Харчування при порушенні функції щитовидної залози: недостатність, гіпотиреоз

Харчування при порушенні функції щитовидної залози: недостатність, гіпотиреоз Питання-відповідь. Порушення функції щитовидної залози

У мене недостатня функція щитовидної залози, але я не хочу приймати тироксин все життя. Ваші пропозиції?

Відповідь . Слабка щитовидна залоза може викликати різні симптоми від втоми, занепаду сил і холодних рук і ніг до уповільнення метаболізму. Ваш лікар, можливо, дав вам тироксин, щоб послабити ці симптоми, але ви можете посилити функцію щитовидної залози за допомогою раціонального харчування не гірше, ніж приймаючи тироксин.

Ключовий дует – йод і тирозин. Морські червоні і бурі водорості дуже багаті йодом, так само як і морські овочі (норі і Арам), гриби, швейцарський мангольд, каролінські боби і насіння кунжуту. Амінокислота тирозин також міститься в Каролінському бобах, рибі, мигдалі, бананах, авокадо і насінні гарбуза. Приймайте додатково 200 мкг йоду на день і 500 мг L-тирозину два рази на день. Незамінні жирні кислоти важливі для належної функції щитовидної залози, тому включіть в раціон жирну рибу, насіння та олія холодного віджиму. Оскільки для повної підтримки щитовидної залози необхідний широкий діапазон інших поживних речовин, наприклад цинку і селену, ви також можете приймати спеціальну суміш, призначену для підтримки функції щитовидної залози. Якщо ви знаходитесь на лікуванні, ви повинні контролювати її вживання йод керівництвом вашого доктора, оскільки дози ліків, можливо, доведеться змінити, як тільки ви почнете підтримувати вашу щитовидну залозу за допомогою харчування.

Варто також перевірити стан своїх надниркових залоз. Надмірна функція надниркових перешкоджає нормальному функціонуванню щитовидної залози. А якщо функція ваших наднирників низька, може бути, тому що вони перевантажилися протягом довгого часу (в результаті стресу), це також може загальмувати функцію щитовидної залози. Знайдіть спосіб скоротити вплив стресу: медитація, йога, прогулянки і виділення часу для розслаблення.

Питання: Як дізнатися, що моя щитовидна залоза функціонує слабо?

Відповідь: Низький кров’яний тиск плюс холодні руки і ноги, відчуття втоми або млявості – все це симптоми недостатньої функції щитовидної залози. Перевірте себе таким чином: струсіть термометр і тримайте його біля ліжка. Коли ви прокидаєтеся вранці, перед тим як встати, поставте його пахву і тримайте протягом 10 хвилин. Ваша температура повинна бути від 36,5 до 36,7 градуса Цельсія. Зробіть це протягом принаймні двох днів (жінки повинні зробити це випробування на другий чи третій день циклу, оскільки температура тіла коливається протягом циклу). Якщо ваша температура нижче 36,5, виконуйте вимір регулярно протягом більш тривалого періоду, скажімо, тижня, щоб переконатися, що температура тримається низькою постійно. Якщо вона нижче ніж 36,5, у вас, ймовірно, гіпотиреоз, тобто ваша щитовидна залоза функціонує слабо.

У багатьох випадках низька температура не обов’язково вказує на стан, який з медичної точки зору можна діагностувати як недостатню функцію щитовидної залози, але, проте, вам може виявитися корисно підтримати свою щитовидну залозу за допомогою раціонального харчування.

Питання: У мене гіпотиреоз в результаті аутоімунної реакції. Що я можу зробити?

Відповідь: В організмі деяких людей виробляються антитіла, які знищують тканину щитовидної залози. Це може статися через перехресної реакції, якої ваш організм реагує на продукти і помилково нападає на щитовидну залозу. Зерно, що містить клейковину, наприклад пшениця, жито, овес і ячмінь, пов’язують з багатьма аутоімунними порушеннями, так що ви можете спробувати усунути їх зі свого раціону, щоб побачити, як ви себе почуваєте. Ще краще перевірити себе на непереносимість продуктів. Корисно було б також проконсультуватися з дієтологом, щоб визначити, що змушує вашу імунну систему реагувати таким способом.

Джерело: за матеріалами книги «500 запитань і відповідей про здоров’я і харчування»

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на портал про здоровий спосіб життя hnb. com. ua обов’язкове!

  • як сода впливає на щотовидну залозу

Comments are closed!