Харчування в пологовому будинку

Харчування в пологовому будинку Харчування в пологовому будинку

Зазвичай, питання «що можна їсти відразу після пологів» встає вже тоді, коли змучена важкою роботою мама приходить до тями і її розпирає дикий голод. Здається, ви б з’їли зараз все що завгодно! Аби було. А є не завжди. Чоловік у цей час може бути на роботі, батьки живуть далеко, подругам дзвонити ще не було часу. Так от бажано подумати про харчування в пологовому будинку заздалегідь, приготувавши і взявши з собою на пологи небудь їстівне.

Що з їжі взяти з собою в пологовий будинок

Звичайно те, що не буде псуватися, щоб не ризикувати своїм і Крохіна здоров’ям. Дай Бог, щоб ви народили швидко, але справа може затягнутися не на жарт, а після цього ще довго можна відходити. Так що взяті продукти повинні бути свіжими незалежно від того, чи будете ви їх їсти через кілька годин або через дві доби.

Зручно взяти з собою сухе печиво (галетное, вівсяне), сушки, сухарики. Це можуть бути сухофрукти (родзинки, яблука, чорнослив, а от з курагою обережно) або ж свіжі фрукти (наприклад, зелені яблука і банани, але рекомендують не все).

Не забудьте про пиття. Пити не просто буде дуже хотітися, а й буде потрібно. Відмінний варіант в перші після пологів дні – негазована мінеральна вода, березовий сік, натуральні слабкі чаї без добавок.

Що замовити в пологовий будинок на обід

Однак рано чи пізно рідні таки прийдуть привітати маму, неодмінно принісши їй підкріпитися гаряченького. Що можна їсти в пологовому будинку?

Відповідь на це питання може бути неоднозначним. Протягом довгих років породіллям в пологовому будинку накривали спеціальний дієтичний стіл. На ньому неодмінно повинні були бути присутніми одні продукти і страви і відсутніми інші. Перші після пологів дні мама харчувалася по-особливому з обов’язковим урахуванням дозволеного і забороненого. Сьогодні багато що змінилося. У небагатьох пологових будинках ще збережена ця традиція. Та й самі новоспечені матусі дивляться на це трохи інакше, ніж новоспечені бабусі.

Багато сучасні жінки глибоко переконані, дотримуються і показують дієвість на собі наступного принципу: їсти можна все, що ви зазвичай їли і що хочеться, тільки обережно і по трохи. Будь то парова котлета з гречкою або апельсинові дольки в шоколаді, якщо ви звикли так харчуватися і вам хочеться саме такої їжі – будь ласка. Однак неодмінно потрібно починати з малих доз і дуже уважно стежити за реакцією дитини: кольки, висип, стілець, неспокій. Для її відстеження зручно вести харчовий щоденник вже з перших годин після пологів. Так що ручка і блокнот можуть увійти до списку обов’язкових речей, які ви візьмете з собою в пологовий будинок.

Золота середина

Проте, далеко не всі такі безтурботні. Більшість породіль вважають все ж, що де в чому себе слід-таки обмежувати. Йдеться про відверто алергенних продуктах, потенційно небезпечних для маленького чоловічка. Серед них можуть бути такі:

    цитрусові; шоколад, кава; горіхи (лісові, арахіс, волоські);

Comments are closed!