Худнемо на наркотиках?! | Дискусія

Худнемо на наркотиках?! | Дискусія Худнемо на наркотиках?!

Опубліковано: 31.08.10

Приблизно половина з вигляду нешкідливих коштів «для фігури», що продаються в наших аптеках, містить психотропні препарати. «Склеїти ласти» від такої дієти можна запросто.

В світі

гламуру є таке поняття – героїновий шик. Папашею сього еталона краси став американський дизайнер Келвін Кляйн, який витягнув на подіум маленького задохлики Кейт Мосс. Кістлявий підліток перетворився в одну з найбільш високооплачуваних манекенниць світу. Не секрет, що зберігати «фігуру» їй допомагало те, що вона щільно сиділа на наркотиках. Хороша справа: нюхнув, вколовся – і їсти не хочеться! А що від такої дієти можна запросто ласти склеїти – це справа десята.

За психотропів – в аптеку

Не виключено, що деякі зсунуті на худорбі співвітчизниці, дивлячись на синюваті личка моделей, теж заради цього були б готові нюхнути коксу, але… дорогувато засіб! Нічого! Виявляється, для того, щоб замінити їжу психотропними препаратами, не обов’язково відловлювати наркодилера в дамському сортирі нічного клубу. Можна зазирнути… в звичайну аптеку!

Днями Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз «Тест» зрадив гласності шокуючі дані: у добрій половині так званих біологічних добавок для схуднення містяться психотропи! Це з’ясувалося після того, як «Тест» закупив в аптеках 10 найбільш розкручених і продаваних засобів для схуднення і досліджував їх складу.

– З 10 засобів рівно половина – однозначно! – Абсолютно небезпечні продукти, які несуть в собі загрозу для людей (див. таблицю. – Авт.). Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям і ви зловживаєте цими коштами, це запросто може призвести до смерті, – говорить директор «Тесту» Валентин Безрукий.

В пілюльку для схуднення сибутрамін – психотропний препарат, що викликає штучне відчуття насичення.

Коли інші засоби безсилі

– Сибутрамін внесений до списку психотропних речовин, – продовжує Валентин Безрукий. За розпорядженням Кабміну, його можна купити в аптеці строго за рецептом. А ось згідно з рішенням МОЗ, ці препарати повністю виведені з реалізації, і торгівля ними переслідується за законом.

– Сибутрамін і деякі інші препарати для лікування ожиріння якийсь час використовувалися лікарями, – пояснює директор НДІ харчування, головний позаштатний дієтолог МОЗ Олег Швець. – Але в кінцевому підсумку вони йдуть з ринку – надто вже багато побічних ефектів від їх застосування.

Краса або життя?

Сибутрамін – сильний стимулятор центральної нервової системи, цей препарат категорично не можна використовувати сердечникам і людям з підвищеним тиском – це може бути смертельно небезпечним! Крім того, при передозуванні він викликає запаморочення, озноб, нудоту, безсоння, повну втрату апетиту, тахікардію і аритмію. Всього побічних ефектів – 44.

Сибутрамін – анорексигенное лікарський засіб. Використовується для лікування ожиріння. Застосовують його тільки в тих випадках, коли всі інші заходи, спрямовані на зниження маси тіла, малоефективні. Лікування повинно проводитися під постійним суворим контролем лікаря. Період прийому в дозі 15 мг має бути обмежений в часі. Сибутрамін входить до складу таких препатари, як меридиа, Линдакса, Рідкісні, редукт, целіум та ін

А якщо «сидіти» на ньому довго, то на додачу до стрункої фігури ви ризикуєте заробити психічний розлад. А що, схуднете і отримаєте шанс взяти участь у конкурсі. «Міс психоневрологічна клініка»!

– Будь-які ліки в малій дозі лікує, а у великій – отрута, – говорить психіатр Олексій Шевцов. – Доза сибутраміну, який знайшли в харчових добавках, перевищує в 2,5-5 разів вміст препарату в спеціальних таблетках.

Насправді для багатьох людей зайва вага – не косметичні, а медична проблема. І боротися з нею, безумовно, потрібно.

– Йдеться не про красу, – говорить Олег Швець. – Більше 40% жінок і близько 30% чоловіків в Україні страждають від надлишкової маси тіла та ожиріння. Фахівці ВООЗ вважають, що з цим пов’язано більше половини смертей на планеті. Іншими словами, з 700 тисяч померлих в минулому році в нашій країні більше 350 тисяч загинули від захворювань, пов’язаних із зайвою вагою.

Проблема тіла і душі

– Зайва вага – проблема не тільки тіла, а й душі, – продовжує Олексій Шевцов. – Саме тому в цілому ряді країн світу люди, бажаючи зменшити вагу, працюють з психологами і психотерапевтами.

А дієтолог Олег Шевцов вважає, що Україні потрібна спеціальна національна програма для запобігання інфарктів, інсультів, атеросклерозу, цукрового діабету та інших «хвороб товстунів». Але програми такої немає. Ось і заповнюють ринок найрізноманітніші чудо-таблетки. Їх популярність теж криється в особливостях людської психології: чого гріха таїти, ми ліниві, і можливість, не гризучи себе тренуваннями і дієтами, роздобути струнку талію так же приваблює, як і можливість розбагатіти, не вдаривши палець об палець. Тому торгівля чудо-засобами процвітає. І якби в них був тільки сибутрамін!

