Яд на наших столах: Продукти швидкого приготування і «Мівіна» | Новини медицини і здоров’я на Обозревателе

Яд на наших столах: Продукти швидкого приготування і «Мівіна» | Новини медицини і здоров’я на Обозревателе Яд на наших столах: Продукти швидкого приготування і «Мівіна»

Метушливі будні, щільний графік роботи, безліч турбот залишають нам зовсім мало часу для приготування

повноцінних сніданків, обідів і вечерь – доводитися харчуватися «на ходу».

Користуючись моментом, «турботливі» виробники продуктів швидкого приготування готові надати нам бенкет на весь світ буквально в лічені хвилини. Прилавки переповнені всілякими макаронами-супчиками-пюре-кашками, на приготування яких ви витратите всього 3-5 хвилин. Але чи так безпечно для нашого здоров’я подібне харчування? Що входить до складу сухих порошків, які достатньо всього лише залити окропом і отримати цілком їстівний, на перший погляд, обід? Погляньмо на етикетку.

Пюре «Мівіна». Основний інгредієнт – картопляні пластівці. Свого роду засушена картопля, яку разом з приправами, підсилювачами смаку, сухими вершками та іншими добавками заводська автоматика перетирає в порошок і розфасовує в упаковки. Варто відзначити, що всі інгредієнти виготовляються не на фабриці «Мівіна», а привозяться з-за кордону. Український виробник тільки змішує «порошки». І, на жаль, з’ясувати по етикетці з чого і як виробляють картопляні пластівці, пересічному покупцеві не представляється можливим. Слід зазначити, що картопляні пластівці зазвичай виготовляються з генетично модифікованої картоплі, але на упаковках подібну інформацію виробники вказують украй рідко.

Тут же присутні підсилювачі смаку і запаху – глутамат натрію, інозінат натрію, гуанілат натрію. У попередніх публікаціях ми вже вказували, що це ракообраз канцерогенні харчові добавки. Вони заборонені до використання в дитячому харчуванні, можуть викликати алергічні реакції. Тому батькам рекомендується виключити подібне харчування з раціону як малюків, так і школярів.

Решта «інгредієнти» прямо-таки викликають підозри. По-перше, замінник вершків на основі пальмового масла, м’яко кажучи, на природне походження не претендує. По-друге, ароматизатор «вершки» вказано без позначення Е-кодування. А ось штучний він чи натуральний, залишається тільки здогадуватися.

Горезвісне пальмове масло, як таке, одномоментного шкоди не завдає. Але насичені жирні кислоти, які в ньому міститися, підвищують рівень холестерину в крові, сприяють розвитку атеросклерозу. У надмірному їх вживанні збільшується ризик розвитку серцевих захворювань.

Подивимося на етикетку супів швидкого приготування. Проаналізуємо склад супу «Гаряча кружка», «Російський продукт» і «Galina blanka».

В очі кидаються все ті ж глутамат, гуанілат, інозінат натрію. Що ще раз доводить небезпечність продуктів швидкого приготування для дітей. Досліди, проведені вченими на щурах, показали, що в поєднанні з вітаміном Е глутамат натрію викликає пошкодження клітин тварин, при цьому також пошкоджуючи ДНК.

До того ж, пластикова упаковка, в якій зазвичай заварюються швидкорозчинні супчики, робить негативний дію на наш організм.

До складу майже всіх супів швидкого приготування входить, так званий, моносодіум глутамат – підсилювач смаку, який відомий високим вмістом шкідливих солей і хімічних сполук, дуже погано впливають, крім інших органів, на печінку. Дана добавка є медленнодействующімі нейротоксином і часто підсилює прояви гіперактивності або, навпаки, браку уваги, особливо у дітей. До речі, дана речовина славиться тим, що викликає звикання. Любителям продуктів швидкого приготування звичайний натуральний суп без цієї добавки здається прісним і не смачним.

Окремі побоювання викликає екстракт дріжджів (що міститься, наприклад, в кубиках «Галина Бланка»), який міститься в сухих супах. Не зайвим буде згадати досвід французького вченого Етьєна Вольфа. Протягом трьох років він культивував злоякісну пухлину в пробірці з розчином, в якому знаходився екстракт ферментуючих дріжджів. В цей же час в таких же умовах культивувалася пухлина кишечника. В результаті експерименту вчені відзначили, що в такому розчині розмір пухлини подвоювався і потроювався протягом одного тижня. Але як тільки з розчину віддалявся екстракт, пухлина гинула. Фахівці прийшли до висновку, що в екстракті дріжджів міститься речовина, стимулююча ріст ракових пухлин.

Так що приходимо до висновку, що навіть незважаючи на регулярну нестачу часу є сухі супи і картоплю все-таки не варто. Тим більше, не варто привчати до подібних продуктів підлітків і дітей.

  • Шкода від Мівіни
  • youtube любителям мивины
  • алергія від мівіни
  • глутамат гуанілат iнозiнат натрію що це
  • з чого роблять мівіну
  • Мівіна Інформація на етикетці
  • мівіна шкода
  • мивина для фигуры
  • рецепти з мівіною
  • склад картопляного пюре мівіна

Comments are closed!

_0.31MB/0.00620 sec