Харчування для футболіста

Харчування для футболіста Харчування для футболіста

Кожен вид спорту відрізняється не тільки тренувальним процесом, способом життя спортсмена, але і, що не маловажно, – харчуванням. Футбол – найпоширеніша і найпопулярніша гра в світі. але, як виявилося, в інформаційному

просторі дуже мало корисної інформації про особливості спортивного харчування для футболістів. Звичайно, світовим зіркам Ліги Чемпіонів немає необхідності вишукувати літературу і особисто складати свій раціон – там над цим працюють цілі групи фахівців. Чого не скажеш про початківців футболістах міського значення або просто любителях, які часто мало знайомі з особливостями харчування в цьому виді спорту. Головне, на що роблять упор тренера, при підготовці команд – методи тренування фізичних якостей, вдосконалення техніки гравців і мало хто з них пов’язує результат з особливостями харчування. Однак доведено, що тренування і навіть результат матчу безпосередньо залежать від збалансованості раціону харчування гравців. І якщо ви прагнете підкорювати спортивні вершини, то до свого харчування треба поставитися серйозно.

Працездатність футболіста, швидкість реакції, витривалість, сила удару – це результат не тільки регулярних тренувань і таланту, а й повноцінного, правильного харчування. Головне завдання усіх тренерів – це хороша фізична форма футболістів, а, отже, і досягнення високих результатів. Для цього до харчування підопічних треба підходити з розумом щодня, а не тільки в день гри. Треба стежити за тим, щоб добові витрати організму покривалися кількістю енергії, одержуваної з їжею. І не так важливо кількість їжі, як її якість: всі необхідні харчові речовини повинні знаходитися в достатній кількості (білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мінерали і т. д.). Через інтенсивної м’язової роботи, психо-емоційного навантаження потреби організму футболіста значно перевищують норми харчування звичайної людини. Так для розвитку м’язів і хорошої фізичної підготовки необхідно збільшити споживання білка (добова потреба футболіста – 2,3 – 2,4 г на 1 кг ваги). Така кількість протеїнів на добу, забезпечить правильну роботу центральної нервової системи, сприятиме побудові та постійному оновленню м’язових клітин.

Слід зауважити, що після інтенсивної гри або тренування організму потрібно від 2 до 5 днів, щоб повністю відновиться. У цей період, у всіх спортсменів спостерігається негативний баланс азоту (інтенсивні катаболічні розщеплення м’язових тканин). Мінімізувати ці процеси можна за допомогою амінокислотного доповнення – інакше футболіст ризикує знизити результативність при наступній грі. Це ж стосується і вуглеводів – основного джерела енергії для м’язової роботи. Відомо, що не рекомендується приймати їжу приблизно за 3 – 4 години до гри, щоб не створювати відчуття тяжкості. Але підживлення потрібна і напої з простими вуглеводами – ідеальне джерело енергії, безпосередньо перед навантаженням і під час неї. Вони швидко всмоктуватися в кров і тим самим в найкоротші терміни забезпечують організм енергією для повноцінної м’язової роботи. Після напруженого тренування спортивні дієтологи рекомендують прийняти 50 – 70 г таких вуглеводів з метою якнайшвидшого відновлення глікогенів (енергетичного) запасу.

Не варто також забувати про воді . її запас потрібно постійно поповнювати, щоб уникнути небезпечного процесу – програв футболіста. Спортивні напої зазвичай виконують функцію регулювання балансу води, а також підтримки вітамінно-мінерального резерву, що гарантує профілактику м’язових спазмів. Звичайно ж, основним джерелом вітамінів і мінералів є свіжі фрукти і овочі, але при фізичних навантаженнях потреба в них сильно збільшується. Регулярний прийом полівітамінних комплексів допомагає задовольнити ці потреби, при цьому, дотримуючись необхідні співвідношення активних речовин. Вважається, що найбільш значимі для футболістів вітаміни групи В, А і С. Вітаміни групи В відомі своїми поновлюючими здібностями, дозволяють легше переносити навантаження і стимулюють працездатність. Вітаміни А і С – найсильніші антиоксиданти, які беруть участь в енергетичному обміні.

Для розвитку швидкісно-силових показників дуже важливо споживання солей кальцію і фосфору в достатній кількості. Поряд з цими мінералами раціон футболіста будь-якого віку повинен містити залізо – для хорошої транспортування кисню до тканин організму. Багато спортивних лікарі пов’язують обмежене всмоктування кисню з сильними розладами обміну речовин, зниженням можливостей спортсмена. Від обсягу кисню в крові залежать як реакція спортсмена, так і його витривалість. Більшою мірою можна підвищити цей рівень за допомогою простих і корисних речовин спортивного харчування – L-карнітин . L-таурин, інозин . Всі ці речовини не тільки покращують витривалість під час тривалих навантажень, але і захищають серцевий м’яз від надмірних навантажень.

Ще один чимало важливе питання – це травми. Футбол по праву носить звання не тільки самого популярного виду спорту, а й самого травмонебезпечно. Через емоційної напруги часто гра буває досить жорсткою (стрімкі атаки, зіткнення, удари, падіння), а так як гра контактна, то і без розтягувань, вивихів і переломів теж не обходиться. Щоб уникнути цих неприємностей, для футболіста дуже важливим залишається профілактичний прийом добавок, які роблять зв’язки і сухожилля більш еластичними, суглоби більш рухливими, а кістки міцними. Це добавки з вмістом глюкозаміну, хондроїтину, колагену, гіалуронової кислоти та ін Вони служать не тільки для попередження, але і для лікування вже наявних травм, дозволяють швидше повернутися до тренувального процесу.

Їжа футболістів повинна бути різноманітною, смачною і повноцінною. Все це тільки маленька частина того, що може вплинути на результативність, але дотримуючись хоча б самі елементарні правила харчування, шанси подарувати своїй команді успіх збільшуються в рази.

Стаття підготовлена: Гончарук А. С.,

консультант-фахівець магазину ВітаMAN ®

  • вітаміни для футболістів
  • хаарчування для Футболиста
  • харчування для футболіста
  • як збільшити витривалість для футболіста
  • як збільшити працездатність футболіста

Comments are closed!

_0.31MB/0.00575 sec