Все про чихуахуа – Розплідник чихуахуа Маленька зірка, продаж цуценят | Як скинути вагу? | ВКонтакте

Все про чихуахуа – Розплідник чихуахуа Маленька зірка, продаж цуценят | Як скинути вагу? | ВКонтакте

Ожиріння – одна з найпоширеніших хвороб домашніх тварин. Якщо вага вашого собаки чи кішки більш ніж на 20% перевищує ідеальний, а хода у неї – вперевалку, обвисло черево, жирові подушки на стегнах – все це ознаки

ожиріння. Відбувається ж це в тих випадках, коли кількість поглинених за день калорій перевищує енергетичні витрати і залишається в організмі у вигляді жирових відкладень.

У тварин з надмірною вагою зростає небезпека травматизму, виникають ортопедичні проблеми, хвороби серця, діабет, теплові удари, складності з анестезією.

Надмірній вазі сприяють наступні чинники: природжена схильність, гормональний дисбаланс, похилий вік, кастрація, недолік фізичних навантажень і, звичайно, переїдання. Що ж робити?

Деяким тваринам для зниження ваги достатньо збільшити фізичні навантаження, іншим – необхідна дієта. Коли, завдяки дієті, споживання калорій знижується, тіло компенсує цей недолік уповільненням обміну речовин і як би “консервує” енергію про запас. Фізичні навантаження дозволяють розтрачувати цю енергію, прискорюючи обмін речовин, що забезпечує сприятливі умови для зниження ваги.

Дієти для схуднення містять збільшену кількість грубої клітковини і мають знижену жирність. Низький вміст жирів дозволить зменшити калорійність раціону, а клітковина створить відчуття ситості. Не бажано зменшувати розмір порції при низькокалорійних дієтах – тварина буде відчувати голод і постійно просити корм. Вага тварини при застосуванні подібних заходів може знизитися на 30-40%. При цьому необхідний строгий контроль за станом тварини.

Можна запропонувати таку програму схуднення:

– попередньо обстежити тварина у ветеринара;

– зважити тварину і встановити його нормативний вага – різниця між двома цими показниками і є той надлишок, від якого необхідно позбутися;

– вибрати дієту на кожен день, ділити щоденна кількість їжі на три прийоми;

– не підживлюють тварина між встановленими прийомами їжі, давати йому відволікаючі предмети, які можна гризти;

– два рази на день по 10-15 хвилин займати собаку активними іграми (з кішкою складніше, але постарайтеся і її змусити побігати);

– зважувати тварина щотижня і записувати результати.

Після того, як вага тварини зрівняється з нормативним, годуєте його тим кількістю їжі, яке необхідно для збереження нормального ваги. Продовжуйте регулярно зважувати свою тварину і при перших ознаках збільшення маси тіла – скорочуйте раціон. Пам’ятайте, скинути зайвий кілограм значно легше, ніж п’ять чи десять.

Категорія: Ветеринарія | Додав: chihua (29-Травень-07) | Автор: Катерина Селіверстова

Comments are closed!

_0.31MB/0.00861 sec