Харчування при заняттях спортом

Харчування при заняттях спортом Харчування при заняттях спортом: як, коли і скільки

Харчування при заняттях спортом, за великим рахунком, формується залежно від поставленої мети. Якщо мета схуднути і підтягнутися – раціон харчування буде складатися в основному з знежирених продуктів, свіжих фруктів і овочів.

А якщо, наприклад, завдання в тому, щоб наростити м’язову масу – харчування слід максимально наситити білковими продуктами.

Вода, білки і вуглеводи – найважливіше в харчуванні при заняттях спортом

Харчування при заняттях спортом грає вирішальну роль. Адже те, наскільки ефективні вправи, багато в чому залежить від процесів синтезу білка в м’язах. Ці процеси, що забезпечують необхідну роботу м’язів, вимагають якісного білкового харчування. Людина, що займається спортом і відчуває фізичні навантаження, повинен дотримуватися таку дієту, при якій в організм надходили б необхідні амінокислоти, причому в правильних пропорціях. При звичайному режимі харчування в організм не надходить достатньо білка і амінокислот. Основна ідея харчування при заняттях спортом в тому, щоб збільшити кількість білка, що надходить в організм.

Пиття не менш важливо, ніж харчування при заняттях спортом. Вам необхідно компенсувати недолік вологи в організмі, адже при заняттях спортом у людини починається підвищене потовиділення. Найкраще для цих цілей підходить звичайна вода, можна використовувати мінеральну негазовану воду або соки. Сильногазовані напої для цього не підходять. Під час тренування пити воду потрібно правильно – невеликими порціями, по 30-50 мл. Відразу після закінчення тренування, коли ви вже більше не збираєтеся навантажувати тіло вправами, потрібно випити велику кількість води – до півлітра.

Харчування при заняттях спортом потрібно розділити на до, під час і після занять. До занять спортом, приблизно за годину, потрібно обов’язково поїсти. Причому їжа не обов’язково повинна бути сильно калорійною, це можуть бути просто свіжі фрукти. Безпосередньо під час занять спортом краще не робити перекусів. Виняток можна зробити тільки в разі несподіваного нападу голоду або якщо заняття спортом триватиме довго (наприклад, багатогодинна спортивна ходьба). Після занять, коли ви відпочили, обов’язково потрібно щільно поїсти – адже вам потрібно заповнити втрату енергії. Їжа повинна містити білок і вуглеводи. Наприклад, це може бути варений рис або блюдо з бобових. Пам’ятайте, що поїсти після тренування бажано протягом півтора годин. Грамотно плануйте харчування при заняттях спортом, тоді й успіхи, і користь для організму будуть очевидні.

  • дієта для схуднення при заняттях спортом
  • вода для синтезу білка схудненя
  • заняття фітнесом користь для організму
  • підвищене потовиділення після заняття спортом
  • як швидко спортом

Comments are closed!

_0.31MB/0.00720 sec