Хлібці для схуднення

Хлібці для схуднення Хлібці для схуднення

admin 27 листопада 2013 · 0 comments

Список продуктів, від яких ростуть жирові складки на боках, відомий кожній людині. Це кондитерські вироби, цукор, вершкове масло, хліб, фаст-фуд і т. д. Загалом, їжа, що містить велику кількість вуглеводів або жирів.

Проте, в будь-якому продуктовому магазині можна придбати хлібці, які багаті полісахардідамі, але при цьому не завдають значної шкоди фігурі. Вони виготовлені з цілісних зерен, а також пшеничних або вівсяних висівок, що дає хлібцям масу переваг перед іншими вуглеводними продуктами.

Низький глікемічний індекс

Чим швидше продукт підвищує кількість глюкози в крові, тим вище його глікемічний індекс. У хлібців цей показник низький, що забезпечує поступове засвоєння продукту. Чим це добре для фігури?

Різке підвищення концентрації цукру в крові призводить до викиду інсуліну. Цей гормон стимулює перетворення глюкози в жир, адже його завдання – швидко знизити рівень цукру всяку ціну. Таким чином, лише невелика частина глюкози використовується м’язами і головним мозком для задоволення енергетичних потреб. Все інше відкладається про запас.

Але маючи низький глікемічний індекс, хлібці не підвищують рівень цукру в крові дуже швидко. Вуглеводи надходять в судинне русло поступово, і встигають утилізуватися організмом в процесі фізичної та розумової праці. Звичайно ж, для цього хлібці потрібно вживати вранці, перед роботою, а не ввечері, перед сном. Таким чином, цей продукт додає вам сил і енергії, але не шкодить фігурі.

Тривале насичення

Хлібці не володіють високою калорійністю. Їх енергетична цінність становить усього 220-300 ккал / 100 р. Але при цьому відчуття насичення після їх вживання зберігається надовго, завдяки двом механізмам.

Перший обумовлений наявністю в складі складних вуглеводів, які, як вже було сказано раніше, засвоюються поступово. У кров надходять все нові порції глюкози, і поки хлібці не переварити до кінця, рівень цукру не встигає знизитися настільки, щоб ви відчули голод.

Другий механізм пов’язаний з наявністю пшеничних висівок. Вони не перетравлюються організмом, і не потрапляють в кров, а лише проходять через травний тракт транзитом, і йдуть природним шляхом. При цьому містяться в хлібцях нерозчинні харчові волокна володіють достатнім обсягом, щоб створити відчуття повного шлунка.

Слабо виражений смак

Не вся їжа, яку ви з’їдаєте, перетравлюється у вашому кишечнику. У кожному разі, деяка її частина не ферментуєтся, і відповідно, не засвоюється. Очевидно, що чим гірше перетравлюють вуглеводна їжа, тим менше калорій з їжею ви отримуєте. Хлібці засвоюються гірше, ніж інші вуглеводні продукти, і тому є дві причини.

Перша – вони зроблені з цілісних зерен. Ефективність травлення багато в чому залежить від розміру частинок, що потрапляють в травний тракт. Наприклад, якщо ви проковтніть цукерку цілком, то вона буде для вас менш калорійною, ніж якщо б ви її як слід розжували. З цієї ж причини цільнозернові хлібці засвоюються гірше, ніж м’яка булка з пшеничного борошна.

Друга причина – хлібці не володіють вираженим смаком, і тому не викликають рясного слиновиділення. Ви ж чули про те, що їжа засвоюється краще, якщо пережовувати її 33 рази? Так вона краще змочується слиною, а в ній міститься фермент, який розщеплює крохмаль до глюкози. Відповідно, чим менше виділяється слини, тим гірше і повільніше розщеплюються вуглеводи. Те ж саме стосується і травних соків. Чим з великим апетитом ви їсте, тим більше ферментів виділяється, і тим краще засвоюється глюкоза. Нам же необхідно, що вона не расщепилась, і не засвоїла.

Таким чином, можна з упевненістю сказати, що вживати хлібці для схуднення потрібно. Їх не можна їсти в необмежених кількостях, як овочі або гриби. Зате хлібці можуть забезпечити вам відсутність голоду протягом дня, якщо ви будете вживати їх на сніданок і обід.

Автор: Вадим Жилюк (лікар)

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на сайт про схуднення FoodLover. ru обов’язкове!

Comments are closed!

_0.31MB/0.01392 sec