Харчове отруєння у дитини: як лікувати – Кроха

Харчове отруєння у дитини: як лікувати – Кроха Харчове отруєння у дитини: як лікувати

Переїв ягід, викупався у брудному ставку або перекусив на пляжі, не вимивши руки, – і готово: дитина зачастив в туалет. У такій ситуації вирішувати проблеми потрібно екстрено. Яким же чином?

Причини і симптоми

Теги:

Влітку розлади травлення у дітей трапляються набагато частіше, ніж в інший час року. Чому? Є чотири головні причини. Розлади бувають наступними.

Функціональні

– ви поїхали з дитиною відпочивати на море, змінили клімат, звичну їжу, воду, режим харчування, і організм малюка «збунтувався».

Алергічні реакції

теж можуть виявлятися не тільки звичними ознаками (висип, набряки, нежить і пр.), але і проносом, і навіть блювотою.

Отруєння

несвіжими або зараженими хвороботворними бактеріями продуктами, а також грибами, отруйними рослинами і ягодами – класична причина розладів.

Гострі кишкові інфекції,

Діарея викликається кишковими паличками (ешерихії, синьогнійна, дизентерійна) та іншими хвороботворними мікроорганізмами. Малюки до трьох років зазвичай заражаються, як кажуть лікарі, контактно-побутовим шляхом – відкусив погано вимите яблуко, облизав іграшку, брудні руки, і навіть від дотику мами, яка може бути носієм інфекції (наприклад, запалитися подряпина на руці – збіговисько стафілококів).

У дітей постарше найпоширеніший варіант зараження – водно-харчової. купання в брудному водоймі, сира вода, заражені продукти. Дизентерія, наприклад, може початися, якщо випити сирої води, некип’яченого молока, з’їсти погано вимиті фрукти, ягоди, овочі. Кишкова інфекція, викликана ешеріхіями, найчастіше виникає через неякісні кисломолочних продуктів – кефіру, йогуртів.

А збудники сальмонельозу потрапляють через будь-які заражені продукти: м’ясо та яйця, варену ковбасу, сосиски і знову ж – через погано вимиті фрукти і овочі.

Які б причини не викликали розлад травлення. як правило, симптоми його однакові:

    рідкий стілець, блювота, болі в животі, іноді – температура, млявість, слабкість, відмова від їжі.

Як діяти?

Насамперед, обов’язково потрібно зв’язатися з лікарем – відрізнити гостру кишкову інфекцію від функціональних «неполадок» самостійно важко. А згаяний час може обернутися великими проблемами. До приходу доктора умовте дитини лягти в ліжко, почитайте йому, займіть іграми, включіть мультики – чим менше він буде рухатися, тим нижча ймовірність розвитку ускладнень. У кімнаті не повинно бути жарко, потіти йому ні до чого – організм і так втрачає воду. І ще, незалежно від віку дитини, бажано, щоб він ходив на горщик: якщо у нього інфекційне захворювання, це захистить інших членів сім’ї від зараження.

    Перший крок лікування – випоювання. Що це означає? Кожні 10 хвилин дитині потрібно давати чайну ложку дитячого глюкозо-сольового розчину (варто купити його в аптеці перед тим, як відправитися на відпочинок). Не виявилося під рукою? Випоюють розчином регідрону, чергуючи з солодким питвом – компотом, морквяно-рисовим відваром і т. п. Але дотримуйте саме таке дозування: більший об’єм рідини просто не буде всмоктуватися кишечником – рідина вийде з рідким стільцем. І не займайтеся самолікуванням: лікарські препарати та їх дозування повинен призначити тільки лікар! Якщо підвищується температура, полегшить стан жарознижуючий засіб (Не свічка, а сироп або таблетка), але можна «охолодити» жар, використовуючи фізичні методи, наприклад, розтерти тіло спиртом, розведеним навпіл з водою. Зазвичай у такому стані дитина відмовляється від їжі – і це абсолютно нормально. А якщо він, відчувши себе краще, просить поїсти? Нещодавно ще лікарі радили, тримати «паузу» протягом першої доби. Тепер вважається, що годувати дитину можна і потрібно, якщо у нього з’явився апетит. Але режим харчування повинен бути адекватним: загальний об’єм їжі в першу добу зменшується вдвічі, годувати потрібно частіше – кожні дві години і меншими разовими порціями – до 50 мл полужидкой їжі. Це може бути в’язка рисова каша на воді, картопляне пюре без молока, сухарики, молоко замінюйте йогуртом. Коли діарея припиниться, протягом трьох днів рекомендується використовувати лікувальну дієту (список дозволених і заборонених продуктів наведено в таблиці нижче), а потім поступово, протягом тижня, повертатися до звичного харчування.

Дитина при розладі травлення відмовляється від їжі? це нормально

Comments are closed!