Яйця – шкода або користь?

Яйця – шкода або користь? Яйця – шкода або користь? Міфи про яйця 1 Міф – Яйця підвищують холестерин

Існує думка, що вживання яєць сильно підвищує рівень холестерину в крові. Чим небезпечний холестерин? Він відкладається на стінках судин і закупорює їх. Це заважає нормальному кровотоку і викликає порушення серцево-судинної

системи. Однак, слід зауважити, що холестерин – це не шкідливе і небезпечне речовина, яке слід уникати і виключити з раціону зовсім. Холестерин – це невід’ємна частина роботи нашого організму. Сама печінка виробляє близько 5 гр. холестерину для нормальної роботи організму. Крім того, яйця, які в своєму жовтку дійсно містять холестерин, також містять і фосфоліпіди, які ліквідують негативні наслідки холестерину.

2 Міф – Яйця негативно впливають на роботу печінки

Цей міф заснований на тому ж факті, що яйце містить велику кількість холестерину. Печінка наша є таким собі цехом, де холестерин переробляється і очищається. Але навіть якщо ви повністю виключіть холестерин з раціону (що в принципі при повноцінному харчуванні просто не можливо) холестерин все одно буде присутній у вашому організмі. Адже 80% від добової норми холестерину виробляє сама печінку. Виходить, що недоодержуючи холестерин ззовні, печінка працює ще більше? Та що там яйця! Ви тільки подумайте скільки холестерину міститься в ковбасі, копченої курки або в шматку торта? Ось це дійсно негативно впливає на роботу печінки.

3 Міф – Яйця сприяють набору ваги

Яйце дуже калорійне і поживне. І тому деякі зробили висновок, що від яєць можна набрати зайвих кілограмів. Одне яйце містять 75 Ккал. Скільки містить бутерброд з ковбасою? Думаю близько 200-250 Ккал. Тобто вам потрібно з’їсти як мінімум 5 яєць. Спробуйте зробити це, і ви дізнаєтеся, що ситість від 5 яєць і від одного бутерброда – це зовсім різні речі. Яйця містять дуже багато білка, а в будь-якій дієті білок – це головний елемент для схуднення. Яйця дають ситість і багато користі, і мало того, що не сприяють набору зайвої ваги, а навпаки, сприяють його зниження.

4 Міф – Яйця корисні тільки в сирому вигляді

Навпаки, сирі яйця практично не засвоюються в шлунку людини. Мало того, вживаючи сирі яйця, ви ризикуєте захворіти на сальмонельоз. Звичайно, смажені яйця на вершковому маслі або навіть на рослинному не так корисні, як зварені некруто або круто, тому що містять багато жирів і канцерогенів. Найкраще для нашого організму підходять яйця зварені всмятку.

5 Міф – Яйця можна їсти не більше 2-3 штук на тиждень

Людина повністю здоровий і ведучий активний спосіб життя, вживає в їжу тільки корисні продукти не повинен серйозно замислюватися про те, скільки яєць він з’їдає на тиждень або в день. Природно, що обмеження все-таки є. Нерозсудливо було б з’їдати по 20 яєць на день і при цьому відчувати себе добре.

перше, надлишок білка негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і може викликати порушення травлення і стільця. Та й у добовому раціоні має бути місце не тільки для яєць, а й для злаків, фруктів і овочів, м’яса.

друге, людина повинна бути здоровим. Якщо ж у вас є порушення роботи печінки або нирок, то розсудливо скоротити вживання не тільки яєць, а й усіх продуктів з високим вмістом холестерину.

Факти про яйця Калорійність яйця – 75 Ккал Холестерину в 1 яйці – 213 мг.

  • і міфи про ліпіди

Comments are closed!

_0.31MB/0.00800 sec