Харчування матері. – Книги – Доктор Комаровський

Харчування матері. – Книги – Доктор Комаровський Харчування матері.

Насамперед порадимо уважно перечитати рекомендації з харчування в розділі, присвяченому вагітності. Повірте, кількість об’єктів їжі, абсолютно безпечних і для матері і для дитини, досить велике. Тому щиро закликаю вас поменше експериментувати. Чим менше ви скористаєтесь цитрусових, какао (шоколаду), кава, полуниці та інших продуктів, принципово небезпечних в плані алергії, тим краще буде немовляті. Ви ж самі потім і пошкодуєте, коли після з’їденої в дворічному віці шоколадки дитина покриється висипом і буде всю ніч свербіти.

Ви повинні знати: практично все, що їсть мама, в тому чи іншому вигляді присутня в молоці. Слід уникати продуктів, які можуть погіршити смакові якості молока (солоне, кисле, гостре) і його запах (часник). Деякі з’їдені мамою продукти, наприклад, бобові й білокачанна капуста, погано діють на кишечник дитини – підвищують газоутворення, іноді викликають пронос.

Чим вище жирність молока, тим більших зусиль зажадає його перетравлення, тим важче буде дитині смоктати, а матері зціджувати. Тому свідомо підвищувати жирність молока, поглинаючи у великих кількостях жири (сметану, свинину, масляні креми і т. п.), не треба. Рослинні жири (соняшникова, оливкова і кукурудзяна олія) переважніше в порівнянні з тваринами [1].

Якщо у вас немає істотних проблем з власною вагою, то дуже добре з’їсти ввечері тарілку манної каші. Потрібні овочі та фрукти (не менше 500 г на добу), різноманітні і, бажано, в сві6ому, а не в консервованому вигляді. Взагалі, чим менше консервів з’їсть годуюча мати, тим краще.

Завжди стежте за реакціями дитини. Якщо сумніваєтеся – можна з’їсти або не можна, – з’їжте трошки. З дитиною все гаразд – чи не з’явилася висипка, не змінилися сон і стілець – їжте на здоров’я.

Питання про те, чи треба багато пити годувальниці, до теперішнього часу залишається спірним. Величезна кількість вчених стверджує, що збільшення обсягу випитої рідини не збільшує кількість молока, але не менш величезна кількість матерів наполягає на зворотному.

Зрештою, якщо молока вистачає або воно залишається, то ви нічого не повинні пити спеціально, проти бажання. Але в ситуації, коли кількість молока дитини не задовольняє, кожне годування має закінчуватися тим, що ви, уклавши малюка спати, відправляєтеся на кухню, де вас чекає «сирітська» гуртка об’ємом так в 0,3-0,5 л. До речі, нічне годування не повинно представляти виняток, тому бажано приготувати заздалегідь чай (компот) в термосі, щоб спросоння не метушитися даремно.

Оптимальні напої:

– чай (зелений краще чорного) з молоком, досить солодкий;

– компот із сухофруктів (курага, яблука, родзинки);

– соки (яблучний, виноградний, морквяний), але в міру;

– коров’яче молоко і кисломолочні продукти. Молоко обов’язково кип’ячене або топлене; оптимально, щоб його жирність не перевищувала 2,5%.

Існує безліч рекомендацій щодо продуктів, що збільшують кількість молока (горіхи, дріжджі, відвар кропиви, пиво і т. д.), а також лікарських препаратів, що мають аналогічним ефектом (нікотинова і глутамінова кислоти, апілак, пирроксан). Але ви ні в якому разі не повинні переоцінювати їх значущості.

Повірте, здорова дитина і спляча вночі мама, що не нервує і не смикається по дрібницях, сприяють виробленню достатньої кількості молока в помітно більшою мірою, ніж всі продукти харчування і медикаменти разом узяті.

[1] Підкреслюю: йдеться не про виключення жирної їжі, а про вживання її в менших кількостях. Повністю виключати жири, наприклад, борючись за свою фігуру, взагалі неприпустимо, хоча б тому, що багато вітамінів розчиняються виключно в жирах.

  • жирне молоко у годувадьниці
  • молоко солене в мами
  • пиво підвищує жирність молока чи ні
  • харчування мами від 0-3
  • харчування мами годувальниці комаровський
  • чи збільшує жирність молока компот з сухофруктів
  • чи можна чорний чай мамі-годувальниці

Comments are closed!