Хочу схуднути. З чого почати |

Хочу схуднути. З чого почати | Хочу схуднути. З чого почати?

ЧИТАЙТЕ НА САЙТІ:

Тепер про дієти. Хороша та дієта, на якій ви зможете сидіти якщо і не все життя, то довгий час. Експрес-дієти і голодування не годяться. Вони дають лише тимчасові результати, уповільнюють метаболізм і, як наслідок, призводять до повторного

набору кілограмів – часто ще й з «доважком»!

Так що ж робити? Відповідаємо: перейти на правильну систему харчування.

Заводимо харчовий щоденник

Звучить занудно, зате по суті вірно. Головна причина набору зайвої ваги – неправильні харчові звички. Щоб зрозуміти, що не так, треба записувати все, що з’їдено за день, в заповітну зошит. І аналізувати це.

НУ СКІЛЬКИ МОЖНА СИДІТИ НА ДІЄТІ?

Тільки 18% сидять на дієті дійсно вирішують проблему надмірної ваги. 25% витримують максимум місяць, 10% – 2 місяці. Більшість закидає дієту ще раніше. У результаті замість схуднення вони отримують зайву вагу, причому 40% жінок і 20% чоловіків, «покінчили» з дієтою, згодом змушені звертатися до лікаря.

Вивчаємо асортимент магазинів

Робіть усвідомлені покупки в супермаркетах – що в будинок принесемо, то в результаті і з’їмо. Не довіряйте старих звичок і рекламі. Читайте, що написано на етикетках.

Міняємо повсякденні звички

Саме вони, а не об’едаловкі по святах, визначають, скільки ми важимо. Харчовий щоденник підкаже, в якому напрямку рухатися. Тільки не намагайтеся змінити все відразу – це поступові процес.

Зменшуємо кількість жиру

Так ми знизимо загальну калорійність меню. До «жирним особам» відносяться ковбаса, сосиски, торти, тістечка, печиво, чіпси, шоколад. Плюс продукти з прихованими жирами. Важливо! Не можна повністю виключати жири з раціону! Норма – 35-40 г на день.

Інакше неминучі зриви. Включаємо в меню більше овочів, фруктів і ягід – вони створюють обсяг, але майже не додають жирів і калорій.

Користуємося моделлю тарілки

Це ефективний спосіб контролювати співвідношення продуктів в меню. Половину тарілки заповнюємо овочами, чверть білковою їжею (це м’ясо, риба, бобові, яйця), чверть складними вуглеводами (крупами, картоплею, бурим рисом, макаронами твердих сортів, цільнозерновим хлібом).

Контролюємо «рідкі» калорії

Пийте за обідом воду, а не лимонад і пакетовані соки. І те, і інше не дає нам насичення, зате цукор з солодких напоїв дає порожні калорії, обтяжливі нас зайвими кілограмами.

5 ПРАВИЛ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

1. Їжа повинна бути смачною . Вибирайте продукти до душі. Не змушуйте себе їсти брокколі, якщо терпіти не можете цю капусту.

2. Їжі має бути досить . Не треба вставати з-за столу голодної і сподіватися, що зате цифри на вагах порадують. Якщо ви весь час голодні, толку не буде.

3. Їжте вчасно . Слідкуйте за проміжками між прийомами їжі. Харчуйтеся 3, 4, 5 або 6 разів на день, але регулярно.

4. Дозволяйте собі ласощів . У хорошого життя має бути місце і нісенітницю. 80-90% їжі повинні бути правильними, а решта – як хочете.

5. Їжте з насолодою . Ніяких докорів сумління і ненависті до себе!

За тиждень треба худнути не більше ніж на 0,5 кг. Інакше будуть губитися не жир, а м’язи. І не відмовляйтеся зовсім від ласощів, а вчіться їсти їх потроху. Тоді не буде грандіозних зривів після довгого утримання.

Діємо усвідомлено

Худнути – це не тільки оволодіти мистецтвом приходу і витрати енергії. Велика частина процесу – чиста психологія. Наше завдання – змінити весь спосіб життя, і треба приготуватися, що це буде пов’язано з деякими незручностями. Не треба боятися змінювати рутину, вибиратися за межі звичної території комфорту.

  • нехватає сили волі щоб почати худнути

Comments are closed!

_0.31MB/0.00777 sec