Харчування для лікування і профілактики алкоголізму | Православний сайт про здавен тіла і душі

Харчування для лікування і профілактики алкоголізму | Православний сайт про здавен тіла і душі Харчування для лікування алкоголізму

Харчування для лікування і профілактики алкоголізму

У ченимі встановлено, що неправильне харчування – одна з істотних причин, що викликають алкоголізм.

Біохімічні дослідження показали, що безконтрольне пияцтво часто може бути наслідком порушення обміну речовин, яке можна лікувати, використовуючи дієтичну терапію.

Експериментально доведено, що помилкова дієта може навіть щурів зробити алкоголіками. Щури, яких тримали на дієті з високим вмістом рафінованих вуглеводів і низьким вмістом вітамінів, мінеральних солей і білків, воліють пити алкоголь замість води, але в тих випадках, коли їм в їжу додають відсутні поживні речовини, звичка до споживання алкоголю у них зникає. Цих щурів не брали під «психологічному стресу», їх не виховували «спилися» батьки, але вони жадібно накидалися на випивку, коли їх позбавляли здорової їжі.

Зловживання рафінованими вуглеводами (цукор, білий хліб, булочки, солодощі та ін) призводить до різких коливань рівнів цукру в крові. Патологічний метаболізм цукру, який може «тліти» протягом багатьох років, перш ніж спалахне проблема алкоголізму, відбувається, на думку фахівців, від занадто великої кількості інсуліну, який виділяється підшлунковою залозою у відповідь на швидкий підйом цукру, що циркулює в крові.

Кофеїн, що міститься в ліках, у каві, в шоколаді і безалкогольних напоях типу кока-кола, також (поряд з нікотином з тютюну) сприяє розвитку функціональної гіпоглікемії. Гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові) викликає прагнення до спиртного, кофеїну, нікотину або Сластьон.

Виправлення гіпоглікемічногостану приносить значне поліпшення.

Щоб включити вольовий імпульс і викликати у алкоголіка рішення кинути пити, часто необхідно змінити хімічний баланс в організмі.

З’ясувалося, що з точки зору біохімії алкоголіки і шизофреніки є близнюками. У обох типів пацієнтів метаболізм вуглеводів Патологіч, порушений гормональний баланс, у них дисфункція печінки, алергія до продуктів з пшеничного борошна, функціональні або метаболічні порушення в мозку і різко порушено зміст і засвоєння деяких вітамінів і мінеральних речовин. Клініцисти виявили на практиці, що поєднання дієти і мегавітамінов терапії, яке успішно допомагає шизофреникам, разюче ефективно і для алкоголіків.

Так, використання терапевтичних властивостей нікотинової кислоти показало, що більшість «безнадійних» алкоголіків при застосуванні цього засобу отримало активну полегшення. Застосовувані дози нікотинової кислоти (вітаміну В,) варіювалися від 4 до 20 г залежно від потреби, в середньому 6 г на день, причому доза ділилася на 4 рази – тричі після їжі та перед сном.

Вітамін В. судячи з ефективності його впливу на організм, можна швидше розглядати як гормон, ніж як традиційний вітамін. У всякому разі, схоже, що використання його вітаміну (поряд з медикаментозною терапією і дієтою) може забезпечувати надійне утримання від алкоголю.

Це лікування не вимагає від пацієнтів надмірного напруження волі і може здійснюватися паралельно з іншими методами лікування: психотерапевтичними, фізіологічними і, зрозуміло, духовними.

Важливо врахувати, що чисто хімічне присутність вітаміну В, в їжі не означає його біологічної активності. При самій нетривалої готуванні їжі при температурі вище 54 С біологічна активність продуктів втрачається. Схоже, що дають життя елементи зникають і залишається тільки хімічний скелет. Саме тому переважні натуральні продукти, що містять біологічно активні речовини.

– Одночасно слід дотримуватися гипогликемической дієти, щоб виправити низький рівень цукру в крові.

– Крім того, потрібно отримувати по 1 г вітаміну В, (нікотинової кислоти), і вітаміну С (аскорбінової кислоти) і 200 міжнародних одиниць вітаміну Е чотири рази на день, після їжі і один раз на день – 50 мг вітаміну В, (піридоксину).

– Зрозуміло, мегавітамінов терапія може застосовуватися тільки під контролем лікаря!

– Одночасно необхідно відмовитися від куріння, а також повністю виключити продукти і ліки, що містять кофеїн: кава, міцний чай, шоколад, кока-і пепсі-колу, ліки з кофеїном. Ці кошти не тільки підсилюють гіпоглікемію, а й викликають посилення залежності від спиртного. Вдобавок нікотин перешкоджає засвоєнню організмом вітаміну С, дефіцит якого затримує одужання алкоголіків.

При цій схемі експериментально отримано 71% успішного лікування як алкоголізму, так і шизофренії. Багато лікарів в США і Канаді в даний час застосовують мегавітамінов підхід в клінічній практиці; лікування за цією методі серйозно досліджуються в багатьох країнах. Введення поживних речовин і вітамінів в їжу дозволяє алкоголікам, які хотіли б одужати, мати додаткові кошти самодопомоги.

Основне правило антиалкогольного харчування: «У протягом дня не більше 10% калорій, споживаних людиною, повинні бути порожніми», а 90% надходити в організм у вигляді «живих», натуральних, що не оброблених промисловим і хімічним способом продуктів.

Пропонуючи оптимальну дієту і вітамінну мегатерапію як засіб профілактики і лікування алкоголізму, експериментатори пишуть; «Той, хто безнадійно намагається позбутися від хронічного алкоголізму, насилу повірить у наші прості засоби. Але все ж спробуйте радикально змінити харчування і щодня додавати. вітамінні препарати в ваш раціон ».

Основні продукти, що містять активні речовини у великих дозах: мед, цитрусові, журавлина, брусниця, яблука (особливо антонівка), обліпиха, квашена капуста, свіжа і суха зелень, морська капуста, цибуля і часник.

Квітковий пилок – комора вітамінів, мікроелементів і амінокислот – використовується як додатковий засіб. Маточне молочко (в аптеках продається у вигляді апілаку) – джерело пантотенової кислоти і активний біостимулятор. Необхідні також сухі пивні дріжджі і фітин (висівки), горіхи всіх сортів. За рекомендацією лікаря в зимовий період можна підключити штучні вітаміни: аеровіт, аевит, глутамевит, нікотинамід (вітамін В,), піридоксин (вітамін В,), аскорбінову кислоту та інші вітаміни.

Зрозуміло, що раціональна дієта з великою насиченістю вітамінами у вигляді натуральних продуктів і вітамінна терапія (під суворим контролем лікаря!) – ще не все. Для вилікування алкоголізму необхідні також психотерапія, обов’язкова фізична активність і – головне – набуття духовних орієнтирів і сенсу життя.

  • чи містять вітаміни аевіт цукор
  • видгуки по ликуванни алкоголизму

Comments are closed!