Хочете схуднути? Припиніть їсти … редиску

Хочете схуднути? Припиніть їсти… редиску. Медицина харчування NOVO / NuTron Test

Нещодавно я десь прочитав таку фразу: «У кожної людини є два вороги – алергія і харчова непереносимість.» Не знаю, може у когось є і більше ворогів,

але те, що ці два є у кожного з нас, – це вже точно.

Харчові алергії відомі давно і досить добре вивчені. Ті, хто ними страждає, знають, що реакція на невідповідні організму продукти проявляється негайно: з’їдаєш, наприклад, полуницю і покриваєшся кропив’янкою. Бувають, звичайно, і більш важкі форми харчової алергії, такі як, наприклад, астматичні напади, що можуть призвести до задухи, але таке зустрічається, на щастя, вкрай рідко. Як би то не було, люди, які страждають харчовою алергією (близько 2% всього населення), прекрасно про це знають і невідповідних їм продуктів намагаються просто уникати.

З харчовою непереносимістю справа йде зовсім інакше. По-перше, це – не типова алергія і ніякого відношення до неї не має (результати лабораторних аналізів при цих двох станах абсолютно різні). По-друге, ті, хто страждає харчовою непереносимістю, або зовсім про це не знає, чи лише здогадується. По-третє, наслідки харчової непереносимості можуть приймати найрізноманітніші форми – як правило, у вигляді важковиліковних хронічних захворювань: мігрені, астми, синдрому хронічної втоми, не піддається дієтам надмірної ваги, нейродерміту, різних видів екзем, вугрів, поліартриту, синдрому подразненої кишки, виразкового коліту, хронічн3о нежитю і багатьох, багатьох інших. Але найнеприємніше полягає, мабуть, у тому, що за сучасними даними тієї чи іншої ступенем вираженості харчової непереносимості страждають більше 90% всього населення розвинених промислових країн.

Природно, виникає відразу кілька питань і найперший з них – звідки береться ця харчова непереносимість? Чому нею страждає така величезна кількість людей, більшість з яких про це навіть і не підозрює? Яким чином вона викликає всі ці погано або зовсім не піддаються звичайному лікуванню захворювання? І, зрозуміло, як же від неї позбутися?

Щоб докладно відповісти на питання про причини виникнення харчової непереносимості, нам би довелося заглибитися в самі надра молекулярної і клітинної біології, біохімії, імунології та цілого ряду інших дисциплін, т. к. саме на молекулярно-клітинному рівні і відбуваються ті самі порушення, які призводять до виникнення харчової непереносимості. Норма – коли все те, що ми їмо і п’ємо, в нашому шлунково-кишковому тракті повністю (!) Перетравлюється до елементарних частинок, з яких складаються продукти харчування: білки – до амінокислот, вуглеводи – до глюкози, жири – до простих жирних кислот, неорганічні сполуки – до калію, натрію, кальцію і т. д. Тільки в такому вигляді продукти харчування повинні потрапляти до нас у кров. Але це – норма. У більшості ж з нас справа йде не зовсім так: ми всі чимось, колись хворіли (хворіємо), брали (приймаємо) пригорщами всякі потрібні і непотрібні ліки, їли і пили (їмо і п’ємо) всяку «хімію» і т. д. у зв’язку з чим, рано чи пізно, порушуються наші травні ензими – речовини, відповідальні саме за те, щоб перетравлювати їжу до її елементарних складових частин. Плюс до всього цього і по тих же самих причин підвищується проникність стінки кишечника для більш великих, не до кінця переварених залишків їжі – так званих макромолекул або навіть їх конгломератів, в якому вигляді вони, на жаль, і потрапляють в кров, яка вже розносить їх по всьому організму. Наша імунна система таких частинок не знає і знати не хоче, а тому ставиться до них як до чужорідних. Це приводить в дію цілий каскад захисних реакцій і, в першу чергу, із залученням лейкоцитів (білих кров’яних тілець), які намагаються ці самі макромолекули поглатіть і знешкодити (що їм, правда, далеко не завжди вдається). А якщо є чужорідні частинки, яких атакували лейкоцитами, то в самих різних органах, а частіше – в цілих системах органів нашого організму, виникає безліч уповільнених запальних процесів, з ураженням тканин, виділенням токсичних речовин і пр. І от тільки в останні роки, коли лікарі навчилися розпізнавати харчову непереносимість, стало зрозуміло, чому, скажімо, при артритах або нейродерміті ніякі бактерії або віруси з рідини уражених суглобів або з підшкірної клітковини не висіваються, хоча всі класичні ознаки типового запалення, включаючи величезні скупчення лейкоцитів, там наявності.

