Харчування під час протоколу ЕКЗ

Харчування під час протоколу ЕКЗ Харчування під час протоколу ЕКЗ

Кожна жінка, яка готується до зачаття довгоочікуваного малюка за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, знає, що процедура екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) – це величезне навантаження на організм. Для подолання можливих труднощів та профілактики розвитку ускладнень необхідно позбутися шкідливих звичок, виконувати призначення лікаря і добре харчуватися. Чи існують відмінності раціону жінок в циклі ЕКЗ від звичного їм меню? Які продукти необхідні майбутній ЕКО-мамі, а від чого потрібно відмовитися? Давайте дізнаємося основні поради фахівців.

Принципи харчування в циклі ЕКЗ

Процес планування вагітності передбачає перехід до правильного харчування. У цей період забудьте про своє схудненні: іноді дієти стають причиною невдачі стимуляції овуляції і завдають шкоди організму жінки під час лікування.

Вибираючи продукти, майбутньої ЕКО-мамі слід пам’ятати, що з початку протоколу її раціон буде складатися з наступних принципам :

Харчування має бути різноманітним, але: максимум білків і клітковини, мінімум тваринного жиру і вуглеводів . Білки знижують вірогідність гіперстимуляції яєчників (ГЯ), клітковина корисна для травлення, рослинні жири насичують організм амінокислотами та зменшують ризик порушень в роботі серця і судин. Тваринний жир збільшує рівень холестерину в крові. Велика кількість вуглеводів викликає бродіння в кишечнику і перевантажує підшлункову залозу. З цих причин ці продукти під час циклу ЕКЗ обмежують.

Щоб знизити навантаження на організм під час гормонотерапії та отримати якісні яйцеклітини, вибирайте продукти і напої з мінімальною кількістю консервантів і барвників. Слід віддавати перевагу тушкованим, вареним, запеченим і приготованим на пару страв. Напої краще готувати вдома зі свіжих ягід, овочів, фруктів.

Після пункції яйцеклітин жінок відзначають проблеми з боку шлунково-кишкового тракту: нудоту, здуття, запори. У цей час не слід харчуватися продуктами, що викликають бродіння і газоутворення. Не забудьте і про прийом рідини: вона прискорює обмін речовин, вимиває шлаки і є однією з важливих заходів профілактики ГЯ. У період стимуляції, пункції і перенесення ембріонів необхідно випивати не менше 2-3 літрів на добу. Ця норма забезпечується водою, напоями, а також супами, фруктами, овочами.

Що будемо їсти?

Отже, давайте подивимося, які продукти особливо важливі для жіночого здоров’я в циклі ЕКЗ, а що слід на час виключити.

Рекомендуються:

  • вправи для подолання гіперстимуляціі

Comments are closed!