Хочете схуднути? Відмовтеся від жувальної гумки!

Хочете схуднути? Відмовтеся від жувальної гумки! Хочете схуднути? Відмовтеся від жувальної гумки!

До такого висновку прийшли лікарі з 12 країн Євросоюзу, а також США, Канади та Японії. Здавалося б, наша улюблена «жуйка» містить мінімальну кількість калорій.

Так в чому ж секрет її впливу на фігуру? Вся справа в заміннику цукру – аспартамі. Ця харчова добавка, часто маскуються під кодом Е951, є, по суті, смертельною отрутою, повільно, але вірно вбиває наш організм. Аспартам приблизно в 160-200 разів солодше цукру, не має запаху, добре розчинний у воді, а головне – в десятки разів дешевше цукру.

Аспартам був відкритий в 1965 р. Джеймсом М. Шлаттера, хіміком, що працював на компанію Серл (GD Searle & Company). Першими стали застосовувати новий підсолоджувач США і Великобританія – з 1981 року. При цьому відразу було відомо, що аспартам в організмі людини розпадається на дві амінокислоти (аспарагінову і фенілаланін), а також метанол, «що садить» нервову і судинну системи організму. Дослідження на захист або проти аспартама, тісно пов’язано з тим, хто це дослідження оплачував. 100% досліджень, фінансованих харчовою промисловістю, дійшли висновку, що аспартам безпечний, в той час як 92% незалежно фінансуються досліджень і звітів визначили, що аспартам є потенційним джерелом шкідливих ефектів.

Що ж це за ефекти? Аспаргіновая кислота і фенілаланін невротоксічни. Ці інгредієнти стимулюють нейрони мозку, викликаючи їх смерть і мозкові порушення різного ступеня. Коли температура аспартама перевищує 30 ° С, деревне спирт в аспартамі перетворюється на формальдегід, а потім у мурашину кислоту, яка в свою чергу викликає порушення кислотно-основної рівноваги в організмі. Метанолових токсичність схожа за симптомами на розсіяний склероз, тому людям помилково ставили діагноз “розсіяний склероз”. Тим часом, розсіяний склероз не є смертельним діагнозом, в той час як метанолових токсичність смертельна.

Головний парадокс полягає в тому, що речовина, що застосовується як замінник цукру, виявилося особливо небезпечним для діабетиків. Всі лікарі знають, якої шкоди може завдати діабетикам деревне спирт. Іноді лікарі вважають, що пацієнти страждають від ретинопатії, коли насправді причина – в аспартамі. Він порушує контроль за рівнем цукру в крові, і багато хворі впадають в кому. У хімічного та фармацевтичного лобі дуже глибокі кишені. Тепер це речовина входить до складу більш 5000 продуктів. Природно воно є в кожній жувальній гумці.

Яким же чином аспартам впливає на нашу фігуру? У документах Американського Коледжу Лікарів записано: “Він викликає у вас величезну потребу у вуглеводах і робить вас товстуном”. Формальдегід накопичується в жирових клітинах, в основному на стегнах. Американські лікарі Бландел і Хілл зуміли показати, що непітательной замінник цукру – аспартам в розчині – збуджує апетит. Вищезазначені вчені писали у звіті: «Після прийому аспартама випробовувані продовжували відчувати залишкове відчуття голоду, на відміну від прийому глюкози. Це почуття функціонально, воно призводить до підвищеного споживання їжі ».

На жаль, сучасна економічна модель у світі розглядає прибуток як вищу мету, у досягненні якої застосовуються будь-які засоби. Проте, витративши небагато часу на вивчення того, що ми їмо – ми можемо убезпечити себе і своїх дітей.

Comments are closed!