Але і це ще не все. Якщо в плині тривалого часу в організм продовжують надходити продукти харчування, чиї частинки, не будучи до кінця перетравленими, виявляються в крові і роками викликають і підтримують ті самі запальні процеси, про які йшлося вище, то колись настає «втома» імунної системи і їй стає все важче і важче з усіма цими запаленнями боротися. До такої людини починають «липнути» все нові й нові «болячки», його імунна система з ними вже й поготів впоратися не може і т. д. і т. д. – порочне коло замкнулося, така людина починає хворіти «всім відразу».

Два слова про те, куди дівається весь цей «сміття» з крові і тканин – не до кінця переварені частинки їжі, що померли в боротьбі з ними лейкоцити і їх токсини, залишки ліків, харчові добавки і т. д. і т. ін. Все це виводиться з крові нашим останнім імунним бар’єром – нирками. Крім того, головним завданням нирок є виведення з організму зайвої рідини. Триваюча ж роками перевантаження нирок таким ось «сміттям» викликає вже і в них самих хронічний, уповільнений запальний процес, що призводить до порушення їх основної функції – виведенню зайвої рідини. Частина цієї надлишкової рідини повертається назад в тканини – переважно в жирову, як найбільш «розтяжну». Сьогодні затрималася частина надлишкової рідини в жировій тканині, завтра затрималася, післязавтра, рік, два, п’ять і т. д. – значить і «складських приміщень» потрібно все більше і більше. Це спостереження дозволило англійському вченому R. Permalloo в середині 90-х років висловити припущення, що надмірна вага є результатом хронічних, уповільнених запальних процесів в нирках, а тому і сам він повинен розглядатися як хронічне захворювання. Це предполженіе згодом блискуче підтвердилося на практиці: повне виключення з індивідуального харчування «шкідливих» продуктів харчування призводить до схуднення до 5 кг за місяць і до 30 кг за півроку – зрозуміло, при строгому дотриманні цього самого винятку. Причому такі великі втрати надмірної ваги жодним чином не пов’язані зі зменшенням кількості або калорійності їжі.

Тепер про найголовніше – як визначити наявність непереносимості до тих чи інших харчових продуктах і, якщо така виявиться, як її лікувати і тим самим позбутися багатьох хронічних захворювань, у тому числі надмірної ваги.

Для визначення харчової непереносимості робиться спеціальний аналіз крові (ніякого відношення до груп крові, до речі, не має). Аналіз цей дуже точний і надзвичайно складний – робити його можуть лише кілька лабораторій у всьому світі. Вперше подібний метод дослідження крові був розроблений і запатентований під назвою NuTron англійської лабораторією Aeon Biotech Ltd. в 1979 р. Знадобилися, однак, ще багато і багато років для подальших наукових пошуків, незліченних клінічних випробувань і технічних удосконалень, щоб довести цей тест до його сьогоднішньої точності і надійності. Дуже важливо відзначити і те, що за останні кілька років лабораторією Aeon Biotech був накопичений і найбільший у світі досвід – як за кількістю проведених аналізів крові, так і з практичного застосування їх результатів. Серед іншого враховуються не тільки найбільш поширені продукти харчування, а й способи їх виробництва та приготування в кожній окремо взятій країні, де лікарі-фахівці з медицини харчування, включаючи автора цих рядків, використовують тест NuTron для лікування своїх пацієнтів.

Результати такого аналізу – абсолютно індивідуальні, різні навіть у батьків і їх дітей – показують, які саме харчові продукти для даної людини є шкідливими, що роблять його хворим і повним, а які для нього – абсолютно безпечні, тобто вживати їх можна в будь-яких кількостях і поєднаннях. На підставі результатів аналізу лікар складає строго індивідуальну програму харчування, повністю виключає з раціону нестерпні продукти. Якщо строго дотримуватися цієї програми протягом певного часу (воно залежить від характеру захворювання або кількості надмірності ваги), то одужують «отруєні» ензими, проходять запальні процеси в різних органах і тканинах, відновлюється нормальна функція нирок, зайві «складські приміщення» стають організму вже не потрібні і людина худне.

І останнє питання, ще залишився без відповіді – чому така величезна кількість людей страждає харчовою непереносимістю і про зтом навіть не підозрює? Саме вражаюче якраз і полягає в тому, що для багатьох з нас нестерпними (тобто не до кінця перетравлюваними) можуть виявитися самі що ні на є банальні, мало того, що вважаються корисними, продукти харчування та страви: це можуть бути і моркву, і капуста, і яблука, і гречана каша. І якщо у Вас, дорогий читачу, таким продуктом виявиться, наприклад, проста редиска, то може бути і Вам вдасться позбутися старих хвороб та ще й схуднути, тимчасово виключивши її з Вашого раціону.

Comments are closed!

_0.32MB/0.00480 sec