Два роки тому Центр незалежних споживчих експертиз «Тест» вже проводив подібне дослідження препаратів для схуднення. З 16 препаратів небезпечними визнали 13. Крім психотропних речовин, в них виявилися ще деякі чудові штуки. Наприклад, «коктейль» з ефедрину і кофеїну. Ефедрин, застосовуваний при лікуванні астми, належить до засобів, що викликають залежність, і наркомани його дуже поважають. А якщо змішати його з кінськими дозами кофеїну (дві пігулки одного з препаратів дорівнювали десяти (!) Чашкам кави), то така суміш може викликати не тільки «прилив бадьорості та енергії», а й тяжкі порушення серцевого ритму, аж до інфарктів.

А ще в подібних «біодобавках» можна знайти різноманітні екзотичні складові, наприклад, розрекламований екстракт дерева гуггл або ще що-небудь отаке.

– Досліджуючи популярні засоби для схуднення, ми не завжди можемо повністю визначити їх склад, тому що туди входять вже дуже екзотичні компоненти, – каже Валентин Безрукий. – Аналіз не представляється можливим з технічної точки зору. А як такі компоненти подіють на організм, і зовсім незрозуміло.

І, нарешті, найцікавіше: про те, що в таблетках містяться психотропні речовини, на упаковках… не повідомлялося взагалі! Тобто теоретично ви можете купити невинне засіб, «підсісти» на нього, роздобути букет болячок, і жоден лікар не здогадається, звідки вони взялися.

Як видно з таблиці, небезпечні добавки коштують у середньому від 150 до 400 грн. То чи не краще на ці гроші купити абонемент в спортзал?

Дані надані Науково-дослідним Центром Незалежних Споживчих Експертиз «ТЕСТ». Ціни вказані на червень-липень 2010

обережніше з СХОДОМ!

Вадим Колесников, психолог: «Хотілося б звернути увагу на азіатські препарати. Нам обіцяють чудодійний ефект, швидко і без зусиль. Ми з вами проживаємо на «задвірках» індоєвропейського континенту, в той час як в Азії вже 5 тисяч років займаються психологічними практиками і тренінгами. Дивіться, щоб не виявилося так, що той чудодійний ефект, який вам обіцяють, не опинився всього лише навіюванням, так як азіатські народи в цьому сильні. Ті вихідні складові, які використовуються для виробництва азіатських препаратів, погано переносяться європейськими організмами. Хоча б тому, що наші лікарі найчастіше не знають, як справлятися з тими чи іншими патологічними наслідками, які можуть виникнути. Саме тому мій вибір однозначний – якісні європейські засоби для схуднення ».

пухли на замітку. 6 способів схуднути і… захворіти

психотропів – не єдина можливість стати струнким і загриміти на лікарняне ліжко. У маніакальній гонитві за тонкою талією людство винайшло безліч витончених і небезпечних способів познущатися над собою. Ось лише деякі з них.

1. Сечогінні засоби. У нашому тілі близько 70% рідини, і, зрозуміло, часто зливаючи її в унітаз, можна досягти вражаючих показників на шкалі підлогових ваг. Тільки от на жирові відкладення це ніяк не вплине. Зате порушується водний баланс організму, настає зневоднення і як наслідок – проблеми з серцем і нирками.

2. Проносне. Деякі вважають за краще полегшуватися в прямому сенсі слова, бігаючи по-великому. Допомагає, поки бігаєш. Заодно заробляєш все те ж зневоднення і дисбактеріоз. І як тільки перестаєш приймати препарати, що викликають діарею, вага повертається. А тим часом організм відвикає нормально діяти, і додатково до повернулися кілограмам ви отримуєте… запори!

3. Блювотні засоби. Окремі безумці вважають, що можна, за прикладом стародавніх римлян, добре поїсти, потім витошніть вечерю і залишатися струнким. А до того ж роздобути знову-таки зневоднення плюс роздратування стравоходу шлункової кислотою, в особливо важких випадках – розрив стравоходу.

4. Магнітні кліпси. Чудо-засіб нібито грунтується на принципах китайської акупунктури і, впливаючи на біологічно активні точки вуха, стимулює спалювання жирів. Останні дослідження американських учених довели, що від чудо-кліпсів ваші пузцо і п’ята точка залишаться такими ж вражаючими. Але на мочці вуха дійсно є активні точки, дратуючи які невміло і бездумно, ви можете нажити проблеми з внутрішніми органами.

5. Препарати з яйцями живих паразитів. Окремі божевільні справді не проти запустити в власний травний тракт глистів, щоб ті лопали тістечка й тортики за них. Дійсно, від глистів худнуть і апетит пропадає. А заодно з’являються слабкість, падає гемоглобін, з’являється цілий букет супутніх хвороб. Зате тепер є чим зайнятися: від жирку позбулися, тепер треба думати, як вивести паразитів.

6. Електричні миостимулятори. Гарна річ для лежачих хворих, наприклад, щоб м’язи не атрофувалися. Але до ефекту спортзалу розрекламованим міостимуляторів далеко. А от при невмілому поводженні викликати опіки або електрошок вони цілком можуть.

  • готові тести по ожиріння
  • готова дискусія
  • готова дискусія на тему ожиріння

Comments are closed!

_0.32MB/0.00616 sec