Худеем правильно – Головні помилки худнуть: як виправити?

Худеем правильно – Головні помилки худнуть: як виправити? Головні помилки худнуть: як виправити?

Сьогодні злітаєш, як пір’їнка, а завтра тебе знову тягнуть вниз зайві кілограми… Як зістрибнути з цих гойдалок і, скинувши вагу, зберегти результат?

Для багатьох з нас схуднення означає регулярне сидіння

на дієтах. Думаємо: зараз буду себе обмежувати, зате потім зможу їсти ВСЕ. І, треба визнати, спочатку така стратегія дійсно приносить плоди, ми скидаємо вагу швидко і помітно. Тільки потім ці кілограми повертаються. Ми знову сідаємо на дієту, знову худнемо – а вони знову тут як тут. Через пару років таких експериментів можна виявити, що важиш навіть більше, ніж раніше.

Повернення кілограмів після сильних обмежень у харчуванні дієтологи називають ефектом «йо-йо». І пояснюють, чому це відбувається.

ХУДЕЕМ ЗАНАДТО ШВИДКО І ГОЛОДНО

Хто не хоче скидати по 5-10 кг за тиждень? Та всі хочуть. Звідси наша спільна любов до всіляких диво-дієт, які обіцяють ідеальний вагу швидко і назавжди. Але чудес не буває: що швидко було скинуто, то швидко повернеться назад.

Правильно було б втрачати приблизно по 0,5 кг на тиждень. Якщо вага йде швидше, то разом з жиром неминуче втрачається м’язова маса. Коли організм голодує в рамках чергової дієти, йому доводиться добувати необхідний білок з власних м’язів. А адже саме в м’язах спалюється енергія, і чим більше їх ми втрачаємо, тим повільніше потім йде процес схуднення.

При повторному наборі кілограмів збільшується вже не м’язова маса, а жирове депо. Якщо дієта була голодною і стрімкої, до 70% повернувся ваги доведеться на жир, а не на м’язи. Ось чому худнути з кожним разом все важче. Ось чому старі швидкі дієти вдруге не діють. Енергію просто ніде палити!

До того ж повільне, спокійне схуднення дає нам достатньо часу для звикання до нового способу життя.

Рада . Щоб втрачати жир, а не м’язи, харчування має бути збалансованим. Ні в якому разі не можна голодувати. Нам абсолютно необхідний білок, за його рахунок ми повинні отримувати до 20% денної енергії.

ВІРИМО ТІЛЬКИ В ДІЄТИ, ігноруючи ФІТНЕС

Чому рекомендують починати рухатися вже з перших днів переходу на новий спосіб життя? Фізична активність сама по собі енергозатратна і, крім того, підтримує і нарощує м’язову масу. Той, хто рухається, скидає вагу набагато швидше. А потім легше утримує результат.

Рада . Враховуйте свої можливості. Людині, чия вага зашкалює за 100 кг, не можна різко переходити до інтенсивних тренувань. А тим, хто і до того тренувався і хоче позбутися всього від декількох зайвих кілограмів, можна навантажуватися серйозніше. Універсальний рада лише один: вітаються будь-які рухи, що відрізняються від лежання на дивані. Важливо щодня хоча б 30 хвилин приділяти фізичним навантаженням.

РАХУЄМО СЕБЕ ГУРУ СХУДНЕННЯ

Після того, як результат досягнутий, не можна розслаблятися, впадати в ейфорію і думати: «Все, я зробив (-а) це!». А адже основна робота над собою тільки починається!

У нашого організму є внутрішня пам’ять, він довго пам’ятає своє колишнє стан. Дослідження показують, що тілу потрібно близько 2 років, щоб прийняти новий вагу як основний. До цього воно прагне в щоб те не стало повернутися до колишніх параметрах. В цілому вважати, що схуднення вдалося, можна, якщо ви утримуєте результат 10-15 років.

Рада . Перш ніж починати скидати вагу. подумайте – чи готові ви відмовитися від старих звичок і штурмообразних дієт назавжди? Віддаєте собі звіт в тому, що мова йде про зміну життя в цілому? Якщо ви не готові змінюватися, то немає сенсу все це затівати…

НЕ ВМІЄМО тлумачити ЦИФРИ І обманювати себе

За динамікою ваги потрібно стежити для того, щоб вчасно схаменутися, якщо раптом щось пішло не так. Однак у багатьох тих, що худнуть свої відносини з вагами. Якщо вони бачать, що цифри не міняються, то для них це сигнал: можна їсти все підряд, повертатися до милих старих звичок!

