Харчування сприяє очищенню товстого кишечника

Харчування сприяє очищенню товстого кишечника Додаткові заходи щодо нормалізації роботи товстого кишечника

Харчування, що сприяє очищенню товстого кишечника.

Великий натуропат Поль Брегг придумав ефективний засіб для відновлення чистоти товстого кишечника: голодувати. Голодування раз г тиждень протягом

24-36 годин дозволяє організму добути додаткову енергію, яка раніше витрачалася на переробку і засвоєння їжі, тепер же використовується на інші потреби організму. За цей час калові камені декілька “отквашіваются” від кишкової стінки. Перша їжа після цього помірності – свіжий салат з моркви і капусти без приправ і масла служить своєрідним віником, який здирає і виводить геть “накип”, Приблизно такий же салат рекомендує і наш В. С. Михайлов.

Відновлення клітин і нервів товстого кишечника. Перейдемо до відновлення стінок і нервів товстого кишечника. Ось що каже з цього приводу доктор Уокер: “На підставі досвіду нами встановлено, що товстий кишечник ні в якому разі не може розвиватися і діяти нормально, якщо людина буде, харчуватися в основному тільки вареної або обробленою їжею. Тому майже неможливо знайти людину, у якого товстий кишечник був би ідеально здоровий. Якщо ви відчуваєте себе погано, то першим обов’язком слід проводити серію промивань товстого кишечника або клізм. Після цього свіжі овочеві соки ефективніше вироблять процес регенерації. Встановлено, що найкращим харчуванням є суміш соків моркви та шпинату. Ця суміш живить нерви та м’язи товстої кишки і тонкої “.

Рецепти соків я взяв. з книги “Сирі овочеві соки”. Кількість соків дано в унціях. Унція дорівнює 28,3 грама.

Отже, найкращий сік для товстого кишечника: морква-10, шпинат-6 унцій; трохи слабший суміш: морква – 10, буряк – 3, огірок-3 унції; і якщо вже зовсім нічого немає, то пийте морквяний сік. не менше 500 грамів щодня.

Моторика товстого кишечника нормалізується і поліпшується від включення в харчування достатньої кількості продуктів, багатих харчовими волокнами, – овочів і фруктів, цільних круп. Ця їжа надає до того ж попускає вплив завдяки тому, що вона створює велику масу в товстому кишечнику, що підсилює рухову функцію товстого кишечника. Клітковина сильно адсорбує жовч, яка дратівливо впливає на стінки товстого кишечника і стимулює цим моторику, що також сприяє нормальному опорожнению.

З фруктів особливо сильно діють на перистальтику інжир, сливи, виноград, сухофрукти. У кишечнику вони сильно набухають, збільшуються в об’ємі і масі.

Сильним послаблюючу дію з овочів володіють морква, буряк і салати зі свіжої капусти. У білокачанної капусті багато клітковини, вона корисна при запорах. Але при колітах вона не рекомендується, так як це груба клітковина.

Крім вищевказаних особливо “сильних” продуктів, в цьому відношенні прекрасні і інші: кавуни, дині, мед, рослинне масло, чорний хліб, хліб з пророслого зерна.

Дуже корисний прийом свіжих овочевих і фруктових соків – 300-500 грамів, крім вищевказаних.

Проросла пшениця, хліб і суп з неї здорово полегшують стілець і регулірующе діють на весь шлунково-кишковий тракт.

Деякі люди при прийомі великої кількості овочів і фруктів починають скаржитися на здуття живота, освіта і відходження газів. Це вказує на перезбудження життєвого принципу “Вітру”. У цьому випадку раджу вживати овочі тільки в тушкованому і теплому вигляді, скоротити вживання фруктів, особливо не в сезон (взимку). Їжте цільні каші на воді.

Найбільш газотвірними (збільшують життєвий принцип “Вітру”) є горох, квасоля, цибуля, капуста, буряк. Вживайте їх в тушкованому і теплому вигляді. Гасіть до напівготовності, тобто щоб овочі були теплими і трохи хрустіли на зубах, а не були б м’якою масою.

Освіта газів у кишечнику частково пояснюється, і тим, що життєво активні елементи, що входять до складу овочів і фруктів, особливо сірка і хлор, розкладають накопичилися в кишечнику продукти гниття, “накип” хімічною реакцією. Особливо цінний в цьому відношенні сік сирої капусти, з високим вмістом сірки і хлору, що очищають слизову оболонку шлунку і кишечника.

Привчати себе до вживання сирого соку капусти треба поступово. Спочатку випивайте його навпіл з морквяним. Потім поступово зменшуйте частку морквяного соку. 300 грамів свіжого соку капусти в день, як каже доктор Уокер, можуть дати вам достатню кількість живої органічної їжі, яке не дадуть і 50 кг вареної або консервованої капусти. Він також застерігає; що додавання солі до капусти або її соку знищує його цінність, а також взагалі шкідливо.

При вираженому здутті живота застосовуйте всі доступні заходи щодо пригнічення життєвого принципу “Вітру” – Гарячі ванни, змазування тіла оливковим маслом, молочно-масляні мікроклізми та живлення, гнітюче “Вітер”. Можна застосовувати вітрогінні суміші – настої з квіток ромашки і насіння кропу.

Додаткові поради для нормалізації стільця.

1. Біоритм товстого кишечника з 7 до 9 години ранку (час місцевий). Це 2:00 найвищої активності товстого кишечника протягом доби.

2. Йогин Свамі Шивананда радить дихати сирим ранковим повітрям, який сприяє евакуації.

3. Позив на стілець гораедо легше викликати у себе під час акту сечовипускання. Є певна аналогія між рефлексом рухів сечового міхура і рухами ободової кишки. Звідси, вольовий акт має великий вплив як раз в цей момент Ромоло Мантовані не радить доводити себе до почуття “потреби”, а викликати позив зусиллям волі, використовуючи вищеописані механізми. Це, звичайно, зробить вашу товсту кишку “свідомою”, легкокерованою і набагато менше забруднюється.

4. Важливе значення має поза при спорожнення кишечника. Зазвичай це два положення: сидячи на унітазі і в положенні навпочіпки – “поза орла”. В “позі орла”, коли стегна приведені до живота і допомагають м’язам черевної стінки, потрібно менше зусилля для спорожнення кишечника. Виключається зайве натуження, що особливо важливо при хворому задньому проході, а також і для профілактики. “Поза орла” сприяє одномоментному акту дефекації протягом 5-7 хвилин. При цьому основна маса калового вмісту виходить при першому напруженні.

5. Обов’язково почистіть польову форму життя, – це допоможе усунути можливі психічні затиски, блокуючі нормальну роботу товстого кишечника.

Акт дефекації слід здійснювати після глибокого вдиху, при цьому діафрагма опускається і органи черевної порожнини, натискаючи на пряму кишку, сприяють її спорожнення. Це одномоментний акт дефекації. З дитячих років треба привчати дитину до такого акту.

Застосування цих п’яти дій у різних комбінаціях, і особливо разом, допоможе природному налагодженню позиву на стілець, зробить його керованим, вольовим актом.

  • харчування щоб нормалізувати моторику кишки

Comments are closed!

_0.32MB/0.00418 sec