозок на 85% складається з води, і вона потрібна йому в першу чергу. Якщо води йому не давати, він починає вимагати вуглеводи або жири. Більше пийте води, і вам не захочеться ні жирного, ні солодкого в тих кількостях, до яких ви звикли. Розрахувати кількість води нескладно: для нормального функціонування організму потрібно 30 мл на 1 кг ваги. Якщо ви худнете, то треба трохи більше. Таким чином виходить, що при вазі 90 кг треба випивати (90 кг множимо на 30 мл) приблизно 3 літри – 2700 мл плюс ще небагато. Тобто 2700 – це мінімум! А про смак «позбавлених смаку» продуктів… ніхто вам не заважає приправити їх спеціями.

І, нарешті, п’ята помилка що худнуть. це те, що не можна їсти після 18 годин. Вечеряти хоча б за півтори години до сну не тільки не страшно, але особливо потрібно, якщо ви намагаєтеся скинути вагу.

Подумайте, якщо ви їсте в 6:00 вечора, а снідаєте не раніше 8-ми годин ранку, то виходить, що ви голодуєте 14 годин поспіль. Це стрес для організму. Саме тому, що ви позбавляєте себе їжі ввечері, організм і намагається відкласти «про запас» все, що ви з’їсте в другій половині дня. І так буде і надалі, якщо ви не привчіть себе вечеряти. Мозок повинен запам’ятати, що його годують, а не морять голодом, тоді (приблизно через три тижні після того, як ви почнете вечеряти) він перестане вести себе як запасливий хом’як. Природно, що вечірня їжа повинна бути низькокалорійної і містити клітковину. Склянки знежиреного кефіру недостатньо, ваш мозок не дурень, і швидко зрозуміє, що ви намагаєтеся його надути. А ось небудь овочі, що дають обсяг, це в самий раз.

Якщо ви зробите правильні висновки з усього, що зараз прочитали, то зрозумієте, що боротися зі стресом під час дієти не так вже й складно. А якщо застосуєте ці рекомендації на практиці, то зможете скинути зайву вагу набагато не впадаючи в депресію, а головне – надовго.

Додати коментар Скасувати відповідь

  • як уникнути стресу під час дієти

Comments are closed!

_0.32MB/0.00518 sec