Худеем правильно – Дієти для схуднення: вибрати не можна відмовитися

Худеем правильно – Дієти для схуднення: вибрати не можна відмовитися Дієти для схуднення: вибрати не можна відмовитися

У нашій свідомості саме дієти – традиційний шлях до схуднення. З кожним роком дієт стає все більше… і точно так само неухильно зростає кількість повних

людей.

Скажу чесно: з дієт для схуднення мені не подобається ні одна. І не тільки мені, а й багатьом фахівцям, а також переважній більшості тих, що худнуть. Якби дотримуватися розвантажувальний режим було б приємним і цікавим справою, проблема надмірної ваги не була б зараз так актуальна.

Дієт на світі безліч. А якщо у медичної проблеми така кількість шляхів вирішення, це зазвичай означає, що немає жодного хорошого. У всіх дієт є загальна ознака: вони повинні день у день створювати і підтримувати так званий енергетичний дефіцит. Тобто ми повинні отримувати калорій менше, ніж витрачаємо. Одні дієти вирішують цю «дефіцитну проблему» прямо і «в лоб», інші – більш приховано і опосередковано.

ДОЗВОЛЬТЕ ВАМ НЕ ДОЗВОЛИТИ

На прямих заборонах засновані:

«Дієти жорсткого списку»

Вони найгірше переносяться. «Сидячі» на них повинні обмежуватися протягом дня строго певним набором продуктів або списком конкретних страв із зазначенням їх кількості в грамах. До цього різновиду відносяться популярні сьогодні «японська», «грейпфрутова» дієти і т. п.

Найбільш жорстокий варіант – харчування якимось одним продуктом. Наприклад, тільки звареною на воді гречкою чи супчиком з капусти, цибулі, помідорів та інших овочів некрахмалістих.

«Формульні дієти»

Застосовуються сьогодні досить широко. Все живлення людина отримує у вигляді готових поживних сумішей, коктейлів, киселів, омлетів, пюре та інших страв швидкого приготування. Окремо в пігулку видають вітамінні та мінеральні комплекси. І – нічого понад це.

Дієти, побудовані на принципі підрахунку калорій

Зажадають від вас досить грунтовних знань в дієтології. І навіть у цьому випадку визначити точну кількість калорій в раціоні буває дуже проблематично (похибка розрахунків може досягати 50%). По суті, дотримання таких дієт найчастіше зводиться до харчування певним набором «легкопросчітиваемих» страв.

МАСКА, Я ТЕБЕ ЗНАЮ!

У деяких дієтах енергетичний дефіцит замаскований, просто всі продукти поділяються на дозволені і заборонені.

Знаменитий доктор Аткінс виключає все, що має відношення до вуглеводів – хліб, макарони, крупи, картопля, цукор.

У дієті Орниша . навпаки, під забороною всі жиросодержащие продукти – жирне м’ясо, сири, масла, майонез.

Монтіньяк пропонує назавжди забути про цукор, білий хліб, макарони, більшість круп і картоплю, залишивши в меню тільки «правильні» продукти з низьким глікемічним індексом.

Роздільне харчування Шелтона начебто нічого не забороняє: їж все, що хочеш, тільки не заважай білки з вуглеводами, кислі продукти з лужними і так далі…

Харчування за Гемокод пропонує кожному індивідуальний перелік недозволенних продуктів, а дієта по групі крові – колективні списки « заборонених плодів ».

Окремо стоять дієти, де начебто можна все і в будь-якому поєднанні, але тільки до 6 або 7 години вечора .

Автори всіх цих методик урочисто обіцяють, що ваша вага почне неухильно знижуватися завдяки якомусь чудесному дії дієти на обмін речовин. Насправді все набагато простіше: коли людина змушена є не те, що він хоче, а тільки те, що можна, його порції майже напевно будуть менше. Практика показує, що у всіх випадках успішного застосування будь-якої з цих програм люди «наїдаються» в добу не більше, ніж на 1500 ккал (зазвичай ми споживаємо 2200 – 2500 ккал). Отже – енергетичний дефіцит наявності!

БЕГ по замкнутому колу

Таким чином, всі відомі дієти для схуднення – це та чи інша імпровізація на тему трьох великих «не можна»:

    не можна їсти те, що хочеш, не можна їсти тоді, коли хочеш, не можна їсти стільки, скільки хочеш.

Деякі дієти беруть на озброєння всі три «не можна», деякі – одне або два.

Створений завдяки заборонам енергетичний дефіцит забезпечує схуднення. Але при цьому самі заборони викликають неприємні ефекти, які псують всю справу.

    Тривалі обмеження дуже погано переносяться: вони ведуть до нестерпного зниження якості життя, зривів, обжерливості і нового витка наростання ваги. Причому ймовірність, що зрив настане значно раніше, ніж ми досить похудеем, не менше 95%. Заборони на ті чи інші продукти дуже часто позбавляють нас життєво необхідних речовин, а це призводить до розвитку різних захворювань. Наприклад, дуже часте наслідок дієт з нестачею білка або вітамінів – ослаблення імунітету. На жаль, на дієту наш організм реагує не тільки витратою жиру. По-перше, втрачається ще й м’язова тканина. По-друге, сповільнюється обмін речовин, і в результаті подальше «сидіння» на дієті, хоч і викликає закономірні муки, але вже не веде до зниження ваги. Більше того, велика ймовірність, що після зриву ми почнемо одужувати ще швидшими темпами.

Виходить, що застосування будь-якої дієти змушує нас бігати по замкнутому колу: зайва вага – дієта – схуднення – зрив – зайва вага. Чи можна з нього вирватися?

Можна, якщо згадати, що режим харчування – це не єдиний і далеко не самий вдалий фактор, що викликає «танення» наших жирів. Є ще активний рух і так званий позитивний психо-емоційний настрій. Ці два «важеля» піднімають тонус, активізують розщеплення жиру, підвищують рівень поживних речовин в крові. При цьому часто змінюється харчова поведінка – ми наїдаємося меншою кількістю продуктів, нам набагато рідше хочеться калорійних ласощів. І в результаті – можемо їсти те, що хочемо, тоді, коли хочемо, і стільки, скільки хочемо, і при цьому худнути!

Для підтримки цього стану деколи достатньо:

    Уникати заборон. Є частіше, повільніше і не допускати одноманітності Основою харчування повинні служити нежирні молочні і кисломолочні продукти, сир, нежирні м’ясо і риба, хліб, макарони і крупи, а також овочі і зелень. Жирні та солодкі продукти потрібно не виключати, а є в невеликих кількостях на ситий шлунок.
  • Худаєм з картоплею
  • як швидко вибрати

Comments are closed!

_0.32MB/0.00591 sec