Харчування після інсульту

харчування після інсульту Харчування після інсульту

Під час реабілітації після інсульту важливо звернути увагу на харчування. Очевидно, що після перенесеного інсульту необхідно внести деякі зміни в раціон харчування.

Якщо погано працюють м’язи обличчя і є проблеми з ковтанням їжі, то потрібна подальша госпіталізація і нагляд

лікаря. Якщо ж немає ніяких проблем з ковтанням їжі, то відразу переходимо до аналізу продуктів, які звикли приймати в їжу.

Перші зміни в рацоіне харчування необхідно зробити виходячи з причин інсульту. Якщо інсульт був – значить була причина . Класичними причинами інсульту є підвищений кров’яний тиск, ішемія і атеросклероз судин. Соответсвенно рекомендується раціон харчування, показаний при цих захворюваннях. У другій половині XX століття Інститутом харчування академії медичних наук СРСР були резработани дієти, якими ми можемо спробувати скористатися для складання постінсультного раціону.

Необхідно пам’ятати, що правильний раціон харчування може скласти тільки лікар-дієтолог, а самостійне призначення лікувальної дієти можеть погіршити ваше самопочуття. Але якщо до дотримання дієти поставитися акуратно і без фанатизму, то за основу можна взяти дієти:

10с – Показана при: атеросклерозі судин серця, мозку та інших органів; гіпертонічна хвороба II-III стадії, інфаркт міокарда в стадії рубцювання.

10а – Показана при: захворюваннях серцево-судинної системи з різко вираженою недостатністю кровообігу (II-III стадії).

З урахуванням запропонованих дієт, загальні рекомендації щодо харчування будуть приблизно такими:

1. Дуже бажано обмежити вживання солі і цукру

2. Їжу рекомендується приймати у відварному, запеченому і подрібненому вигляді.

3. Бажано обмежити або виключити з ужитку:

    жирна свинина, баранина, гусак, качка листкове тісто, торти, пироги м’ясні і кулінарні жири м’ясні, рибні та грибні бульйони гірчиця, перець

З особистого досвіду

Рясно підсолена їжа дійсно погіршує самопочуття, так як сіль сприяє збільшенню артеріального тиску. Будинки приймаю дуже невелика кількість солі. Супи, борщі, каші, салати волію їсти тільки злегка підсоленими, так щоб відчувався смак продукту, а не солі. Спочатку було незвично, але звикаєш дуже швидко. Після того як десь в гостях нагодують пересоленої картоплею або супом з’являється цікаве відчуття наростаючого тиску в голові.

Також погіршується самопочуття після вживання жирної їжі – майже відразу, після того як з’їм чого-небудь жирного, з’являється легке запаморочення і тиск в голові. Тому майже повністю виключив з раціону харчування жирне м’ясо, сало. Перестав захоплюватися різноманітними підливками і зажарку на соняшниковій олії – з’являється важкість у голові. Знайоме почуття легкого запаморочення з’являється після вживання більшості тортів. Ймовірно, кондитери використовують маргарини з суміші штучних насичених жирів, які не йдуть мені на користь. Те ж стосується більшості вафель і деяких цукерок з начинкою.

У підсумку основний раціон харчування у мене вийшов таким:

    супи, борщі (майже завжди без м’яса) каші, макарони салати, овочі, фрукти хліб чорний, житній, бородинський, з висівками, батон пару раз на тиждень якесь легке м’ясо або печінка Чай

Також не забуваємо, що в постінсультний період людина перебуває в малорухливому стані, в якому витрачається мало енергії, тому намагаємося себе не перегодовувати, так як не завжди вдається витратити отримані калорії. Краще насипати не повну миску, ніж навалити з гіркою.

Comments are closed!