Харчування при годуванні груддю

харчування при годуванні груддю Харчування при годуванні груддю

Іноді причиною кольок у дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, є дієта матері.

Кольки та живлення при годуванні груддю

Є багато суперечливих думок про вплив різних продуктів у харчуванні жінки при годуванні

груддю на стан здоров’я дитини. Однак молочні продукти фактично «одностайно» визнані основною причиною кольок. Тому при годуванні груддю слід скоротити вживання молока, сиру, і йогурт протягом декількох тижнів, щоб побачити, чи справляють вони вплив на коліки.

Іншими «небезпечними складовими» харчування при годуванні грудьми є: пряна їжа, продукти з пшениці, горіхи, суниця, капуста, брокколі та цвітна капуста, часник, кофеїн, і алкоголь.

Щоб побачити, який саме з продуктів харчування, виключіть їх всіх на кілька днів. Потім коли дитина почне відчувати себе краще, повторно введіть один вид продукту харчування і зробіть паузу в кілька днів перед введенням нового продукту.

Якщо у дитини почнуться кольки, після того як ви введете в дієту новий продукт, то саме він і є «винуватцем» кольок. Від цього продукту харчування нього слід утриматися до тих пір, поки дитина не переростає свою чутливість (близько 3 місяців).

Дієта при годуванні – причина алергії?

Будь-який продукт харчування під час годування грудьми потрапляє в грудне молоко і може шкодити дитині. Тому слід обережно вводити зміни в дієту, поки не з’явиться впевненість у тому, що дитина не чутливий до того чи іншого продукту харчування. Гази і нервозність дитини – загальні ознаки того, що йому не підходять зміни дієти. Діарея і висип шкіри, як правило, свідчать про алергію. Поговоріть зі своїм лікарем перш, ніж ввести будь-які зміни в дієті – гарне харчування дуже важливо в період годування груддю.

«Небезпечні» продукти харчування при годуванні груддю

Капуста, цибуля, часник, брокколі, брюссельська капуста, цвітна капуста, перець, огірок і ріпа можуть стати причиною підвищеного газоутворення в кишечнику і нервозності, яка зазвичай триває до 24 годин і потім проходить. Виключіть ці продукти харчування з дієти принаймні протягом перших 3 місяців годування грудьми, поки травний тракт дитини не стане більш розвиненим.

Молочні продукти (молоко, сир, йогурт і навіть масло) в дієті матері може стати причиною алергічної реакції у дитини. Симптоми можуть з’явитися протягом декількох хвилин або годин після годування грудьми і можуть проявлятися поносом, висипом, газами, закладеним носом або кашлем. Мати повинна виключити всі молочні продукти зі своєї дієти протягом двох тижнів, щоб побачити, чи покращується самопочуття дитини.

Плоди цитрусових (апельсин, лимон, лайм, грейпфрут і мандарин) є алергенами. Ознаки непереносимості цих продуктів харчування: нервозність, блювота, діарея, висип, кропив’янка. Виключіть цитрусові з дієти протягом приблизно тижня. Потім повторно вводите в дієту один продукт харчування за іншим, щоб виявити «винуватця».

Шоколад містить речовину теобромін, який дратує шлунок. Ознаками його непереносимості є нервозність і діарея. Виключіть той продукт харчування з дієти на тиждень. Цього терміну достатньо, щоб побачити, чи покращується стан дитини.

Яйця, пшениця, зерно, риба, арахіс, горіхи і соя – алергени. Ознаки їх непереносимості у дитини можуть включати нервозність, блювоту, діарею, висип, кропив’янка. Білки з цих продуктів харчування при годуванні грудьми можуть потрапляти в молоко. Слідкуйте за тим, що і коли ви їли. Виключіть підозрілі продукти харчування з раціону приблизно на тиждень. Потім повторно вводите один продукт за іншим.

Трави в період годування груддю

Хоча трави вважаються природною альтернативою певних препаратів, вони можуть бути і ліками, і отрутою. Як ліки, хімічні речовини трав потрапляють в грудне молоко. Такі трави, як пажитник і фенхель, протягом багатьох століть використовувалися для підвищення лактації під час годування груддю. У той же час будь-яка трава впливає на дитину. Тому не ризикуйте і обов’язково консультуйтеся зі своїм лікарем перш, ніж прийняти будь-яку рослинну лікарський засіб.

Ромашка, імбир, ехінацея. Прийом цих трав у вигляді чаю не становить небезпеки для дитини. Однак будь-який трав’яний чай слід пити із застереженням, особливо коли не відомі всі компоненти. Слід уникати желтокорня канадського, який часто входить до складу чаїв разом з ехінацеєю, оскільки він може бути отруйний в помірних дозах і його ефекти на грудних дітях не вивчені.

Пажитник, аніс, бурачник, листя малини, чортополох, карликова пальма, кріп, часник, кропива, насіння фенхелю, галега лікарська, алетріс борошнистий помилковий, вербена, кориця. Ці трави часто використовуються для підвищення лактації і безпечні для дитини. Однак прийом будь-який з цих трав у високих дозах надає поту неприємний запах.

М’ята, шавлія, петрушка. Ці трави, які часто входять до складу дієти, зменшують вироблення молока. Уникайте їх у період годування груддю. Проте їх можна використовувати при відлученні дитини від грудей.

Піретрум дівочий. Цю траву застосовують для лікування мігрені. Не варто її приймати у період годування груддю, оскільки вона може збільшити частоту серцевих скорочень дитини.

Звіробій продірявлений. Ця трава використовується для лікування депресії. Не приймайте її у період годування груддю, оскільки вплив її на новонароджену дитину не вивчено. Звіробій може впливати на вироблення молока і знижувати ефективність деяких ліків.

  • кориця при годуванні грудьми
  • арахіс при годуванні груддю
  • харчування при годуванні груддю
  • фенхель під час годувані грудю
  • харчування під час годування грудю
  • кориця при годуванні груддю
  • йлгурт при годуванни груддю
  • імбирь при кормлінні грудьми
  • висипи алергії під час лактації
  • вплив кориці на лактацію

Comments are closed!

_0.31MB/0.00648 sec