Харчування гімнасток: організація харчування в художній гімнастиці

Харчування гімнасток: організація харчування в художній гімнастиці Харчування гімнасток

Художня гімнастика, як і будь-який інший вид спорту, вимагає від спортсменів дисципліни і постійних самообмежень. Особливо жорсткі обмеження накладаються

на харчування, оскільки тільки збалансований раціон здатний забезпечувати гармонійне функціонування організму, необхідне для досягнення спортивних висот. Харчування має бути організоване таким чином, щоб гімнастки отримували достатню кількість поживних речовин і вітамінів, але при цьому не набирали зайвих кілограмів.

Базу харчування гімнасток складають джерела білка . необхідні всім спортсменам: нежирне м’ясо, птиця, риба, яйця, молочні продукти і бобові. Всі продукти повинні бути приготовлені методом варення або гасіння, категорично заборонені смажені страви, оскільки вони є джерелом “шкідливих” калорій, що провокують зростання жирової маси. До того ж, смажені страви негативно позначаються на роботі шлунково-кишкового тракту і організму в цілому. Рослинна і оливкове масло краще використовувати не для смаження, а для заправки салатів і каш.

Наступний блок в збалансованому раціоні гімнасток – крупи . гречана, перлова, вівсяна. Крупи можна використовувати для приготування каш або як гарнір до основних страв з нежирних продуктів. У харчуванні гімнасток небажані звичні, але суперечать раціональному харчуванню гарніри: макарони, рис, картопля.

Важливу роль у харчуванні спортсменів, що займаються художньою гімнастикою. складають овочі та фрукти . які краще вживати у свіжому вигляді або після незначної термообробки. Овочі та фрукти є джерелами життєво важливих вітамінів і мікроелементів. До того ж, вони дозволяють перекусити протягом дня без шкоди для фігури.

Досить гострим для гімнасток є питання включення в раціон кондитерських виробів. Однозначно виключені кондитерські вироби, що поєднують в собі жири і вуглеводи: торти, тістечка, суфле.

Потреба в солодкому рекомендується задовольняти шляхом вживання сухофруктів (родзинок, кураги, чорносливу) і солодких негазованих напоїв (соків, морсів, компотів). Також дозволено іноді балувати себе невеликою кількістю гіркого шоколаду.

Важливу роль відіграє режим харчування. Харчуватися слід кілька разів на день приблизно в один і той же час за 1-1,5 години до тренування . Краще організувати кілька невеликих прийомів їжі в день, ніж один, але рясний.

© 2009-2014 Спортивний клуб художньої гімнастики «Натхнення»

  • дієта сушка для гімнасток
  • правельне харчування для гімнасток художніх

Comments are closed!

_0.31MB/0.00884 sec