Харчування для м’язів

Харчування для м’язів Харчування для м’язів

М’язи – головні органи руху людини, що підкоряються мозку. та керуючі кістковою системою. Складаються з пружною, еластичною м’язової тканини, здатної скорочуватися під впливом нервових імпульсів. Беруть участь у всіх рухових процесах, починаючи від посмішки і закінчуючи перенесенням тягарів

.

У тілі людини налічується 640 м’язів. Найменші з них відповідають за працездатність «молоточка», розташованого у вусі. Найбільші (сідничні м’язи) – відповідають за рух ніг. А жувальні і литкові м’язи є найсильнішими в організмі.

Цікаві факти:

    Кількість м’язів, наявних у новонародженого і у культуриста – однаково. Розмір залежить лише від поперечного перерізу м’язового волокна. М’язи складають близько 40% всієї маси тіла. Найшвидшими м’язами, є м’язи, що відповідають за моргання.

Корисні продукти для м’язів

Для того щоб виконати ті чи інші рухи, необхідно, щоб м’язи, відповідальні за це, були забезпечені достатньою кількістю поживних речовин. Завдяки повноцінному харчуванню, м’язи можуть не тільки функціонувати, але і рости.

Як основні продуктів, необхідних для нормальної життєдіяльності м’язів, можна виділити наступні:

    Яловичина. Чемпіон за змістом незамінних амінокислот. Містить креатин – білок, що збільшує м’язову масу за рахунок зниження жиру. Яйця. Завдяки вмісту в них лецитину, вони беруть участь у забезпеченні злагодженої (синхронності) роботи м’язів і нервової системи. Також, крім білка вони містять багато вітаміну D необхідного для здоров’я м’язових сухожиль. Курка. Так само, як і яловичина, бере участь у побудові м’язових волокон. Молочні продукти. Є незамінним джерелом органічного кальцію, що відповідає за нормальну провідність нервового імпульсу. До того ж, вони є відмінним засобом від м’язових болів. Зелені овочі (брокколі. спаржа, стручкова квасоля і салат) – є джерелами магнію, відповідального за зниження перевантажень, пов’язаних з тривалою роботою. Скумбрія. Багата корисними жирами, які особливо необхідні в процесі роботи м’язів, для забезпечення їх енергією. При відсутності даних жирів, організм починає переробляти сам себе. При їх наявності, цей процес істотно сповільнюється, так що у людини буде достатньо часу, щоб дістатися до місця прийому їжі, що не перетворившись на скелет обтягнутий шкірою. Ананас. Завдяки вмісту в ананасі ензиму бромелайна, процес трансформації з’їдених білків в м’язову масу займатиме набагато менше часу, ніж без його присутності. До того ж він захищає м’язи від перевантажень. Зелений чай. Підвищує стійкість м’язів до навантажень. Виводить молочну кислоту, знижуючи м’язовий біль. Куркума. Відповідає за регенерацію. Необхідна для м’язів, які в результаті роботи можуть піддаватися мікротравм. Гречка. Завдяки вмісту в ній незамінним амінокислотам, гречка займає почесне місце серед продуктів, відповідальних за регенерацію м’язів. Мигдаль. У ньому міститься найбільш легкозасвоюваній формі вітаміну Е. Завдяки їй, мигдаль допомагає м’язам швидше відновлюватися після м’язових травм. Болгарський перець (червоний). За вмістом вітаміну С йому немає рівних. Він легко може дати фору лимону і чорній смородині. А оскільки даний вітамін є найважливішим компонентом колагену, то включення даного овоча в раціон, є вкрай необхідною дією.

Загальні рекомендації

Для забезпечення продуктивної життєдіяльності, харчуватися бажано дробно 5-6 разів на день. При цьому 70% їжі повинно бути з’їдено в першій половині дня. Тільки в цьому випадку, м’язи будуть виконувати ту функцію, яка їм призначена.

При тривалій роботі, в м’язах накопичується молочна кислота. Для того щоб її видалити, необхідний повноцінний відпочинок, зелений чай, заняття на велотренажері і достатня кількість води.

Народні засоби нормалізації роботи і очищення м’язової системи

Для того щоб м’язова система була завжди в порядку, необхідно піклуватися не тільки про надходження корисних речовин до неї, а й про видаленні шкідливих.

Для очищення м’язової системи використовуються такі методи:

    Очищаюча дієта. Весь день вживається тала вода. До вечора необхідно випити один стакан сироватки. Весь день нічого не їсти. Журавлинний морс. Журавлину розтовкти і залити окропом. (Концентрацію ягоди в морсе краще підбирати індивідуально). Додати трохи меду або цукру. (Підсолоджувателі додаються для того, щоб нейтралізувати надлишкову кислоту ягоди. Напій повинен мати злегка солодкуватий або нейтральний смак) Пити кілька разів протягом дня. Очищення проводиться протягом трьох тижнів. Ягоди. Для очищення м’язів корисні такі ягоди як барбарис, червона смородина, кизил, виноград і чорноплідна горобина. Кульбаба. Настій з коренів кульбаби володіє відмінним очищує ефектом. Його гіркуватий смак тонізує печінку, яка починає краще справлятися з очищенням всіх систем організму, включаючи м’язову. Адже не дарма французи вирощують цю рослину як культурного! Після вимочування у солоній воді листя кульбаби використовуються для салатів.

Позбутися від молочної кислоти втомленим м’язам допоможе баня. Під час банних процедур в м’язах поліпшується кровообіг. Підвищується рівень кисню. Утворюються нові судини. М’язи отримують нові порції поживних речовин.

Шкідливі продукти для м’язів

    Цукор, варення, тори й інша здоба . При їх споживанні, відбувається накопичення жиру, а не м’язової маси. Жири . Надмірна кількість жирної їжі викликає блокування кальцію. Смажені продукти . Речовини, що містяться в смаженому, викликають роздратування нервових волокон, і як результат – знижується м’язова продуктивність. Алкоголь . Викликає блокування кальцію. До того ж під впливом алкоголю відбуваються дегенераційні зміни м’язової тканини. Консерванти . Утворюють важко-переварювані з’єднання, роблячи їх практично марними для м’язів.

Comments are closed!

_0.31MB/0.00838 sec