Харчування для мозку: їжа для розуму – ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – Харчування для мозку – поради та рекомендації щодо правильного харчування для хорошої роботи мозку. Топ 7 продуктів для роботи мозку. Покращуємо роботу мозку. Які продукти корисні для мозку. Що необхідно для нормальної мозкової діяльності людини. І багато чого іншого про мозок і його харчування

Харчування для мозку: їжа для розуму – ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ – Харчування для мозку – поради та рекомендації щодо правильного харчування для хорошої роботи мозку. Топ 7 продуктів для роботи мозку. Покращуємо роботу мозку. Які продукти корисні для мозку. Що необхідно для нормальної мозкової діяльності людини. І багато чого іншого про мозок і його харчування. Харчування для мозку: їжа для розуму

Мозок

можна назвати центральним комп’ютером нашого організму, який контролює роботу всіх органів нашого тіла. Виконуючи одночасно величезна кількість завдань надзвичайної важливості, мозок вимагає своєчасного і правильного харчування, відсутність або недостатність якого може призвести до швидкого зношування і навіть пошкодження клітин мозку.

Найбільш важливою складовою харчування, розрахованого, насамперед, на підтримку в здоровому робочому стані головного мозку, слід визнати їжу, багату на білок. Білок складається з амінокислот, які створюють нейротрансмиттери. Нейротрансмітери діють в якості посередників при передачі імпульсів між клітинами мозку. Клітини мозку, в свою чергу, по ланцюжку передають сигнали різних частин нашого тіла, направляючи і підтримуючи виконання ними характерних завдань. Найкращим джерелом білка слід визнати їжу тваринного походження: м’ясо, яйця і молочні продукти. З продуктів рослинного походження найкращим джерелом білка є бобові, зелені листові овочі, незбиране зерно, а також горіхи і насіння, які містять достатню кількість білка, багатого амінокислотами. Всі ці продукти обов’язково повинні бути частиною вашого раціону, спрямованого на правильне харчування мозку.

Багату білком їжу слід супроводжувати продуктами, що містять достатню кількість вуглеводів. Вуглеводи діють як стимулятори для вироблення інсуліну, який також вкрай важливий для правильної роботи нашого мозку. Однак зайва кількість інсуліну може привести до надмірного зниження психічної активності, до сонливості і швидкої стомлюваності. Також не слід забувати, що зайва кількість їжі, багатої вуглеводами, може призвести до підвищення кількості цукру в крові, що ніяк не можна назвати корисним для нашого організму. Саме тому продукти, багаті вуглеводами, слід обов’язково супроводжувати білковою їжею, яка нейтралізує негативний ефект, викликаний цукром. Чудовим прикладом такої співдружності можна назвати яйце зі шматочком підсмаженого хліба або сьомгу з відвареною картоплею.

Поряд з їжею, що містить достатню кількість білків і вуглеводів, в раціоні, розрахованому на підтримку і поліпшення роботи мозку, повинні бути присутніми продукти, содержащіедостаточное кількість жирів. Людський мозок на 60% складається з жирових тканин, і логічно було б припустити, що для правильного функціонування йому необхідно надходження жирів з їжею. Тут слід зауважити, що любов до жирної їжі ще не означає правильного харчування для роботи мозку. Не слід забувати, що далеко не всі жири корисні для нашого організму.

Мозок людини вимагає правильних жирів. Як ви можете здогадатися, до правильних жирів відносяться Омега-3 жирні кислоти і Омега-6 жирні кислоти. Соняшникова, кунжутне і кукурудзяна олія – ??це саме ті продукти, які багаті правильними, важливими для роботи нашого мозку жирами. Їжу, приготовлену з вживанням цих масел, можна з повною впевненістю назвати здоровою їжею. Гарбузове насіння, насіння льону, волоські горіхи і деякі види морепродуктів, такі як, наприклад, лосось або тунець, також містять достатню кількість важливих Омега-3 жирних кислот. Всі ці продукти, що вживаються в помірній кількості, повністю покривають потребу нашого мозку в жирах, необхідних для прекрасної працездатності.

Крім білків, жирів і вуглеводів, важливим фактором, що впливає на роботу мозку, слід назвати вживання їжі, багатої антиоксидантами. Антиоксиданти, що містяться у фруктах і овочах, захищають наш мозок від оксидантів, які ушкоджують міжклітинні мембрани і клітини мозку. Збільшуючи кількість антиоксидантів, які потрапляють в організм з їжею, ви покращуєте когнітивну (пізнавальну) здатність мозку, а також покращуєте свою пам’ять. Найбільша кількість антиоксидантів міститься в овочах і фруктах з темною забарвленням плодів. Чемпіонами за вмістом антиоксидантів визнані ягоди чорниці та лохини.