А адже після того, як ви схудли, вам і їжі потрібно менше – як легкового автомобіля потрібно менше бензину, ніж вантажівці.

Важливо навчитися тлумачити цифри на вагах. На вагу впливають фізична активність, солона їжа, алкоголь, гормональний цикл – всі фактори, що змінюють баланс рідини в організмі. Різниця між сьогоднішнім і вчорашнім вагою може скласти 1-2 кг. Це з одного боку. З іншого, з’ївши сьогодні тортик, ви зовсім не обов’язково завтра побачите наслідки при зважуванні, і це може збити вас зі шляху.

Рада . Замість постійної гарячкової гонки за грамами або повного ігнорування ваг краще зважуватися не кожен день, але регулярно і оцінювати свою вагу в динаміці, в інтервалах місяця або року.

10 правил, які допоможуть зупинити гойдалки. Вам потрібно:

1. Пам’ятати головний закон схуднення

Нерозумно сподіватися, що ось зараз ви скинете вагу, а потім радісно повернетеся до старих звичок в їжі і улюбленого дивану. Вага – це те, що ми їмо і як рухаємося.

2. Зрозуміти себе худне

Думаєте про похудательной періоді, як про неминучу тяготами, часу, коли треба просто вижити, щоб потім-то почати жити? Тоді ви ставитеся до «проектному» типу людей. Вони завжди цілеспрямовано і успішно скидають вагу, але зазвичай набирають його знову. Щоб домогтися довгострокового результату, треба усвідомити: схуднення – це не короткостроковий проект, це – на все життя.

3. Зрозуміти себе толстеющіе

Вивчайте свої звички. Адже зайві кілограми прилипають до вас не через міфічної генетичної схильності або порушення обміну речовин. Людина їсть більше, ніж витрачає – от і товстішає. Як, що і як часто потрапляє на ваш стіл? Як ви ставитеся до почуття голоду? Притупляється його сигаретою, кави? А почуття ситості? Чи встигаєте «ловити» його за обідом? Чи служить вам їжа розрадою від образи? Від нудьги?

4. Забути про мрії

Перестаньте нескінченно прокручувати в уяві картинки прекрасного майбутнього, коли ви, така вся схудла до модельних розмірів, бігаєте по пляжу в крихітному бікіні. Подібні мрії змушують худнути швидше, сідати на жорсткі дієти. Тому перестаньте мріяти, а всю енергію направте на зміну тих звичок, що і стали причиною набору ваги.

5. Чи не орієнтуватися на кілограми

Тим, хто худне, обов’язково потрібна мета. Але краще, якщо вона виражається не в кілограмах. Така постановка питання підтримує ілюзію, що досягнення певної ваги – це все, до чого ми прагнемо. Що ви будете робити, коли кілограми підуть? Як будете підтримувати вагу? Ось важливі теми для роздумів.

6. Не вчиняти революцію

Не треба намагатися змінити все, відразу і назавжди. Революційні настрої в стилі «Вперед, на штурм Зимового!» Призводять до бунту, а потім до застою.

7. Дотримуватися тактики «трьох змін»

Зробіть одночасно тільки 3 зміни в способі життя. Наприклад – вівсянка на сніданок, 2 сходових прольоту пішки щодня, спати о 12 годині вечора. Продовжуйте так місяць. Потім поміняйте ще три пункти. Для зміни способу життя у нас часу багато – все життя. Поспішати нікуди.

8. Бути чесним

Зазвичай скинуті кілограми починають повертатися, коли людина применшує свідчення на вагах. Уникати ваг, коли джинси на талії починають тиснути, – типовий приклад самообману, який ні до чого доброго не приводить. Майте на увазі, раз схуднувши, ви не обзавелися імунітетом до калорій!

9. Витягти урок

Вивчайте старий невдалий досвід. Подумайте, чому кілограми повернулися. Приділіть достатньо уваги розбиранні кожного зриву. Чому він стався. Голод? Нудьга? Самотність? Втома? Шукайте причину! Це щось конкретне, а не горезвісна слабка воля, в якій ми себе зазвичай звинувачуємо. Розібравшись, що до чого, наступного разу ви не наступите на старі граблі.

10. Вірити в себе

«Зробити це» змогли вже сотні і тисячі людей до вас. І ви теж зможете.

  • йде жир але збільшується мязева маса
  • чому втрачається мязова маса
  • Як підтримати вагу після стрімкої дієти

Comments are closed!