Харчування годуючої Харчування годуючої жінки Раціон харчування годуючих жінок Вітаміни годуючим жінкам

харчування годуючої Харчування годуючої жінки Раціон харчування годуючих жінок Вітаміни годуючим жінкам Харчування годуючих жінок Харчування породіль і годуючих жінок

Зазвичай при активної родової діяльності та тривалості пологів до 10 год більша частина жінок відмовляються від прийому їжі, інші беруть її в невеликих кількостях. Залежності протягом пологів від характеру харчування, як правило, не виявляються. Тому жінку не слід примушувати приймати їжу під час пологів. Насильно прийнята їжа може викликати нудоту, блювоту і погіршити самопочуття породіллі . При активної родової діяльності рекомендується приймати породіллям освіжаючий і тонізуючий пиття у вигляді відвару шипшини, журавлинного морсу, соку або мінеральної води.

Пряме визначення енерговитрат в пологах показало, що втрати енергії в цей час досить значні і становлять до 3500 – 4000 ккал на добу. Тому при пологах, які тривають більше 16 годин, породіллям необхідно приймати їжу. Раціон харчування включає всі необхідні харчові речовини (білки, жири, вуглеводи, мікро-і макроелементи, харчові волокна і т. д.).

Для заповнення білка використовують, в першу чергу, білки молока і молочних продуктів, а також вівсяної крупи і сої. Заповнення вуглеводів при активної родової діяльності може відбуватися за рахунок збільшеної кількості легкозасвоюваних вуглеводів (цукор, варення, мед). Кількість жирів становить до 100 г, з яких на частку тваринних жирів доводиться до 70 г, як правило, молочного. Раціон повинен складатися з бистроусвояемих продуктів. Їжа приймається невеликими порціями кожні дві години, питво-по потребі.

Харчування годуючих жінок

За ідеальних обставин в розвиненому суспільстві годування грудьми-метод вибору. Від характеру харчування годуючих жінок залежить настрій, здоров’я та розвиток дитини. Тому харчуванню в цей період приділяється особлива увага. Від кількості, якості та видів споживаних продуктів кормящими грудьми жінками залежать характер лактації і склад грудного молока.

Після пологів жінка, що годує грудьми, повинна отримувати повноцінне різноманітне харчування з виключенням алергенних продуктів (апельсинів, мандаринів, лимонів, полуниці, суниці, шоколаду, меду), спецій і прянощів (часнику, цибулі, оцту, гірчиці, хрону) і будь-яких алкогольних напоїв (в т. ч. пива). Залежно від зростання і маси тіла, нутріціонной статусу і рухової активності годує жінка повинна отримувати:

    110 – 120 (до 140) г / сут білка 80 – 110 г / сут жирів 325 – 450 г / добу вуглеводів

Загальна енергоценность добового раціону складає 2500 – 3200 ккал.

Щодня годує жінка повинна отримувати:

    м’яса або риби-200 г молока або кефіру-до 1 л сиру-100 – 200 г яєць-1 шт рослинного масла-30 г вершкового масла-20 г хліба-200 г круп і макаронів-50 – 60 г картоплі та інших овочів-500 г фруктів і ягід-200 – 500 р.

Відповідно рекомендованим нормам потреба у вітамінах для годуючих жінок в середньому на 25 – 40% вище, ніж для жінок дітородного возроста, так як з молоком матері забезпечується вітамінами і організм дитини. За деякими даними, жінки, додатково не брали вітаміни протягом вагітності та годування груддю, не в змозі забезпечити свою дитину необхідною кількістю вітамінів. Більше того, вміст вітамінів в молоці жінок, що приймали вітаміни в перебігу всієї вагітності і припинили їх прийом відразу після народження дитини, вже через 2 тижні знижується до рівня, характерного для жінок, які не брали вітаміни. Вміст у молоці вітамінів покриває потребу дитини у вітамінах не більше ніж наполовину. Дефіцит вітамінів, що виділяються з молоком, може бути причиною розвитку таких аліментарно-залежних станів у дітей раннього віку, як гіпотрофія, гіповітаміноз, анемія, нервово-психічні розлади. Не слід при цьому забувати, що гіповітамінозних стан жінки негативно позначиться і на її самопочуття, підвищуючи стомлюваність, дратівливість, погіршуючи стан шкіри, волосся, сприяючи розвитку анемії, сповільнюючи відновлення організму після пологів.

Враховуючи високі потреби організму годуючої жінки у вітамінах, повинні призначатися полівітамінні комплекси. В даному випадку, полівітамінні препарати, що містять фізіологічні, профілактичні дози, не розглядаються як медикаментозного втручання. Крім того, страх передозування вітамінів у складі полівітамінних препаратів перебільшений, так як вітаміни групи В і С (водорозчинні) в організмі людини практично не допускаються, а їх надлишок виводиться з сечею. Передозування вітамінів А і D при тривалому прийомі можна викликати тільки в кількостях, які значно перевищують допустимі норми.

Істотної зміни асортименту продуктів для годуючих жінок порівняно з попередніми періодами немає. Також пріоритет віддається молочним продуктам, негострим сортам сиру, відварною м’ясу та рибі, рослинним жирам, легкозасвоюваним вуглеводів (фрукти, овочі, ягоди, свіжа зелень). Годує жінка повинна вживати на 1 л на добу рідини більше, ніж зазвичай, причому не менше 0,5 л молока або кефіру. Перед першим і останнім годуванням дитини пропонується випити склянку кефіру або молока.

Для посилення лактації жінки-годувальниці додатково включають в раціон такі продукти, як голландський сир (до 100 г), сметану (100 г), рідкі пивні дріжджі (120 г), сік чорної смородини, мед, листя та насіння кропу, кмину (1 столова ложка насіння кмину на 0,5 л вершків), відвари листя кропиви.

Харчування годуючих жінок має бути 5 – 6 разів на день. Доцільно приймати їжу за півгодини до годування дитини, що сприяє кращій секреції молока. Необхідно виключити з харчового раціону прянощі, алкогольні напої.

Головними рекомендаціями для вагітної жінки в області харчування є: їжте найрізноманітніші харчові продукти; виберіть харчові продукти, які найбільш багаті білком, вітамінами, і мінеральними речовинами, особливо кальцієм і залізом; уникайте прийому лікарських препаратів, куріння, алкоголю, і надмірного споживання кофеїну.

ХАРЧУВАННЯ годуючої жінки

  • аіьпміни годуючим жінкаи
  • Коли приймати вітамін Д3 породіллі

Comments are closed!