Ходьба для схуднення

Ходьба для схуднення Ходьба для схуднення

Якщо й існує ідеальний і універсальний для всіх вид фізичного навантаження. то це неодмінно ходьба! Адже кожна людина, здатний пересуватися, щодня ходить: хто більше, хто менше. Спочатку природою було задумано, що під час свого природного пересування осіб витратить більше енергії, ніж отримує з їжею: люди полювали, обробляли землю, кочували – загалом, кожен день кожен з них проходив і навіть пробігав великі відстані. Це гартувало імунну систему, тренувало опорно-руховий апарат і серцево-судинну систему і служило відмінною профілактикою безлічі захворювань. Однак сучасний спосіб життя, що стає все більш пасивним і сидячим, змінив природний устої. Сьогодні, не встаючи з-за столу, можна працювати, спілкуватися з близькими, оплачувати всі рахунки, розважатися і харчуватися. А при великому бажанні – навіть спати. Тому не дивно, що разом з іншими наслідками такої поведінки багато набувають і додаткові кілограми.

Не тільки скинути зайву вагу, але й істотно поправити здоров’я виявляється дуже просто. Всього-то потрібно ходити! Науково доведено: щоденна 30-хвилинна піша прогулянка подовжує життя в середньому на 2 роки! Ходьба дуже корисна для здоров’я будь-якої людини:

    нормалізує кров’яний тиск; знижує рівень холестерину; покращує вироблення інсуліну; зміцнює кістки і знижує ризик виникнення остеопорозу; є профілактикою захворювань серцево-судинної системи; допомагає збільшити і підтримувати обсяг своєї м’язової маси; послаблює вплив стресів, зменшує загальне занепокоєння, значно покращує самопочуття.

Але для того, щоб худнути, недостатньо просто прогулюватися парком. Взагалі вчені підрахували, що проробляючи 2000 кроків на день, можна підтримувати себе у формі і не товстіти. Але для того, щоб худнути за допомогою ходьби, ви повинні проходити щодня до десяти тисяч кроків. На основі цих даних була розроблена програма «10 000 кроків на день». Підрахунок дуже легко і зручно проводити за допомогою шагомера, купити який сьогодні не складає ніяких труднощів.

Починайте з малого. Чим вище темп ходьби, тим більше спалюється калорій. Однак новачкам слід спочатку «втягнутися». Виберіть для себе оптимальний темп і дистанцію, яка вам під силу. Замірте, яка кількість кроків поміщається в цей відрізок. А після щотижня додавайте до цього числа по 500 кроків, поки не досягнете бажаних 10 000. Якщо 500 кроків – занадто велика надбавка для вас, збільшуйте на 100 або 200. Ходьба повинна приносити задоволення і наповнювати вас енергією, а не навпаки. Не обов’язково ходити спеціально по заданому маршруту в спортивній екіпіровці (хоча і бажано). Ви можете почати, наприклад, з того, що пройдете кілька зупинок по дорозі додому.

Пізніше, коли ви звикнете ходити багато і регулярно, можете зайнятися і спортивною ходьбою. Існують декілька видів ходьби, крім звичайної:

Спортивна ходьба для схуднення допомагає організму спалювати велику кількість калорій і жирових відкладень, формує ідеальну фігуру, поставу, підтягує м’язи ніг, сідниць, преса. Ходити потрібно швидко і стрімко, маленькими, але частими кроками, уявляючи собі, що ви ходите по рівній лінії. Руки трохи зігнуті і роблять руху вперед-назад. Ходьба вгору відмінно зміцнює м’язи передньої і задньої поверхні стегна, сідниць і ікри. Можна ходити просто в гору або ж підніматися по сходинках. Руки розслаблені. Ходьба з напругою сідничних м’язів зміцнює малі і великі сідничні м’язи. Робиться все як у звичайній ходьбі, але при відриві ноги від землі ви сильно напружуєте сідниці. Спина при цьому не повинна напружуватися. Ходьба вперед спиною підійде для тих, хто хоче зміцнити не тільки м’язи сідниць, а й м’язи спини. Для цього виберете рівну доріжку, поставте руки на пояс, втягніть живіт, спину тримайте рівно, починайте повільно з поступовим прискоренням.

Ви можете вибрати найбільш зручний для Вас вид ходьби, але найбільшого ефекту схуднення ви досягнете, чергуючи всі перераховані вище прийоми через 2-3 хвилини, поступово збільшуючи проміжок часу для кожного виду до 5-7 хвилин.

Comments are closed!