Не слід забувати і про такі важливі для здоров’я всього організму в цілому і мозку зокрема, поживних речовинах, як вітаміни. Особливо це стосується вітамінів В6 і В12, які вкрай важливі для підтримки в належному стані вашої нервової системи, а також для поліпшення пам’яті та уваги. Найкращими джерелами вітамінів В6 і В12 є такі продукти, як шпинат, брокколі і зелена стручкова квасоля.

Переходячи від теорії до практики, давайте уточнимо, які ж саме продукти можна назвати найважливішими для поліпшення працездатності нашого мозку.

Топ 7продуктов для роботи мозку

Лосось або сьомга

Морепродукти і риба відомі як відмінне джерело Омега-3 жирних кислот, які вкрай важливі для роботи мозку. Найбільш корисною, з цієї точки зору, є сьомга.

Лосось, вирощений на рибних фермах, корисний трохи меншою мірою, ніж виловлена??в місцях природного проживання сьомга. Вся справа в тому, що завдяки регулярному харчуванню, одомашнений лосось не має потреби в нарощуванні такої ж кількості жиру, як дика сьомга, для якої жир є одним з важливих чинників виживання. Проте все це не робить лосось менш цінним, просто для заповнення необхідної кількості жирних кислот блюдо з лосося має бути більше страви з дикої сьомги.

Ще одним важливим фактором, що виділяють лосось і сьомгу з ряду інших морепродуктів, є те, що вони майже не містять солей ртуті, які так часто зустрічаються в більшості видів морської риби.

Завдяки високому вмісту вітамінів і антиоксидантів ягоди чорниці надзвичайно корисні не тільки для роботи мозку, але і для здоров’я всього організму в цілому. Дослідження показали, що чорниця здатна запобігати багато психічні захворювання, а також відмінно бореться з короткочасною втратою пам’яті.

Ви можете їсти ягоди чорниці сирими або змішувати їх з пластівцями з цілісного зерна. Вкрай корисний і натуральний чорничний сік без додавання цукру. Але, на жаль, в наших краях він невиправдано дорогий і надзвичайно рідко зустрічається у продажу.

Крім чорниці, позитивно впливають на роботу мозку ягоди лохини та суниці.

Волоські горіхи

До смішного схожі своєю формою на форму головного мозку волоські горіхи надзвичайно багаті Омега-3 жирними кислотами, а також містять 15-20% білка. Добре відома здатність волоських горіхів покращувати настрій і підвищувати рівень серотоніну – речовини, яка допомагає боротися з депресією.

Не забувайте про мигдаль і кешью. Ці горіхи також роблять украй благотворний вплив на працездатність мозку.

Кавові зерна багаті антиоксидантами, вітамінами та амінокислотами, важливими для роботи нашого мозку. Кава відомо своєю здатністю боротися із занепадом сил, а завдяки останнім дослідженням, доведена ефективність кави для запобігання хвороби Альцгеймера.

Дослідження Гарвардського Медичного Університету довели, що одна чашка кави в день не робить ніякого негативного впливу на організм людини, навіть незважаючи на високий вміст кофеїну. Кофеїн діє як легкий стимулятор, який надає нетривалий вплив на здатність до зосередження.

Незважаючи на сечогінний ефект, яким володіє кофеїн, поживна цінність робить каву одним з найбільш важливих для роботи мозку продуктів. Постарайтеся вживати якомога менше цукру та інших добавок до кави, найкраще випивати одну чашку міцної чорної кави щодня.

Темний шоколад

Натуральний темний шоколад містить набагато більш високий відсоток какао бобів, ніж той шоколад, який продається в магазинах. Темний шоколад добре відомий своїм благотворним впливом, який він чинить на працездатність мозку, а також своєю здатністю швидко покращувати настрій.

Ми рекомендуємо вам купувати шоколад з вмістом не менше 75% какао. Для максимально позитивного ефекту, краще взяти 100% високоякісний порошок какао і додати його до молока або кави.

Одне яйце містить всього 70 калорій. Водночас, яйця буквально переповнені речовинами, надзвичайно корисними для роботи мозку. Крім білків, жирів і вітамінів, яйця містять холін – речовина, що є критично важливим для роботи мозку. Холін покращує здатність зосереджуватися, а також покращує здатність нейронів проводити нервові імпульси.

Авокадо містять в собі велику кількість мононасичених жирів, які регулюють кров’яний тиск і покращують кровопостачання всього тіла в цілому і тканин мозку зокрема. Також авокадо славляться високим вмістом калію, так необхідного для поліпшення нервової та психічної діяльності.

Враховуючи всі вищевикладені факти і перераховані продукти, ви можете легко скласти правильний дієтичний план, який допоможе вам поліпшити працездатність мозку і ваш настрій.

Харчування для мозку: їжа для розуму, здорове харчування, поради та рекомендації щодо правильного харчування для хорошої роботи мозку, покращуємо роботу мозку, які продукти корисні для мозку, що необхідно для нормальної мозкової діяльності людині, мозок і його харчування.

  • які вуглеводи корисні для мозку

Comments are closed!