Харчування при раку молочної залози

Харчування при раку молочної залози Харчування при раку молочної залози

Рак грудей – досить часто зустрічається серед інших онкологічних захворювань. Нерідко трапляється так, що він прогресує без будь-якої симптоматики, і коли (часто зовсім випадково) ставиться діагноз,

захворювання виявляється вже на третій, а то й четвертої стадії. І все ж, будь ми уважніше до себе, ми б могли помітити деякі симптоми раку грудей. Відчуття дискомфорту в сосках, роздратування або лущення соска, його втягнення, зміна форми молочної залози – це ті ознаки, які повинні насторожити і дати привід до відвідування лікаря.

Постійно ведуться дослідження, пропонуються різні варіанти і способи лікування пухлин, у тому числі і раку молочної залози. Однак не варто нехтувати простими і доступними для всіх засобами. Переважна більшість лікарів поділяє думку, що харчування при раку молочної залози відіграє важливу роль у профілактиці захворювання, у поліпшенні результатів лікування та стану пацієнток.

Основні рекомендації з харчування

Продукти харчування – це джерело життя, від харчування залежить перебіг обмінних процесів в організмі. Їжа постачає людині різноманітні речовини, необхідні і корисні організму. Однак з нею ж ми можемо отримувати і ті речовини, які стимулюють виникнення і розвиток пухлинних клітин (ефект бластомогенниє). Харчові фактори, так чи інакше, прямо чи опосередковано, пов’язані з виникненням онкології у 30% чоловіків і 50% жінок.

Сучасна медицина розглядає їжу не тільки як джерело пластичних речовин і енергії, але і як фармакологічний комплекс, регулюючий синтез біологічно активних речовин, необхідних для організму.

Харчування при раку молочної залози має бути повноцінним і збалансованим, досить різноманітним. Є потрібно невеликими порціями кілька разів на день, тоді організм повніше буде засвоювати все, що йому потрібно. Варто обмежити споживання штучно очищених продуктів, цукру. Калорійність раціону повинна відповідати енергетичним витратам, це важливо для контролю за масою тіла.

Що необхідно виключити?

    Жирну і смажену їжу, Недостатньо свіжі продукти, Продукти, що містять штучні добавки, Консервовані продукти, Алкоголь.

На що потрібно звернути увагу?

    Білок повинен забезпечувати 10-20% загальної калорійності. Жир – також 10-20%, краще, якщо це будуть ненасичені жири, що містяться в рослинних оліях. 60-80% калорій необхідно отримувати зі складних вуглеводів. Намагайтеся отримати повну норму білка, поєднуючи продукти із зерна, овочів і зелені. Необхідні різноманітні свіжі фрукти і овочі, вживати їх слід кілька разів на день, всього приблизно 600-1000 грамів. У щоденному раціоні повинні бути зернові та бобові культури, висівки. Обов’язково потрібно вживати в їжу морепродукти, зерно, крупи, сухі натуральні пивні дріжджі, рослинні масла, часник, буряк, зелені овочі і трави (капуста, салати, петрушка, селера, кріп). Нежирне м’ясо і молочні продукти потрібні організму, вони є джерелом цинку, кальцію, заліза, вітаміну B 12. Якщо ви їх не вживаєте, то, можливо, заповнити недолік цих речовин доведеться за допомогою біологічно активних добавок.

Чим допоможуть продукти?

Таким чином, дієта при раку молочної залози може стати хай не вирішальним, але все ж позитивним чинником в лікуванні і профілактиці пухлин.

Comments are closed!