Харчування для тонкої талії | Shape. RU

Харчування для тонкої талії | Shape. RU Харчування для тонкої талії

Loading.

При словах «французька дієта» відразу згадуються «бородатий» анекдот («вранці – кекс, вдень – секс і кекс, ввечері – тільки секс») і імена двох гуру французького харчування – П’єра Дюка (автора бестселера «Я не вмію худнути ») і популярного в минулому столітті дієтолога Мішеля Монтіньяка, який закликав зменшувати глікемічний індекс вживаних продуктів.

На противагу цьому спливають у свідомості дуже смачна французька випічка, сири та вина. Знаменитий французький парадокс – є мало, але ні в чому собі не відмовляти! Як з’ясувалося, розгадується він просто. Все зводиться до особливостей французького ставлення до харчування.

«У француженок зовсім інше уявлення про те, що і як потрібно їсти: їжа для них не ворог, як, наприклад, для американок, а друг. Навіть на офіційному рівні не вітаються строгі обмеження в їжі », – говорить Ольга ПОНУРІНА-Пайє, консультант російського SHAPE, дієтолог, практикуючий у Франції. Так в кінці 2010 року був опублікований звіт Комітету з санітарії та харчової безпеки Франції про шкоду і навіть загрозу здоров’ю нації дієт, призначених для схуднення. Тому з 2011 року законом Міністерства Охорони здоров’я слово «дієта» застосовна виключно до лікувальної системі живлення, складеної лікарем. Доктор Дюкан навіть був виключений з колегії лікарів. «Так що стосується модних напрямів в області дієтології, – пояснює Ольга Понуріна-Пайє, – у Франції в тренд не напівголодна дієта, а« гнучке »меню, що складається з невеликих порцій, схвалене Інститутом Здоров’я». Але головне, що офіційна точка зору на правила харчування збігається з прийнятою в широких колах культурою харчування. На відміну, наприклад, від російських і американських рад дієтологів і їх виконання на практиці. Порівняємо три офіційні системи.

ФРАНЦІЯ – «сходи»

Розроблені Французьким Міністерством Охорони здоров’я та Національним Інститутом Здоров’я рекомендації щодо правильного харчування представлені у формі сходів. До неї додається звід з 9 правил збалансованого харчування з роз’ясненнями розмірів порцій, рекомендації з фізичної активності і кількості води.

Продукти, споживання яких має бути обмежена: cоление продукти (крекери, горішки, соління), жирні продукти (віддайте перевагу рослинним оліям і жирній рибі), солодощі (цукерки, джеми, різна випічка).

Рекомендації з фізичної активності: щодня слід ходити в швидкому темпі не менше 30 хвилин.

Побачити Париж… і схуднути!

Неймовірно, але факт: парижанки, що живуть в Америці, починають товстіти, а американки, «осідають» у Франції, стають стрункими. Але якщо освоїти французьку культуру харчування, витончені форми можна зберігати в будь-якому куточку світу.

Слідувати принципом: «мало, але якісно»

Француженки приділяють велику увагу не кількості, а якості їжі: вони балують свої смакові рецептори, а не набивають шлунок. «Будь-яка француженка знає: один шматочок прекрасного чорного шоколаду здатний дати майже екстатичне насолоду, чого ви ніколи не досягнете, з’ївши дюжину популярних шоколадних батончиків, – вважає Мірей Гальяно, автор книги« French women don’t get fat: The Secret of Eating for Pleasure ». – Жити на французький манер – це означає платити трохи більше за якісні продукти ».

Робити з їжі культ

Для француженок їжа – це цілий ритуал, а ритуал передбачає деякі правила. Так, француженки сідають за стіл 3 рази на день і практично не перекушують. Обід: з 12 до 14.00, наступний прийом їжі – тільки в 19.00-20.00. «Так, вони можуть закусити фастфудом, але тільки іноді, – каже дієтолог Франсуа Л’ЕРМІТЕ. – Процес харчування – це час насолоди смаком. Ось чому француженки їдять повільно ».

Бути самій собі дієтологом

Французи досить ощадливі й економні. Вони стежать за своїм харчуванням самостійно, адже походи до дієтолога, як і лікування від зайвої ваги і супутніх хвороб, дорого коштують. Бути повною не тільки немодно, але і невигідно: легше вчасно закрити рот, ніж потім лаяти себе за те, що доводиться витрачати гроші на пігулки «від тиску».

Є не більше 2-х страв за один раз

«Основна трапеза (обід або вечеря) складається, як правило, з двох страв: це можуть бути гаряче і десерт або салат і гаряче. Припустимо, маленький фрукт (замість напою) », – говорить Ольга Понуріна-Пайє. Пити під час трапези можна, але невеликими ковтками і тільки воду, щоб їжа легше засвоювалася. Трохи вина – тільки в кінці трапези і не більше двох келихів (240 мл) на день.

Уникати гастрономічною рутини

Француженки вважають: можна і потрібно пробувати нове. «Гастрономічна нудьга сприяє нездорового харчування. Без імпровізацій і експериментів ви точно станете заручницею харчової рутини, а вона настільки ж огидна, як і рутина в особистому житті, коли не вистачає тієї самої іскри, і так само чревата неприємностями, – говорить Гальяно. – Француженки розуміють, як важливо в розмірене існування іноді привносити хвилювання. Ви почули про новий сорт сиру? Зелень незнайомого виду? А як ви поставитеся до скату, або луку-шалот, або нового блюда з коренем селери? Новизна, як ніщо інше, позбавляє від полону дурних харчових звичок ».

РОСІЯ – «піраміда»

У Росії немає затвердженого Міністерством охорони схематичного зображення принципів здорового харчування. Однак дієтологи Державного науково-дослідного центру профілактичної медицини МОЗ РФ рекомендують так звану «піраміду харчування». Ця модель збалансованого раціону була розроблена фахівцями Міністерства Сільського господарства США в 1992 році, але нещодавно була в Америці замінена на дієтичну «тарілку». До піраміді додаються пояснення за розмірами порцій і поради з вибору продуктів, рекомендацій щодо вживання води немає.

США – «тарілка»

У 2011 році офіційно затвердженої схеми правильного харчування стала тарілка. Раніше її місце займала харчова піраміда, яка, на думку дієтологів, була незручною у застосуванні. Нова модель ідеального раціону закликає американців не переїдати: вся трапеза повинна уміщатися на 1 тарілці (бажано – салатної). Порції продуктів, як і свій раціон, можна розрахувати, тільки зайшовши на сайт www. choosemyplate. gov.

  • дієта для тонкої талії
  • харчування для тонкої талії

Comments are closed!