Яйця на сніданок – найкраща дієта? | Їжа та кулінарія | ШколаЖизни. ру

Яйця на сніданок – найкраща дієта? | Їжа та кулінарія | ШколаЖизни. ру Яйця на сніданок – найкраща дієта?

Ivonne Wierink, Shutterstock. com

Сніданок – найважливіша складова щоденного харчування людини. Його склад впливає на фігуру і стан здоров’я, визначає подальше

харчування протягом дня. Ще древні радили з’їсти на сніданок що-небудь корисне і поживне, а обід поділити навпіл. Ну, а від вечері можна і зовсім відмовитися («сніданок з’їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогу»).

Справа в тому, що склад вечері найбільше впливає на масу тіла і відкладення жиру, а ось правильний, раціональний сніданок може істотно поліпшити зовнішній вигляд і здоров’я людини. На жаль, зазвичай люди воліють з’їсти на сніданок що-небудь легко доступне, щось, що можна приготувати і з’їсти швидко. Це, наприклад, бутерброд з хліба, масла і який-небудь ковбаси чи вареного м’яса. Однак такий сніданок пробуджує апетит на весь день і вимагає протягом дня споживання таких же калорійних і «шкідливих» продуктів.

Тому дієтологи постійно зайняті пошуками складу сніданку, який можна охарактеризувати словами «Ситний і корисний». Часто рекомендують вівсянку швидкого приготування, мюслі і т. д. Дієтологи вважають дуже важливим, щоб людина на сніданок отримував не тільки калорії, але і корисні для його організму речовини – білки, складні вуглеводи. вітаміни, мікроелементи, клітковину і т. д.

Не так давно вчені нарешті з’ясували, що для підтримки гарної фігури і схуднення корисно їсти на сніданок курячі яйця. Був час, коли лікарі та фахівці з дієтам стверджували, що яйця шкідливі і треба менше їх їсти, щоб в організмі не накопичувався холестерин. Це продовжувалося до тих пір, поки біологи не з’ясували, що холестерин буває різний: «шкідливий», що викликає відкладення у вигляді бляшок на стінках судин, і «корисний», який цього не робить. І виявилося, що в яйцях більше корисного холестерину. міститься в жовтках, тому при помірному споживанні яйця не становлять небезпеки для людини.

Зате в них міститься велика кількість корисних поживних речовин, легко засвоюваних організмом. Причому ці речовини знаходяться в співвідношенні, вкрай необхідному організму людини. Курячі яйця містять 12 основних вітамінів і майже всі мікроелементи. Лецитин, що входить до складу яєць, зміцнює пам’ять, живить мозок, продовжує творче довголіття. Вітамін Е уповільнює старіння організму, зберігає жіночу красу. Яйця зміцнюють зір і серце, оберігають від онкологічних захворювань, зміцнюють кістки і зуби.

Американські дієтологи з університету штату Коннектикут порівняли дію на людину двох видів сніданку – курячих яєць у вигляді яєчні і рогаликів. Вони прийшли до висновку, що яйця набагато корисніше, так як в них міститься багато білка, в той час як в рогаликах – в основному вуглеводи. Медики з цього ж університету раніше встановили, що яєчня на сніданок прискорює схуднення на 65% і при цьому дозволяє підтримувати енергію в організмі протягом дня на оптимальному рівні. Яйця на сніданок допомагають знижувати відчуття голоду і зменшують споживання калорій при інших прийомах їжі. Яєчня корисна для здоров’я, не впливає на рівень холестерину в крові і зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

Ось і британські вчені нарешті, після тривалих дискусій, визнали, що найкорисніший сніданок – це все-таки яєчня. Вони встановили, що вжита вранці, вона сприяє протягом дня інтелектуальної і фізичної активності. Причиною цього вони вважають містяться в яйцях протеїни, вітаміни В і D, амінокислоти і антиоксиданти. При цьому, як і американці, вони стверджують, що яєчня не сприяє збільшенню маси тіла і знижує потребу організму в високоенергетичних продуктах протягом дня. І при все при тому яєчня – найбільш простий варіант сніданку. Її можна приготувати тільки з яєць, а можна додати овочі, м’ясо, хліб чи ковбасу.

Таким чином, любителі їсти на сніданок яєчню і варені яйця можуть зітхнути з полегшенням – вони, виявляється, все життя їли на сніданок найкорисніші продукти. А всі інші з почуттям глибокого задоволення можуть до них тепер приєднатися. І приємного всім апетиту!

Comments are closed!

_0.31MB/0.00738 sec