Харчування при діареї (дієта при діареї)

Харчування при діареї (дієта при діареї) Харчування при діареї: головне – відновити баланс води і солі

Харчування при діареї, прямо скажемо, різноманітністю не відрізняється. Його основа – варений білий рис: бажано без солі, масла і спецій. Коли «бурі» в кишечнику трохи стихнуть, в харчування при діареї можна додати банани.

Харчування при діареї: що пити, коли не можна їсти

Основу лікувального харчування при діареї складає в першу чергу не їжа, а скоріше питво. У всякому разі – в перші години, коли недуга вас скрутив і буквально замкнув у туалетній кімнаті, саме правильно пиття допоможе поліпшити ситуацію. У харчування при діареї входять такі напої як: яблучний сік, трав’яний і чорний чаї, чай з малинового листа. Діарея завжди викликає гостру дегідратацію в організмі, тому вкрай важливо заповнити кількість рідини, а також солі і мінерали, які вимиваються при діареї. З усіх існуючих соків найбільш корисний у харчуванні при діареї саме яблучний сік, тоді як інші – наприклад, цитрусові, ананасовий або томатний, викликають додаткове роздратування кишечника. В ідеалі кожні півгодини необхідно випивати 300-400 мл рідини.

Лікувальне харчування при діареї рекомендує рецепт розчину, який допоможе не тільки заповнити втрачену рідину, а й відновити сольовий баланс: необхідно змішати? л води, чверть ч. ложки солі, чверть ч. ложки соди, 2 ст. ложки меду. У добу такого розчину необхідно випити близько 1,5 літрів.

Чим харчуватися при діареї?

Харчування при діареї, на жаль, вкрай убоге. І мета у нього одна єдина – заспокоїти кишечник і відновити функцію товстої кишки всмоктувати зайву рідину. Основний продукт харчування при діареї – варений білий рис. Він украй бідний клітковиною і в звичайному житті нерідко може провокувати запор. Але в ситуації, коли ви страждаєте діареєю, білий рис з його «зміцнюючими» властивостями як не можна до речі. Однак є його краще потроху – на годину-два не більше половини чашки.

Ще один продукт, корисний в харчуванні при діареї, це банани. Це завжди ідеальна їжа за будь-яких розладах шлунка і збої в системі ШКТ. Банани багаті калієм, який теж значною мірою вимивається з організму. Їжте по 1-2 банана кожні 3-4 години і діарея пройде.

Що виключити з дієти при діареї

Отже, банани і рис – ось мабуть і всі допустимі продукти в харчуванні при діареї. А що категорично не можна? Все те, що може викликати додаткове роздратування кишечника і посилення симптомів діареї: будь-яка жирна їжа, напівфабрикати, солодощі та цукор. А також жувальні гумки і напої з вмістом сорбіту, молоко, кава.

Comments are closed!