Хто ви: мезоморф, ендоморф або ектоморф?

Хто ви: мезоморф, ендоморф або ектоморф? Хто ви: мезоморф, ендоморф або ектоморф?

Кожна людина являє собою набір унікальних генетичних рис. Будь рада, будь-яка дієта або загальний план втрати ваги повинен спиратися на хороші знання особливостей вашої конституції, обміну речовин, генетичних схильностей і необхідного вам денної

кількості калорій.

У відповідності з теорією про типи тіла, всі люди так чи інакше можуть ставитися до таких основних трьох типах, як: ектоморф, ендоморф, мезоморф (морф – з гр. «форма, структура»). Звичайно, неможливо знайти людину, тіло якого повністю підходило б під той, чи інший тип. Більшість людей являють собою своєрідну суміш типів.

Мезоморф – тип організму, власникові якого ми всі таємно заздримо. Для мезоморфов характерні такі риси:

• природна мускулистість,

• природна, природна жилаві,

• широкі плечі,

• вони легко втрачають вагу,

• легко набирають м’язову масу,

• ефективний і швидко спалює жири метаболізм.

Такі люди найчастіше успішні спортсмени і бодібілдери. А ще улюбленці жіночої половини людства. Якщо ви читаєте цю статтю, то, швидше за все, ви не належите повністю до даного типу. В іншому випадку, у вас би не було проблем з вагою, кількістю калорій і численними дієтами і, значить, вас би просто не зацікавила стаття подібного роду.

Такий тип організму легко накопичує жир і важко його втрачає. У ендоморфов метаболізм відбувається досить повільно, мляво і тому вони повинні бути особливо обережні з дієтами. Ось деякі особливості такого типу:

• схильність до зайвої ваги,

• легко набирають вагу,

• важко спалюють жирові відкладення,

• широкі в талії,

• можлива чутливість до вуглеводів,

• повільний метаболізм,

• тип тіла більше округлений або грушоподібний.

Якщо ви належите до такого типу, то вам доведеться змиритися з тим, що одна лише дієта без додаткових фізичних вправ буде недостатньою для того, щоб скинути вагу. Через низький рівень обміну речовин вам слід прискорити, простимулювати процес схуднення за допомогою аеробіки або інших вправ.

Також слід бути обережними і з вуглеводами. Найбільш відповідною дієтою для людей подібного типу можуть бути: зонова дієта або дієта Південного берега.

Остання була створена кардіологом Артуром Агатстон в Південній Флориді. Оригінально, дієта була задумана для пацієнтів-сердечників із зайвою вагою. Дієта Південного берега сьогодні є однією з найбільш популярних у світі.

Дієта починається з двотижневої вступної стадії, результатом якої стане втрата ваги. Протягом вступного періоду слід уникати таких продуктів, як рис, паста і хліб. Дієта передбачає триразове харчування, а також додаткові невеликі прийоми їжі протягом дня. Під час основного прийому їжі ви можете їсти до повного задоволення голоду. Різні види м’яса, курка, індичка і риба допустимі, як і горіхи, знежирений сир, яйця, салати і овочі. На другій стадії з’являються специфічні плани прийомів їжі і рецепти її приготування. На цьому етапі допускаються деякі види їжі, заборонені на першій стадії, але тільки в обмежених кількостях. На цій стадії ви будете втрачати вагу до кілограма на тиждень. Час другого етапу дієти не обмежено і він може тривати до тих пір, поки ви не досягнете певної мети.

Третя стадія передбачає вже не дієту, а здоровий спосіб життя.

Все це непогано б поєднувати з фізичними навантаженнями. Звичайно, такий от організм можна розглядати як жорстоку несправедливість долі, так як ендоморфи, на відміну від мезоморфов, змушені важко працювати над собою і своєю вагою для підтримки гарної фізичної форми.

Ектоморфи зазвичай жилаві і худі. Здається, що вони можуть їсти все підряд і при цьому ні трішки не поправлятися. Однак для людей подібного типу все ж важко набирати м’язову масу. Ось найбільш характерні риси ектоморфов:

• швидкий обмін речовин,

• природна худорба і незграбність,

• важко набирають вагу,

• незвичайно енергійні, так як мають підвищений рівень енергії.

Але не поспішайте радіти! Ектоморфи також можуть погладшати. Схуднення для ектоморфов – особливий процес. Проблема полягає в тому, що при обмеженні кількості калорій такі люди можуть спалювати НЕ жирові відкладення, а м’язову масу. Отже, не дивлячись на те, що контроль кількості калорій також необхідний для схуднення єктоморфам, як і іншим типам організмів, слід бути з ним дуже обережним. Занадто маленька кількість калорій призведе до зменшення м’язової маси.

Чи варто сприймати той чи інший тип організму, як подарунок або покарання небес? І чи можна змінити свій тип організму?

Складне питання, так як вважається, що в більшій мірі тип організму генетично обумовлений, тобто ми народжуємося вже з певними схильностями до того, чи іншого типу. З іншого боку, багато чого може змінитися під впливом віку, наприклад, той же самий метаболізм і гормональна активність. Певна кількість людей зауважує, що з віком вони стають більш «ендоморфний». Їм стає важче втрачати вагу, особливо в районі талії і живота, а нездорова їжа швидше перетворюється на жирові відкладення, ніж «по молодості». Фактом є і те, що обмін речовин сповільнюється з віком.

В цілому, знання того, до якого типу належить ваш організм, може допомогти вам у виборі дієти і плану боротьби із зайвими кілограмами. Пам’ятайте лише, що абсолютно «чисті» види трапляються вкрай рідко.

  • Ектоморфи бодiбiлдери
  • прогами для ендоморфів
  • типи фігур ендоморф

Comments are closed!

_0.31MB/0.00667 sec