Вправи на турніку

Вправи на турніку Вправи на турніку

Читайте також:

Вправи на турніку є одними з найдоступніших для навантаження на м’язи верхньої частини тулуба і руки. Турнік можна зустріти в будь-якому нашому дворі. Якщо ж ви не хочете, щоб за вами підглядали оточуючі, то дуже просто організувати турнік у себе вдома. Він досить просто розміщується на шведській стінці або в отворі дверей.

На початку приділимо увагу загальним аспектам вправ на турніку. Цей елементарний снаряд дозволяє розвивати і зміцнювати такі групи м’язів: прес, спину, практично всі м’язи рук, у тому числі пальці і кисті. Більш того, турнік має серйозне профілактичну дію на хребет. Елементарний вис на турніку (у випадку дітей кажуть «висить, як сосиска») допомагає зняти втому з хребта, сприяє його розтягування. Це дуже важливо при викривленому хребті, багатогодинний сидячій роботі і просто втоми. Для посилення ефекту під час вису можна покрутити проти годинникової стрілки або поперемінно в різні сторони. Ці елементарні вправи сприяють росту дітей і доданню людині правильної і красивої постави.

Давайте відразу розмежуємо вправи, які можна робити на будь-якому турніку, і ті, для яких підійде тільки класичний турнік.

Розглянемо на початку вправи, які необхідно робити тільки на класиці. Справа в тому, що при спробі зробити описані надалі вправи в дверному проході або на шведській стінці, ви ризикуєте ударитися головою в одвірок або ногами впертися в шведську стінку.

ПерEю вправою буде вихід на одну і дві руки. При цьому з положення вису робиться ривок тілом і руками так, щоб один лікоть виявився вгорі турніка (вихід на одну). Якщо ви докладете трохи більше зусиль, то можете виявитися зверху турніка на обох витягнутих руках (вихід на дві).

Підйом-переворот являє собою ускладнене вправу по хитанню преса. На першому етапі робиться куточок ногами, потім підтягування і перекидання ніг через турнік. У кінцевому положенні ви опиняєтеся в такій же стійці, як і при виході на дві руки. Крім преса у вправі беруть участь м’язи рук, а також розвивається координація руху. Підйом-переворот може виконуватися прямим або зворотним хватом, в ускладненому варіанті – на пальцях.

Вправи, які можна робити і в домашніх умовах, також приносять значну користь. Елементарне підтягування допоможе розвинути вам різні групи м’язів. Цю вправу можна робити трьома способами: вузьким хватом, середнім і широким. При вузькому хваті руки стають поруч, при середньому – на ширині плечей, при широкому – на відстані 70-80 см один від одного. Різне положення рук гарантує участь різних груп м’язів.

Підтягування на одній руці досить поширене у людей, які вже мають певний досвід заняття на турніку. При цьому навантаження на руки значно збільшується, що дозволяє підсилити навантаження без додаткової ваги на ногах.

Вправа «Куточок» сприяє зміцненню м’язів преса. Воно робиться елементарно – в положенні вису просто треба підняти зведені разом ноги до прямого кута з тілом. Для більшого ефекту можна піднімати ноги не до прямого кута, а аж до турніка. Якщо вам важко робити вправу так, то для початку можна зігнути ноги в колінах – вам буде легше.

Коштувати звернути увагу, що всі вправи на турніку (крім виходів на одну і дві руки) виконуються без ривків. Саме плавність виконання забезпечує максимальний ефект, рівномірне навантаження на м’язи і оберігає від розтягнень.

Також кілька слів варто сказати і про техніку дихання. Всі етапи руху з оптимальним навантаженням виконуються на видиху, а повернення у вихідне положення – на вдиху. Руки повинні міцно охоплювати турнік. Якщо ви починаєте зісковзувати під час вису, спробуйте перехопитися. Якщо у вас це не виходить, то ні в якому разі не починайте вправу, а краще зістрибуйте з турніка. Міцний хват забезпечить вам надійне зчеплення з турніком і вбереже від розтягування м’язів кистей.

Винятком є??ситуація, коли підтягування спеціально виконується на пальцях. Це робиться для максимального зміцнення саме цієї частини рук.

Пам’ятайте, що між вправами на турніку та їжею повинно пройти не менше години до їжі і не менше двох годин після їжі. Це правило необхідно дотримуватися обов’язково, щоб уберегтися від завороту кишок та інших серйозних проблем з травленням.

  • як похудати на турніку
  • які вправи на турніку треба робити щоб похудати
  • вправи на турніках
  • Елементарні таблетки для похудання в м Надвірна
  • навантаження на руки
  • різні вправи на турніках для дівчат в 11 років
  • Скільки разів повинен підтягуватися на турніку підліток
  • утримання прямого кута на шведській стінці техніка
  • як легко робити робити на турніку

Comments are closed!