Худнути або гойдатися: чи можна перебудувати жир в м’язи

Худнути або гойдатися: чи можна перебудувати жир в м’язи Худнути або гойдатися?

П ому не можна поєднувати тренування на м’язи з тренуваннями на рельєф і позбавлення від жиру, і чому класична програма для схуднення не працює?

Як схуднути і накачати м’язи

Типовий

новачок, приходячи в зал, ставить перед собою відразу дві мети: по-перше, позбутися від невеликого животика, що з’явився від малорухливого способу життя, а по-друге, трохи підкачатися, щоб одяг сиділа більш комфортно.

На жаль, навіть багато професійні тренери, не кажучи про звичайні тренуються, не хочуть повірити в те, що два види тренінгу – роботу на м’язи і на позбавлення від жиру – неможливо поєднати в рамках одного тренування.

Програма для схуднення

Найчастіше рекомендується наступна стратегія позбавлення від жиру: 15-20 хвилин кардіо, потім силове тренування з великим (близько 15) числом повторів у вправах, потім скручування на прес, а по завершенню ще 20-30 хвилин кардіо.

Але як FitSeven вже згадував у серії матеріалів про боротьбу з жиром. ні скручування, ні будь-які інші вправи на прес не здатні спалити жир на животі – крім цього, навіть кардиотренировки не так ефективні, як збалансована дієта.

Як перебудувати жир в м’язи?

Наївно вважати, що всього кілька хвилин тренувань зможуть спершу активізувати жиросжигающие процеси, а потім переключити організм в абсолютно інший режим, змусивши його будувати м’язову тканину з енергії, отриманої з жиру.

Людський організм влаштований набагато складніше, і цикл метаболічного процесу складає як мінімум кілька годин, а в деяких випадках і днів – наприклад, якщо ви почнете голодувати, організм перебудує метаболізм лише на четвертий день.

Енергія для тренувань

Перші 40-50 хвилин тренування організм переважно використовує глікоген, який є похідною цукру, і накопичується при вживанні вуглеводів. Вважається, що на одне тренування організму необхідно від 80 до 150 гр. глікогену (1).

Лише витративши запаси глікогену, організм перейде до інших джерел енергії – білкам і жирам, або кажучи більш точно, до м’язів і вільним жирним кислотам. При цьому стресовий гормон кортизол змушує організм спалювати саме м’язи.

Жир як джерело енергії

Головна умова для того, щоб «вибити» вільні жирні кислоти з жирової клітини – низький рівень цукру (інсуліну) в крові. Звільнені жирні кислоти несуться кровотоком переважно в печінку, де вони використовуються для отримання енергії.

Постійно високий рівень цукру, викликаний безперервним вживанням вуглеводів, багато в чому блокує жиросжигающие процеси, поступово «отучівая» організм використовувати підшкірний жир як джерело енергії.

Кардіо до і після силового тренування

Занадто довга розминка (наприклад 20 хвилин бігу) витрачає запаси глікогену, не залишаючи організму енергії для подальшої силового тренування. Пам’ятайте, що розминка не повинна перевищувати 5-7 хвилин, і її мета – лише змусити вас трохи спітніти.

Те ж саме стосується і кардіо після силового тренування – м’язам необхідна енергія для росту, але якщо ви витратите її на чергові 20 хвилин бігу, організм не запустить процеси відновлення, і ви отримаєте нульовий ефект від тренування.

Чому організму не потрібні м’язи?

Важливо розуміти, що організм відноситься до запасів жиру як до резервного джерела живлення, і вкрай не любить ці запаси витрачати. При цьому будівництво м’язів – свого роду «надмірність» для організму, оскільки тілу не потрібні великі м’язи.

Організм будує м’язи лише в ідеальних умовах, що припускають високу калорійність харчування і низький рівень загальної активності. Поєднувати два таких абсолютно різних процеси як спалювання жиру і набір м’язів наше тіло просто не може.

Comments are closed!