Харчування кішок: що можна і що не можна | Статті

Харчування кішок: що можна і що не можна | Статті Ветеринарний комплекс БІОН Севастополь

Котов можна годувати тільки рибою?

Коти дуже люблять рибу і можуть її є весь час. Як і деякі люди дуже люблять фастфуди, і постійно в них харчуються – але це не означає, що така їжа корисна. Насправді, рибна дієта не дуже корисна для котів, причому ситуація погіршується тим, що в деяких видах риби, наприклад, у тунця, в тканинах міститься велика кількість магнію, що може призвести до деяких захворювань кота або кішки. Організм кішок дуже залежить від зовнішніх джерел живлення, що постачають кішкам більшу частину вітамінів, без яких кішки або хворіють, або взагалі вмирають. Рибна дієта може привести до захворювань м’язів котів, що призводить до деформації м’язової тканини.

Люди, які віддають перевагу годувати свою кішку виключно рибою і вважають це найкориснішою їжею, глибоко помиляються. Міф про рибу як про необхідну їжі для кішки пояснюється тим, що риба містить велику кількість таурину і вітаміну А, які дійсно необхідні кішці. Однак ці речовини кішка може отримати і з м’ясних продуктів. Більше того, вживання риби в деяких випадках може бути шкідливо і навіть смертельно для кішок. Наприклад, якщо кішка їсть зіпсовану рибу, то це може призвести до розвитку тіаміну недостатності (тому що в псується рибі з’являється фермент, що руйнує Тіамін). Жирна риба для кішки теж не найкорисніша річ. Якщо риба зберігається неправильно, то підшкірний жир проникає в м’язову тканину, яка стає отруйною для кішки. Ця отрута не можна нейтралізувати кип’ятінням, а споживає його кішка може захворіти стеатіта – смертельною для домашніх кішок хворобою. Господарі також повинні пам’ятати, що годування кішки рибою сприяє утворенню у кішок сечокам’яної хвороби. Якщо господарі таки бажають годувати кішку рибою, то краще покластися на виготовлювачів котячих кормів, які додали всі необхідні для кішки речовини в корм зі смаком риби спеціально для домашніх улюбленців.

Сухий корм сприяє утворенню каменів у сечовивідних шляхах кішок.

Це не так. При годівлі сухим кормом легко розбити денну норму на кілька годувань, що сприяє підтримці кислотності сечі. Недавні дослідження довели, що при споживанні “вологих” кормів pH сечі постійно вище, ніж при споживанні сухих, що сприяє утворенню струвитного каменів.

Годування подкисляемой кормом запобігає утворенню каменів.

Це не вірно. Підкислення їжі може створювати сприятливі умови для формування каменів оксалату кальцію у деяких кішок, схильних до цього. Підкислення може навіть посилювати фактори ризику, оскільки з сечею виводиться більше кальцію, в сечі менше цитратів, які зазвичай уповільнюють формування оксалатів.

У кішок групи ризику (старі кішки, персидські кішки, кішки, вже страждають оксалатних камінням), показник кислотності сечі pH повинен підтримуватися близько до нейтрального.

Кішку, як і собаку, слід годувати 1 раз на день?

Це не так. До одомашнення кішка була хижаком-одинаком і завжди могла дозволити собі харчуватися кілька разів на добу і в будь-який час доби. Найкраще надати кішці так званий “вільний режим годування”: просто стежити за тим, щоб в її мисці завжди був корм. Але, наприклад, у кастрованих котів це може привести до ожиріння, і для них денний раціон повинен ділитися на три годування.

Кішки самі регулюють витрату енергії і споживання їжі.

Невірно. Кішки, що живуть в приміщенні, а також кастровані (стерилізовані) тварини споживають звичайно набагато більше їжі, ніж необхідно для підтримки оптимальної ваги тіла. Наслідок цього – збільшення ваги. Слід дотримуватися рекомендації, які дають виробники кормів для домашніх тварин. Також рекомендується розбивати денний раціон на кілька годувань (принаймні, три).

Всім старим кішкам необхідна дієта з низьким вмістом білків.

Чи не правильно. Корми з пониженим вмістом білків призначені виключно для кішок, які страждають нирковою недостатністю. Обмеження споживання білків здоровими тваринами не має ніякого значення для попередження ниркової недостатності і навіть може стати причиною скорочення життя тварини.

Недорогі комерційні корми (багаті злаками, з низьким вмістом білка) цілком підходять для кішок з нирковою недостатністю.

Це не вірно. Обмеження кількості білків у кормі вимагає поліпшення їх якості. Крім того, оскільки недорогі корми багаті мінеральними речовинами, вони містять дуже велику кількість фосфору.

Чи можна поєднувати годування натуральними продуктами і промисловими кормами?

Таке поєднання неприпустимо. Це є однією з найпоширеніших помилок годування кішок. Деякі власники намагаються додавати невелику кількість промислового корми як вітамінної добавки до домашнього раціону. Або переживають, що не можна ж все життя харчуватися тільки “сухими сніданками”. Адже в природі тварина не споживає сухі корми. Не треба забувати, що сухі сніданки для людей не є єдиним джерелом живлення, тому над розробкою чергового подібного вироби не працюють величезні науково-дослідні центри багато років, а збалансованість такого сніданку не буває ідеальною для людини.

Сухі промислові корми для тварин абсолютно інший продукт. Це повноцінний збалансований раціон. При тривалому вживанні тільки сухого корму у тварини організм природним чином підлаштовується до вироблення певної кількості травних соків, певної якості і складу. Така сталість допомагає організму підтримувати обмін речовин і водний баланс на необхідному рівні. Тому свіжа питна вода повинна бути завжди доступна. Якщо тварина не любить сухий корм, його можна розмочити водою кімнатної температури або годувати вихованця консервами.

Харчування тварин у природі не має нічого спільного з харчуванням домашніми кормами, так як їжа споживана дикими побратимами абсолютно збалансована за всіма поживними речовинами. Ми не зможемо забезпечити кішку тим же набором нутрієнтів, який міститься в мишці, за допомогою домашнього раціону. Крім того, в природі тварина має можливість самостійно адаптувати баланс до своїх поточних потреб. У домашніх умовах вихованцям доводиться, є те, що пропонують їм господарі.

Домогтися ж збалансованості раціону при змішаному годуванні стає ще складніше, ніж при годуванні тварини кормами домашнього приготування.

Ми бажаємо здоров’я Вам і Вашим вихованцям.

Цікава стаття? Поділися їй з іншими:

  • як викормити 5 денних кошенят

Comments are closed!