Харчування і дієта для кішок при панкреатиті

Харчування і дієта для кішок при панкреатиті Харчування і дієта для кішок при панкреатиті

Частування кота «смакотою» з господарського столу і порушення правильного для тварини харчування – типова ситуація мало не для кожної другої сім’ї. Ось тільки закінчується подібна поведінка вельми плачевно – у вихованця можуть розвинутися серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема запалення підшлункової залози під назвою панкреатит. Який же раціон необхідно дотримуватися, щоб не допустити цієї хвороби, і яке харчування допоможе полегшити стан вихованця?

Важливо розуміти, що найкраща дієта при панкреатиті – голодування. Саме тому якщо кішка відмовляється від корму, не потрібно змушувати її їсти його насильно – у результаті це принесе тварині тільки шкоду.

Що ж стосується безпосередньо харчування, то при панкреатиті важливо дотримуватися приписану дієту і суворо дотримуватися рекомендацій ветеринара, годуючи тварина тільки тією їжею, яку дозволив лікар. Найчастіше, це спеціалізовані корми, багаті корисними речовинами, які легко перетравлюються, а тому таке харчування не створить додаткового навантаження на підшлункову залозу.

Якщо кіт категорично відмовляється від такої дієти, має сенс спробувати годувати натуральними продуктами. Найбільш корисним вважається поєднання відвареного м’яса і рису в пропорції 1:1. Також потроху в щоденний раціон можна включати дитяче м’ясне харчування, яке також повністю знежирений і не містить продуктів і речовин, здатних викликати загострення панкреатиту.

При виборі корму для кішки найкраще віддавати перевагу нежирним продуктам, наприклад, курці, індичці, крупам, деяким видам овочів. Від риби, картоплі і молока краще повністю відмовитися, та й з людським харчуванням необхідно дотримуватися максимальної обережності. У невеликих кількостях при панкреатиті кішок можна годувати знежиреним сиром.

При панкреатиті кота необхідно не тільки годувати за особливою схемою, з дотриманням відповідної дієти, але і регулярно давати требующееся кількість рідин, щоб не допустити можливе зневоднення. Воду краще давати якомога частіше, можна додавати в неї спеціальні розчинні порошки, які збагачують рідину корисними елементами. Що важливо, поїти при панкреатиті необхідно якомога частіше, не рідше, ніж після кожного прийому корму, проте мінімальними порціями, щоб не створювати перевантажувати підшлункову залозу. Завдяки цьому і харчування буде краще засвоюватися, і тварина не страждатиме від сильних хворобливих відчуттів.

Що й казати, правильне харчування – запорука здоров’я кота або кішки, а тому краще не допускати розвитку такого захворювання як панкреатит, ніж згодом витрачати чимало сил і коштів, щоб забезпечити вихованцеві корисний раціон і достатній догляд.

  • як годувати кота з панкреатитом

Comments are closed!